کد خبر 561730

واکسیناسیون کرونا برای متولدین سال ۱۳۷۲ در زاهدان فعال شد

متولدین سال۱۳۷۲ و قبل از آن برای دریافت واکسن کرونا در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، هر چند مراجعه به سامانه واکسیناسیون کرونا و دریافت نوبت و تعیین زمان و مکان مقرر برای دریافت واکسن همکاران ما را قادر می‌کند تا به نحو مناسب تری در خدمت هم استانی‌های عزیز باشند، امّا در صورت عدم دسترسی به اینترنت، امکان مراجعه حضوری به مراکز تجمیعی واکسیناسیون نیز فراهم شده است.

همچنین ساکنان شهر‌های زیر ۲۰ هزار نفر نیازی به دریافت نوبت از سامانه مزبور ندارند و می‌توانند مستقیما به مراکز مربوطه مراجعه کنند. 

فهرست مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا به همراه نشانی و ساعت کار آن‌ها در سامانه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به نشانی www.zaums.ac.ir در دسترس است.

همکاران بهورز و مراقب سلامت در مناطق روستائی و عشایری بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه یکپارچه بهداشت (سامانه سیب) نسبت به شناسائی ساکنان مناطق روستائی و عشایری با سن ۱۸ سال و بالاتر نیز اقدام کرده و برای دریافت واکسن با آن‌ها تماس می‌گیرند.

دانشجویان زیرمجموعه وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد وطلاب حوزه‌های‌علمیه و همچنین کارگران واحد‌های تولیدی و خدماتی، این گروه از مشمولین دریافت واکسن الزاما باید به سامانه salamat.gov.ir مراجعه و بادرج کدملی و سایر اطلاعات مورد نیاز نسبت به دریافت نوبت اقدام کنند، در صورت عدم شناسائی کد ملی به عنوان دانشجو لازم است تا پی گیری لازم از طریق معاونت آموزشی موسسه محل تحصیل و در صورت عدم شناسائی کد ملی به عنوان کارگر، پی گیری لازم از طریق محل کار انجام شود.

در حال حاضر بیماران مبتلا به دیابت با سن بالای ۱۸ سال که در مرکز جامع خدمات سلامت محل زندگی خود پرونده الکترونیک سلامت دارند می‌توانند نسبت به ثبت نام در سامانه salamat.gov.ir اقدام و یا با در دست داتشن گواهی پزشک متخصص به مراکز تجمیعی واکسیناسیون مراجعه نمایند.

از همه مشمولان دریافت واکسن کرونا برای استفاده از این واکسن دعوت می‌شود و به اطلاع میرساند سامانه‌های تلفنی ۱۹۰ و ۴۰۳۰ آماده ارائه اطلاعات لازم در این خصوص است، علاوه بر این هم استانی‌های عزیز در صورت وجود هر گونه ابهام و یا سوال می‌توانند به مراکز بهداشت شهرستان محل سکونت خود تماس گرفته و یا سوالات خود را از طریق سامانه پیامکی به شماره ۳۰۰۰۱۲۳۱۵۵ مطرح نمایند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر