کد خبر 395936

عقبایی: ۲سال برای اجرای طرح ملی مسکن کافی نیست

نایب‌رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان این‌که متأسفانه دولت در ۶سال گذشته نتوانسته در حوزه مسکن موفق عمل کند، گفت: ۲ سال برای اجرای طرح ملی مسکن کافی نیست.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، حسام عقبایی، اظهار کرد:‌ متأسفانه دولت یازدهم و دوازدهم کار اجرایی و عملیاتی مؤثری در بخش مسکن کشور انجام نداده است.

وی با اشاره به طرح دولت برای تولید مسکن در کشور، ادامه داد: در کمتر از دو سال باقیمانده نیز وقت کافی برای اجرای طرح ملی مسکن نداریم و با توجه به زیرساخت‌های موجود به‌نظر می‌رسد این طرح چندان اجرایی نخواهد شد.

وی بیان کرد:‌ از چند ماه قبل هم وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده که "می‌خواهیم 400 هزار واحد مسکونی تولید کنیم"، الآن مجدداً می‌گویند "می‌خواهیم 400 هزار واحد در قالب طرح ملی تولید کنیم".

نایب‌رئیس اتحادیه مشاوران املاک با طرح این پرسش که آیا این 400 هزار واحد همان 400 هزار واحد است، گفت: اگر همان 400 هزار واحد است که فقط اسم آن تغییر کرده است، اگر این‌گونه نیست که مجموعاً 800 هزار واحد مسکن می‌شود.

عقبایی تأکید کرد: باید ابهامات موجود برطرف شده و مشخص شود که قرار است 400 هزار واحد ساخته شود یا 800 هزار واحد.

وی ادامه داد: این‌گونه به‌نظر می‌رسد که طرح دولت برای ساخت مسکن روی کاغذ و نقشه باقی خواهد ماند و در مدت کوتاه باقیمانده از عمر دولت دوازدهم به سرانجام رساندن طرح مذکور بعید است.

وی یادآور شد: متأسفانه دولت در شش سال گذشته نتوانسته در حوزه مسکن موفق عمل کند.

بیشتر بخوانید