کد خبر 584331
یونسیان؛

همه در واکسیناسیون شرکت کنند

دبیر کمیته تخصصی کشوری اپیدمیولوژی کووید-۱۹ به هموطنان توصیه کرد که به شایعات و اخبار بدون پشتوانه علمی درخصوص واکسن کرونا گوش ندهند و همه در واکسیناسیون شرکت کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، مسعود یونسیان اپیدمیولوژیست افزود: بسیاری از مطالب منتشر شده در فضای مجازی در مورد عوارض واکسن‌ها فاقد پشتوانه علمی بوده و مردم به آنها اعتماد نکنند.

وی ابراز امیدواری کرد که با اطلاع رسانی صحیح و انتشار مطالب علمی و متقن از بیان مطالب و صحبت‌های بدون پایه و اساس علمی که در فضای مجازی منتشر می‌شود، جلوگیری شود.

این اپیدمیولوژیست همچنین گفت: برخی افراد مدت‌ها از تزریق دُز اول آنان گذشته و هنوز اقدام به دریافت دُز دوم نکرده یا برخی افراد اصلا اقدام به تزریق واکسن کرونا نکرده‌اند.

یونسیان تاکید کرد: به نظر می‌رسد شایعات و اخبار بی اساس و بدون پایه علمی در فضای مجازی روی اعتماد عمومی تاثیر گذاشته است.

وی افزود: تنها راهی که می‌توان اعتماد عمومی را تقویت کرد، شفافیت و ارایه اطلاعات صحیح و متقن است که باید اقدامات لازم در این زمینه انجام شود.

دبیر کمیته کشوری علمی کووید - ۱۹ ادامه داد: برگزاری همایش‌هایی مانند نتایج مطالعات واکسن‌های ایرانی کرونا که روز ۳۰ آبان ماه برگزار شد، گامی موثر در جهت ارتقای آگاهی مردم و افزایش اطلاعات صحیح آنها در مورد واکسن است.

براساس آخرین آمار وزارت بهداشت، ،متوسط کشوری نوبت اول واکسیناسیون افراد ۱۸ سال به بالا  در کشور۸۳ درصد، متوسط کشوری نوبت دوم واکسیناسیون ۱۸ سال به بالا ۶۶ درصد، متوسط کشوری واکسیناسیون نوبت اول ۱۲ تا ۱۸ سال ۸۳ درصد، متوسط کشوری نوبت دوم واکسیناسیون ۱۲ سال به بالا ۶۵ درصد است.

به  گفته محمد مهدی گویا رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دغدغه کنونی این وزارتخانه پوشش گروه‌های سنی ۶۰ سال به بالا در نوبت سوم واکسیناسیون کرونا است که دستورالعمل آن به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ شده است.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۵ ۰

  من انسانم و حق آزادی دارم اختیار و حق انتخاب دارم . چرا دارید به اجباری واکس آزمایشی رو تحمیل میکنی چرا این همه استرس میدین . من دوست ندارم واکسن بزنم . اگه اجبار میکنی باید طبق قانون اساسی باید دیه بدین. طبق مقالات علمی واکسن زده و واکسن نزده در ابتلا و انتقال و جهش کرونا یکی هستن پس این همه گیر نده هر کسی دوست داره بره واکسن بزنه هزار دوز بزنه ولی منی که دوست ندارم و میترسم از عوارض واکسن آزمایشی کاری نداره باش

  • ناشناس
   ۰ ۵

   تو نزن. شماها بهتره کرونا بگیرید بمیرید تعداد نادان ها کمتر میشه

 • ناشناس
  ۲ ۰

  جناب ۲۰:۰۱
  چرا توهین میکنی چرا شخصیت خودت رو پایین میاری من بیشتر از شما مقاله علمی در مورد کرونا خوندم. من قبلا کرونا گرفتم و بدون هیچ دارویی خوب شدم وقتی بدنم در مقابل کرونا مبارزه کرده و پیروز شده و آنتی بادی داره و ایمنی سلولی ایجاد شده در بدنم و در مقاله های علمی هم اومده آنتی بادی ابتلا قدرتش بیشتره از واکسنه و تا بیشتر از یک سال باقی میمونه آنتی بادی ابتلای طبیعی. چرا باز اصرا میکنن که واکسن بزنم. 5 میلیون ایرانی کرونا گرفتن ولی دارن اجبار میکنن که واکسن بزنیم . آخه تو این واکسن چیه که با ابتلا به کرونا فرق داره من کرونا گرفتم و خوب شدم چرا واکسن بزنم.