کد خبر 574172

این ۳ ناحیه از بدن را باید هر روز شست

حمام روزانه یا شستن روزانه بدن می تواند به سلامت پوست آسیب برساند اما سه قسمت بدن روزانه نیاز به شستشو دارند و عدم شستشوی این نواحی بیماری ایجاد می کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از نمناک؛ در چند ماه گذشته بارها و بارها شنیده اید که چقدر شستن دست ها اهمیت دارد و باید با این روش از خودتان و برابر ویروس کرونا محافظت کنید. البته شستن مداوم کل بدن هم ایده خوبی است اما نمی توان هر روز این کار را انجام داد. در این قسمت از بهداشت و سلامت  3 ناحیه حساس و مهم بدن که نیاز به شستشوی روزانه دارد را خواهید شناخت.

در حقیقت حمام خیلی زیاد یا دوش گرفتن های مکرر، به جای این که برای سلامت خوب باشد، به آن آسیب وارد می کند. طبق نظر پزشکان سه قسمت از بدن است که حتماً باید آن را با صابون بشویید، و آن هم زیر بغل، کشاله ران و پا است و در قسمت های دیگر می توانید به آب خالی هم کفایت کنید.

مطالعات مختلف در دانشگاه تورنتو اخیراً به این نتیجه رسیده است که شستن کل بدن از سر تا نوک پا با آب و صابون، ممکن است در صورت زیاده روی باعث ایجاد مشکلاتی مثل اگزما یا دیگر مشکلات پوستی شود.

شستشوی زیر بغل

در واقع بهتر است که روی زیر بغل، کشاله ران و پای خود تمرکز داشته باشید زیرا اگر مدام کل بدن را با صابون بشویید، خطر تخریب باکتری های کاربردی که به میکروبیوم کمک می کنند تا بین جرم خوب و جرم بد تمایز ایجاد شود افزایش پیدا می کند و در نتیجه بدن به باکتری خاصی نیاز دارد و هنگامی که این باکتری ها از روی بدن با شستن آب و صابون برداشته شوند، ایمنی در برابر ویروس های خاص کاهش پیدا می کند و شما در معرض خطر بیماری قرار می گیرید، پس تنها قسمت هایی که هر روز باید بشویید، زیر بغل و کشاله ران است. بقیه بدن با یک آب خالی حتی بعد از ورزش پر عرق هم تمیز می شود.

دلیل اهمیت شستشوی این 3 ناحیه

نکته مهم این است که 3 قسمت کشاله ران، کف پا و زیر بغل، 3 ناحیه حساس هستند که بیشتر در معرض مشکلاتی مثل رشد قارچ و مو های زائد و مبتلا شدن به عفونت می باشند. در نتیجه باکتری بد در آنها بیشتر است. پس باید برای جلوگیری از بیماری و عفونت، این سه قسمت را با آب و صابون شست و در بقیه قسمت ها به آب خالی اکتفا کرد.

جالب است بدانید که مطالعات نشان می دهد؛ بعضی از باکتری ها در بدن هستند که ورودشان مانع ابتلا به سرطان است، اما ما با صابون آن ها را از بین می بریم.

ارسال نظر