کد خبر 561390

کنترل اضطراب یک فاکتور مهم برای رهایی از کرونا

یک فوق تخصص نقص ایمنی گفت: درخانواده‌ها یا افرادی که در محل کار تنش و اضطراب بیشتری دارند؛ شانس ابتلا به کرونا بیشتر دیده می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، جمال میرزایی فوق تخصص نقص ایمنی، سرطان و پیوند  گفت: یکی از اقدام‌های مهم برای مبتلایان به کرونا در دوران بیماری، تلاش برای تقویت سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از تضعیف آن  است. مهم‌ترین فاکتور در تقویت و حفظ سلامت سیستم ایمنی بدن، اجتناب از استرس و اضطراب محسوب می‌شود. در واقع خانواده‌هایی که تنش و اضطراب بیشتری دارند یا افرادی که در محل کار خود این تنش را بیشتر حس می‌کنند؛ شانس ابتلا به کرونا و همچنین عوارض آن در این افراد بیشتر دیده می شود. بنابراین همه افراد باید سعی کنند در خانواده یا محل کار خود میزان استرس و تنش ها را به حداقل برسانند.

او در ادامه افزود: راهکار بعدی برای مبتلایان به کرونا این است که به مصرف مواد غذایی تازه، میوه و سبزیجات، آب میوه‌های طبیعی و مصرف مایعات به میزان کافی توجه ویژه داشته باشند. در واقع افراد مبتلا به کرونا به طور معمول با کم اشتهایی رو به رو می‌شوند؛ اما  با وجود کم اشتهایی بهتر است از همه مواد غذایی توصیه شده استفاده کنند.

میرزایی بیان کرد: توصیه می‌شود همه افراد به خصوص بیماران مبتلا، غذا‌هایی که دارای پروتئین خوب و مواد معدنی مطلوب هستند را حتما در برنامه غذایی خود قرار دهند. از جمله موادغذایی دارای پروتئین و مواد معدنی می‌توان به حبوبات مانند گندم، جو، عدس و غذا‌های گوشتی سفید و قرمز که چربی آن‌ها گرفته شده باشد اشاره کرد.

فوق تخصص نقص ایمنی، سرطان و پیوند گفت: متاسفانه در دوران اپیدمی کرونا میزان ورزش در بین همه افراد کاهش پیدا کرده است که توصیه می‌کنیم  به دلیل اهمیت این موضوع؛ ورزش را در حد معمول با حرکات نرمشی و کششی به صورت روزانه در منزل انجام دهید.

میرزایی در پایان تصریح کرد: در واقع قرار گرفتن اقدامات ذکر شده در کنار یکدیگر می‌توانند به میزان بیشتر و بهتری نسبت به دارو‌ها و مواد ویتامین دارویی تاثیر مثبت داشته باشند؛ بنابراین بهتر است سیستم ایمنی بدن افراد بدون مصرف انواع داروها تقویت شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر