تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

بیماران سرپایی در کرمان افزایش یافت

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان درباره وضعیت بیمارستان های استان کرمان گفت: آمار مبتلایان به کووید ۱۹ رو به افزایش و تعداد بستری‌ها نسبت به هفته قبل دو برابر شده به طوری که در حال حاضر نزدیک به ۶۰۰ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند که تست تشخیصی ۴۰ درصد آنها مثبت بوده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا؛ حمیدرضا رشیدی نژاد پیش از ظهر امروز 16 بهمن ماه در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان کرمان گفت: شهرستان های کوهبنان، زرند، کرمان، رفسنجان، انار، سیرجان، بافت، رابر، جیرفت و فهرج در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

وی ادامه داد: شهرستان های بردسیر، بم، عنبرآباد، کهنوج، رودبار جنوب، قلعه گنج و منوجان در وضعیت نارنجی و شهرستان های راور، شهربابک، ارزوئیه فاریاب و ریگان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان این مطلب که در حال حاضر 61 بیمار کرونایی در بخش های ICU و 20 نفر تحت ونتیلاتور قرار دارند، تصریح کرد: تعداد بیماران سرپایی نسبت به سه هفته قبل چهار برابر شده است و تست تشخیصی کرونای 60 درصد آنها مثبت است.

وی روند واکسیناسیون را کم دانست و بیان کرد: افرادی که علایم سرماخوردگی شامل؛ گلو درد، آبریزش، تب، بدن درد و ... دارند، اولین تشخیص آن اُمیکرون است و بیمار با 5 روز استراحت بهبود پیدا می کند و درخواست داریم که مردم به کلینیک ها، درمانگاه ها و مراکز جامع سلامت آمادگی پذیرش بیماران دارند و بیماران به بیمارستان ها سرازیر نشوند و فقط در زمان ضروری به بیمارستان ها مراجعه کنند.

رشیدی نژاد به مردم توصیه کرد: تا اُمیکرون سراغتان نیامده به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند شایان ذکر است که در حال حاضر در کل استان 4 میلیون و 762 هزار و 686 واکسن تزریق شده است که از این تعداد بیش از 2 میلیون 200 هزار نفر دز اول و بیش از یک میلیون 951 هزار نوبت دوم و 610 هزار و 511 نفر (معادل 24 درصد جمعیت هدف) دز سوم تزریق کرده اند.

وی در ادامه سخنانش از آمادگی استان در راستای پیشگیری و درمان خبر داد و اظهار کرد: بیمارستان های استان و قرارگاه شهید سلیمانی آمادگی لازم را دارد و بر حسب شرایط آمادگی افزایش مراکز درمانی و پرسنل را داریم و همچنین هماهنگی بین دانشگاه های مستقر در استان ایجاد شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با تاکید برآنکه همه درخواست ها و تصیمات باید ذیل تصمیمات ستاد کرونا باشد، گفت: طبق تجربیات کشورهای دیگر اوج اُمیکرون 3 تا 5 هفته است که 2 هفته آن گذشته است و امیدواریم تا قبل از عید وضعیت پایداری پیدا کنیم.

منبع: ایسنا
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها