کد خبر 577689

واکسیناسیون زیر ۱۲ سال منتفی است؟ + تکمیلی

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: تا کنون چنین موضوعی مبنی بر منتفی شدن واکسیناسیون افراد کمتر از ۱۲ سال، مطرح نبوده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از صدا و سیما، ولی اسماعیلی با بیان این مطلب به بازگشایی مدارس اشاره کرد و گفت: تصمیم جدیدی در این خصوص اتخاذ نشده است، اما اگر وارد موج ششم شویم، تصمیم در خصوص بازگشایی مدارس تغییر خواهد کرد.

وی گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا هنوز آغاز موج ششم کرونا را به طور رسمی اعلام نکرده است؛ بنابراین زمان بازگشایی مدارس که از نیمه آبان به بعد اعلام شده به قوت خود باقی است.

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: ما هر هفته در ستاد ملی مقابله با کرونا جلسه داریم و وضعیت همه استان‌ها بررسی می‌شود و اگر مشخص شود که وارد موج ششم شده‌ایم، تصمیمات در خصوص بازگشایی مدارس تغییر خواهد کرد، زیرا ما در ستاد، به دنبال این هستیم که تصمیمات فوری برای سلامتی و معیشت مردم بگیریم.

اسماعیلی در خصوص واکسیناسیون افراد زیر ۱۲ سال نیز گفت: واکسیناسیون این سنین اکنون منتفی است، زیرا در این خصوص هنوز به جمع بندی علمی نرسیده‌ایم، اما تزریق دُز سوم کرونا، همزمان با واکسیناسیون کادر درمان آغاز شده است و بعد از کادر درمان، همانند قبل به ترتیب از گروه‌های پر خطر آغاز خواهیم کرد.

تکمیلی:

خبر منتفی شدن واکسیناسیون زیر ۱۲ ساله‌ها صحت ندارد

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: نمی‌دانم منبع این خبر از کجا بوده اما در کمیته فنی و کمیته کشوری واکسیناسیون در مورد واکسیناسیون کمتر از ۱۲ساله‌ها، بحث و تصمیم گیری نشده است و نیاز به بحث طولانی دارد که باید جنبه های علمی و اجرایی آن در نظر گرفته شده و با وزارت آموزش و پرورش، هماهنگی‌هایی انجام شود.

ارسال نظر