کد خبر 557190

با مراجعه دیرهنگام به پزشک در سویه های جدید کرونا، به استقبال مرگ می روید

دهنادی مقدم، از مردم خواست به محض پیدایش علائم شبیه سرماخوردگی به پزشک با مراکز جامع خدمات سلامت مراجعه کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، معاون علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه متاسفانه افراد روز‌های بیشتری را در خانه می‌مانند و به محض شروع علائم به پزشک مراجعه نمی‌کنند، یادآور شد: مراجعه دیرهنگام بیماران مبتلا به کرونا به پزشک می‌تواند با خطر و عواقب جدی همراه باشد.

 

 انوش دهنادی مقدم با بیان اینکه طی شبانه روز گذشته ۳۴۰ بیمار جدید کرونایی را در استان گیلان بستری کردیم، گفت: در حال حاضر ۱۹۰۰ بیمار کرونایی بستری داریم.

وی ۲۵۰ بیمار بستری را بدحال دانست و افزود: تفاوت بیماران مراجعه کننده به بیمارستان‌ها در روز‌های اخیر با بستری‌های چند ماه قبل این است که اکنون بیماران با حال عمومی بدتر به بیمارستان‌ها می‌آیند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه متاسفانه افراد روز‌های بیشتری را در خانه می‌مانند و به محض شروع علائم به پزشک مراجعه نمی‌کنند، یادآور شد: مراجعه دیرهنگام بیماران مبتلا به کرونا به پزشک می‌تواند با خطر و عواقب جدی همراه باشد.

دهنادی مقدم، از مردم خواست به محض پیدایش علائم شبیه سرماخوردگی به پزشک با مراکز جامع خدمات سلامت مراجعه کنند و ادامه داد: متاسفانه در برخی از کشور‌های همسایه سویه جهش یافته لامبدا مشاهده شده و لذا ضروری است که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم.

وی تصریح کرد: این احتمال وجود دارد که واکسن‌های کرونا بر روی انواع جدید و جهش یافته ویروس تاثیر نداشته و حتی از سیستم ایمنی فرار کنند.

معاون علوم پزشکی گیلان، در پایان از تداوم واکسیناسیون دوز دوم در شهرستان رشت خبر داد و اضافه کرد: ۲۰ پایگاه واکسیناسیون را فعال کردیم و مردم می‌توانند مراجعه کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • عذرا
  ۰ ۰

  وقتی هم مردم به موقع مراجعه می کنند سرگردان می شوند.پنج شنبه به دلیل تب و لرز مراجعه کردم، کسی برای تست نبود دکتر آزمایش فوری نوشت اما گفت وقتی برگردی من نیستم ببر جای دیگر، از شما چه پنهان الان تب و لرزم کمی بهتر شده اما هنوز تست نداده ام

  • ناشناس
   ۰ ۰

   درست مثل اروپا!
   مریض تب دار رو سرگردون و ویلان این آزمایشگاه و اون داروخانه میکنند تا خوب خسته و ویروس تو بدنش پخش بشه و اساسی قوام بیاد.
   برسون خودت رو به یه بیمارستان مجهز تا دیر نشده.

 • همشری
  ۱ ۰

  دکتر دستور بستری میده ولی بیمارستان جا نداره! نهایتا بعد از کلی معطلی میبرنت اورژانس تا ای سی یو خالی بشه ولی بعد دو سه شب ...