کد خبر 555157

افزایش ۵ درصدی بیماران بستری کرونا در هفته اخیر

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در هفته گذشته شاهد افزایش ۵ درصدی در تعداد بیماران مثبت بستری کرونا و افزایش ۱۲ و نیم درصدی در تعداد بیماران فوت شده نسبت به هفته قبل‌تر بودیم.

به گزارش اقتصادآنلاین،  سیما سادات لاری درباره آخرین وضعیت بیماری کرونا در کشور گفت: در هفته چهارم مرداد تعداد ۲۳۳ هزار و ۵۳۲ بیمار سرپایی مثبت در کشور شناسایی شدند که نسبت به هفته سوم مرداد حدود یک و ۲ دهم درصد افزایش داشته است.

به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت ، وی ادامه داد: در هفته‌ای که گذشت میانگین بروز موارد مثبت بستری در کشور حدود ۴۰ نفر به ازای هر صد هزار نفر جمعیت و میانگین بروز موارد مرگ و میر ناشی از بیماری ۴۸ و نیم نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت گزارش شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: استان‌های ایلام، خراسان شمالی، مازندران، چهارمحال و بختیاری و گلستان (در هفته گذشته) به ترتیب دارای بیشترین میزان بروز موارد مثبت بستری در کشور بوده‌اند.

 لاری ادامه داد: همچنین بیشترین میزان بروز موارد مرگ و میر ناشی از بیماری در کشور به ترتیب در استان‌های قم، گلستان، گیلان و مازندران گزارش شده است.

معاون وزیر بهداشت گفت: روند بستری در برخی استان‌ها نزولی شده و یا در حال عبور از قله بیماری است، ولی در مجموع همچنان شاهد تعداد بالای بیماران بستری در بیمارستان‌ها ومراکز در مانی کشور هستیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر