کد خبر 558242

کاهش خطر مرگ ناشی از سکته مغزی با قهوه

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که نوشیدن حداکثر سه فنجان قهوه در روز ممکن است از قلب شما محافظت کند.

به گزارش سی آن ان، در بین افرادی که بیماری قلبی در آنان تشخیص داده نشده است، مصرف منظم قهوه از نیم تا ۳ فنجان قهوه در روز با کاهش خطر مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی، سکته مغزی و مرگ زودرس به هر علتی در مقایسه با افرادی که قهوه نمی‌خورند، ارتباط دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، این مطالعه که روز جمعه در نشست سالانه انجمن قلب اروپا ارائه شد، نوشیدن قهوه در  بیش از ۴۶۸ هزار  نفر را که در مطالعه Biobank انگلستان شرکت کرده اند، بررسی می‌کند، که حاوی اطلاعات ژنتیکی و سلامتی بیش از نیم میلیون انگلیسی است.
این، یک دلیل موجه دیگر برای مصرف قهوه است. مطالعات نشان داده است که نوشیدن مقادیر متوسط ​​قهوه می‌تواند افراد بزرگسال را در برابر دیابت نوع ۲، بیماری پارکینسون، بیماری کبد، سرطان پروستات، آلزایمر، کمر درد رایانه و موارد دیگر محافظت کند.

وقتی صحبت از بیماری قلبی می‌شود، تجزیه و تحلیل گسترده‌ای از سه مطالعه بزرگ منتشر شده در آوریل نشان داد که نوشیدن یک یا چند فنجان قهوه ساده و کافئین دار در روز با کاهش طولانی مدت خطر نارسایی قلبی مرتبط است.

تجزیه و تحلیل اطلاعات نشان داد، در مقایسه با افرادی که قهوه نمی‌نوشند، خطر نارسایی قلبی در طول زمان بین ۵ تا ۱۲ درصد برای هر فنجان قهوه‌ای که هر روز در دو مورد مصرف می‌شود، کاهش می‌یابد.

نویسنده ارشد این پژوهش، دیوید کائو، مدیر مرکز پزشکی کلرادو در دانشکده پزشکی دانشگاه کلرادو می‌گوید: "ارتباط بین کافئین و کاهش خطر نارسایی قلبی شگفت آور بود. اغلب مردم قهوه و کافئین را برای قلب" مضر  می‌دانند، زیرا مردم آن‌ها را با تپش قلب، فشار خون بالا و ... مرتبط می‌دانند. ارتباط مداوم بین افزایش مصرف کافئین و کاهش خطر نارسایی قلبی این فرض را باطل می‌کند. "

بیشتر بخوانید
ارسال نظر