کد خبر 378434

چطور در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کنیم؟

وام طرح اقدام ملی مسکن ۷۵ میلیون تومان است و نرخ سود بازپرداخت این وام ۱۸ درصد در نظر گرفته شده. بر اساس اعلام سامانه آباد، دوره ساخت خانه‌ها حداکثر دو سال است و بعد از آن پرداخت اقساط شروع می‌شود. دوره بازپرداخت اقساط وام طرح اقدام ملی مسکن، حدود ۱۰ سال است و اقساط ماهانه آن حداقل یک و نیم میلیون تومان خواهد بود.

سامانه آباد بنیاد مسکن برای ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن راه اندازی شده و در حال حاضر امکان ثبت‌نام متقاضیان استان کرمان فراهم شده است. قرار است به زودی و بعد از بررسی ثبت‌نام استان کرمان، نوبت به دیگر استان‌ها برسد. با شروع فرآیند ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در سامانه آباد، جزئیات دقیق‎‌تری از وام ۷۵ میلیونی طرح ملی مسکن منتشر شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فرارو، بررسی این جزئیات نشان می‌دهد وام طرح ملی مسکن صرفا به کسانی که به مدت پنج سال در شهر مورد نظر سکونت داشته باشند می‌توانند با سپرده‌گذاری ۳۰ میلیونی در بانک مسکن، وام طرح ملی مسکن با سود ۱۸ درصد بگیرند. مدت بازپرداخت از دو سال بعد پرداخت وام شروع و تا ۱۰ سال ادامه پیدا می‌کند. مبلغ اقساط ماهیانه حداقل یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام شده است.

شرایط تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن

مبلغ وام طرح اقدام ملی مسکن همانطور که پیش از این توسط بنیاد مسکن اعلام شده بود، ۷۵ میلیون تومان است. با راه‌اندازی سامانه آباد، جزئیات جدیدی از این وام منتشر شده که نشان می‌دهد نرخ سود بازپرداخت این وام ۱۸ درصد است که رقم نسبتا بالایی به نظر می‌رسد. آنطور که در شرایط سامانه آباد آمده، دوره ساخت خانه‌ها حداکثر دو سال است و بعد از آن پرداخت اقساط شروع می‌شود. بر اساس اطلاعات سامانه آباد، دوره بازپرداخت اقساط وام طرح اقدام ملی مسکن، حدود ۱۰ سال است و اقساط ماهانه آن رقمی حدود یک و نیم میلیون تومان خواهد بود.

زمین‌های دولتی که در اختیار طرح اقدام ملی مسکن قرار گرفته، با قیمت تمام شده به متقاضیان عرضه می‌شود. البته باید توجه داشته باشید، آن دسته از متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن که خودشان برای ساخت خانه زمین دارند، در اولویت هستند. چراکه زمین‌های دولتی که در اختیار طرح اقدام ملی مسکن قرار گرفته محدود است. آنطور که سامانه آباد اعلام کرده، اگر متقاضی زمینی با کاربری مسکونی در شهر مورد نظر داشته باشد و بتواند از شهرداری جواز ساخت بگیرد و آن را در رهن بانک بگذارد، در اولویت پرداخت وام طرح ملی مسکن قرار خواهد گرفت. سامانه آباد بنیاد مسکن می‌گوید در شهر‌هایی که تعداد متقاضیان از سهمیه در نظر گرفته شده بیشتر باشد، اولویت بندی از طریق قرعه‌کشی رایانه‌ای انجام خواهد شد.

شرایط متقاضیان برای ثبت نام طرح ملی مسکن

اولین شرط برای ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن این است که فرم ج. شما سبز باشد. آنطور که در سامانه آباد بنیاد مسکن آمده، شما نباید تا حالا از امکانات دولتی و نهاد‌های عمومی در حوزه مسکن استفاده کرده باشید. اگر تا حالا زمین، مسکن یا تسهیلات وام مسکن از دولت گرفته‌اید، امکان ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن برای شما وجود ندارد.

سامانه آباد بنیاد مسکن امکان ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن برای مجرد‌ها ندارد. به عبارتی متقاضی باید متاهل یا سرپرست خانوار باشد. همچنین زنان خودسرپرست باید حداقل ۳۵ سال سن داشته باشند تا بتوانند در سامانه آباد بنیاد مسکن ثبت نام کنند.

شهری که در طرح اقدام ملی مسکن ثبت می‌کنید، باید همان شهری باشد که در پنج سال اخیر در آن سکونت داشته‌اید. به عبارتی نمی‌توانید از یک شهر، برای طرح اقدام ملی مسکن در شهر دیگر استفاده کنید. یکی دیگر از شرایط ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن که در سامانه آباد آمده، داشتن شرایط لازم برای دریافت تسهیلات بانکی است که جزئیات آن در شرایط سامانه آباد تشریح نشده.

سامانه آباد بنیاد مسکن شرط دیگر ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن را توانایی تامین هزینه ساخت در نظر گرفته است. به عبارتی شما به غیر از تسهیلات ۷۵ میلیونی، باید سرمایه کافی برای ساخت مسکن را داشته باشید. برای همین، دریافت وام تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن، مشروط به سپرده‌گذاری ۳۰ میلیون تومانی در بانک مسکن است تا بنیاد مسکن مطمئن شود متقاضی توانایی تامین هزینه‌های ساخت مسکن را دارد.

باید توجه داشته باشید که این ۳۰ میلیون تومان تا زمان اجرای پروژه ساخت نزد بانک باقی می‌ماند. طوری که ۲۵ میلیون تومان آن همراه قسط اول وام و بعد از اجرای فنداسیون و پنج میلیون تومان دیگر همراه قسط دوم وام در مرحله اجرای اسکلت به شما بازگردانده خواهد شد.

آنطور که پیش از این وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده بود، کسانی که در صندوق مسکن یکم برای دریافت وام مسکن سپرده‌گذاری کرده‌اند، می‌توانند از همان سپرده برای ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن استفاده کنند و نیازی به سپرده‌گذاری مجدد ندارند.

یکی دیگر از شرایط مندرج در سامانه آباد بنیاد مسکن برای ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن، توانایی پرداخت ماهانه حداقل یک و نیم میلیون تومان اقساط وام است که بعد از پایان کار ساخت خانه‌ها از متقاضیان دریافت می‌شود.

گفته می‌شود میانگین هزینه ساخت در طرح اقدام ملی مسکن متری دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود و واحد‌های مسکونی این طرح بین ۷۵ تا ۱۰۰ متر زیربنا دارند. با این حساب قیمت تمام شده هر واحد مسکونی در این طرح بین ۱۸۷ تا ۲۵۰ میلیون تومان تخمین زده می‌شود.

سهمیه هر استان در طرح اقدام ملی مسکن چقدر است؟

کرمان به عنوان اولین استان در طرح اقدام ملی مسکن انتخاب شده است. به طور کلی قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در طرح اقدام ملی مسکن ساخته شود که مسئولیت ساخت ۱۰۰ هزار واحد آن بر عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است و آغاز طرح اقدام ملی را در استان کرمان کلید زده. اباذر جابری، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تحقیقات حوزه مسکن شهری بنیاد مسکن می‌گوید بعد از پایان ثبت نام در کرمان، نتایج را بررسی می‌کنیم و بر اساس آن تصمیم‌گیری می‌شود که استان یا استان‌های بعدی کدام خواهند بود. البته به خاطر اینکه نمی‌خواهیم بار ترافیکی در زمان ثبت‌نام سنگین شود، ممکن است مراحل بعد ثبت‌نام را به‌صورت منطقه‌ای اجرا کنیم یعنی چند استان در قالب یک منطقه تعریف شوند. به گفته جابری از مجموع ۱۰۰ هزار مسکن که قرار است در طرح اقدام ملی توسط بنیاد مسکن ساخته شود سهم استان کرمان دو هزار واحد است. تملک مسکن، دسترسی به مسکن و تعداد متقاضیان مسکن از جمله شاخص‌هایی است که به گفته مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تحقیقات مسکن بنیاد مسکن در هر استان برای تعیین سهمیه مورد بررسی قرار می‌گیرند.

باید توجه داشته باشید که اولویت بنیاد مسکن برای اجرای طرح اقدام ملی، شهر‌هایی است که کمتر از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارند. بر اساس اعلام سامانه آباد، برای شهر‌های اراک، اردبیل، ارومیه، اصفهان، اهواز، بندرعباس، تبریز، تهران، رشت، زاهدان، شیراز، کرمان، کرج، کرمانشاه، مشهد، همدان، یزد و تمامی شهر‌های جدید سهمیه‌ای در نظر گرفته نشده.

مراحل ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن

اولین کار مراجعه به سامانه آباد به نشانی abad.bonyadmaskan.ir است. با ثبت نام در این سایت، شما در بین متقاضیان قرار خواهید گرفت و بعد از مشخص شدن تعداد نهایی سهمیه استان، در قرعه‌کشی شرکت داده خواهید شد. توجه داشته باشید که در حال حاضر ثبت نام صرفا برای متقاضیان استان کرمان امکان‎‌پذیر است. بعد از تکمیل فرم‌های ثبت نام در سامانه آباد و وارد کردن اطلاعات متقاضی، همسر و افراد تحت تکفل و سابقه سکونت، باید مبلغ ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان به عنوان هزینه ثبت نام در سامانه آباد پرداخت کنید. بعد از انجام این مراحل، به شما کد ۱۰ رقمی رهگیری داده می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید مراحل دریافت وام طرح اقدام ملی مسکن را از طریق سامانه آباد پیگیری کنید. بعد از بررسی موارد ثبت نامی، از طریق پیامک به شما اطلاع داده می‌شود که می‌توانید از تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن استفاده کنید یا نه. در این مرحله باید به همراه مدارکی مثل گواهی سابقه سکونت پنج ساله در شهر محل تقضا، کارت ملی و شناسنامه متقاضی و افراد تحت تکفل و سند مالکیت زمین (در صورتی که زمین داشته باشید) به شعب بنیاد مسکن مراجعه کنید تا بتوانید از تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن استفاده کنید.
بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۴۷ ۳

  کشکه

  • ناشناس
   ۳۲ ۳

   کی میتونه یک و نیم قسط بده

  • ناشناس
   ۱۱ ۵

   امیدوارم ک مرد بشیم مثل عراقیها و لبنانی ها و مصری ها!!!!!! واقعا نمیدونم پس کی ما ایرانیها میخواهیم به خودمون بیاییم یعنی انقدر ذلت و خواری ......حیف..

 • ناشناس
  ۱ ۰

  ده سال برابر ۱۲۰ ماه است هرماه حداقل یک ونیم میلیون قسط ...
  یعنی حد اقل یکصدو هشتاد میلیون تومان ...
  برای بازپرداخت ۷۵ میلین تومان وام ...

 • ناشناس
  ۳۷ ۶

  قرار بود رییس جمهور به کارمندان ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خانه دهد چی شد. این هم به فنا رفته

  • ناشناس
   ۱ ۰

   توراهه رئیس جمهور عزیز و کار بلد مون منتظرند که توی چهره هامون بخونن، بعد شب بخوابن صبح که بیدارمیشن ببینن که هممممه چی درست شده.....

 • حمیدتشکری
  ۷۵ ۳

  خاک بر سرتون با این طرح مسخره تون

  • معین
   ۱ ۰

   کاش فکر جوانای بیکار بودند من چهارساله عقدم نمیتونم زنمو ببرم خونه جدا یه کارگر ساده مگع چقدر حقوقشه

 • اگه سی میلیون داشتیم حال روزمان بهترازاین بود جوک میگیپ
  ۰ ۰

  اگه مردم سی میلیون داشتن حالوروزشون بهترازاین بودجوک میگین اینم مال کسایی که ده واحداپارتمان دارن نه مال بدبخت وبیچارها خیلی لطف کردین

 • ناشناس
  ۰ ۰

  پس اون شهرهایی که سهمیه برایشان در نظر گرفته نشده چی؟ عمده مشکل مسکن برای شهرهای تهران،اصفهان واراکه!

 • کیان
  ۵۹ ۴

  والا با این شرایطی که گذاشتن مگه خودشون برن بخرن.

  • ناشناس
   ۰ ۰

   راست میگی

 • ناشناس
  ۶۷ ۴

  خاک بر سرتون با این شرایطی که گذاشتین منی که کل داراییم بیست ملیونه اون پول پیش خونه دادم از کجا ۳۰ ملیون بیارم بزارم بانک که میخوان ۷۵ ملیون وام ۱۸ درصد بدین تاموقع ساخت من باید توخیابون زندگی کنم

 • ناشناس
  ۶۱ ۱

  به خدا ما نداریم ۵۰ یا۳۰ در بانک سپرده کنیم اگه در صدشم کم کنین ما هم از این اوارگی نجات پیدا میکنیم تو رو خدا به فکر ما مستاجر ها هم باشید من با سه تا بچه چیکار کنم از کجا بیارم گفتن مسکن امید کمی امیدوار شده بودیم که این طرح اومد

 • جواد
  ۶۳ ۲

  گفتم شمادلتون برای مردم نمیسوزه کی میتونه یکونیم بده شمادستون توخزانه هست

  • ناشناس
   ۳۳ ۱

   عجب طرحی با این مغزتون یکباره به زمین نخورید انگار شق‌القمر کردید با این شرایط خونه پیش پیش مال همون بانکه

 • ناشناس
  ۶۵ ۷

  قشر ضعیف جامعه چطور ماهی یک ونیم میلیون بیاد قسط بده اخه .

 • اسماعيل
  ۴۵ ۲

  سلام آقا این وامی که شما برای ساخت خونه درنظرگرفتیدبرای سلام ودیعه منزل هم کفاف نمیده یات جامعه نیستید یاخودتونوزدین کوچه علی چپ 🏗️

  • مهدی
   ۱۰ ۵

   باسلام خدمت دوست عزیز مطالب شما صحیح است ولی بگید کوچه روحانی چپ (در ضمن داستان گفتن کوچه علی چپ رو مطالعه بفرمایید چون توهیین به امم علی (ع) است)

 • علی
  ۴۷ ۴

  این طرح های مزخرف از کجاشون در میارن

 • مجیدتباوار
  ۳۴ ۱

  35سال.اجا ره. نیستم. درچابهارباخانوادا. 11نفریم.بی.کارهستم

 • ناشناس
  ۱ ۰

  بازم خونه میرسه به پولدار ها کسایی که خونه دارن و بازهم بی خونه ها همچنان بی خونه می مونن . این نتیجه طرح های بیخودی دولت که اصلا به فکر مردم قشر ضعیف نیستن

 • مسعود
  ۵۴ ۳

  برید بمیرید بااین طرح مزخرف بنظرم مستاجربمونیم ازگرفتن وام بااین شرایط بهتره

 • ناشناس
  ۸۱ ۴

  سگ تو روح پدر و مادرم جدوآباد اون دیویی که بگه مسکن مهر مزخرفه شما بیشرفای دزد مزخرفید که پدرمردم در آوردید البته این ملت سزاواره این بی عدالتی ها هستند که برای رای دادن به روحانی تو سروکله هم میزنن

 • ناشناس
  ۵۶ ۲

  ای بر پدر هرچی دزده لعنت

 • ناشناس
  ۴۷ ۲

  اصل کار همون ۱۲۵۰۰ تومان است که از ملت بازدید بیشرفای دزد.اگر روحانی پنجاه سال دیگه هم ریس باشه خیلی هنر کنه همون مسکن مهر که گفتن مزخرفه نمیتونه تکمیلش کنه

 • بخشی
  ۲۴ ۱۰

  اگه به من یک واحد بدید برای همیشه سپاسگزارم

 • رضا
  ۵۴ ۳

  والا من که کارمندم ندارم و نمیتونم اینجوری وام و پس بدم کارگرها که خدا به دادشان برسد

 • ناشناس
  ۴۵ ۳

  سکوتی میکنم سنگین تر از فریاد! ماهی یک نیم ملیون عجب واقعا جای تاسف برای چنین برنامه ریز کشور

 • آرزو
  ۴۰ ۱

  اینجور که پیداست تا اخر عمرمون باید مستاجر باشیم😔صد رحمت به طرح مسکن مهر

 • Motahareh
  ۱۹ ۱۰

  زمان ثبت نام برای اصفهان تموم شده؟؟

  • محسن
   ۳ ۱

   واقعا تو پیگیری خدایا شفا

 • ناشناس
  ۲۵ ۷

  به نظرم اینم یه پروژه برای چاپیدن دارایی مردمه مثل مسکن مهرشون که دیدیم چقدر مسخرس

 • محمد صدری
  ۸ ۷

  سلام آقا چرا برای شهر اراک ندارید

 • ناشناس
  ۲۱ ۳

  18درصد خیلی زیاده کاش کمتر می کردند

 • ناشناس
  ۲۶ ۴

  به نظرم اینم یه پروژه دیگه برای چپاول دارایی مردم مثل عاقبته مسکن مهر مسخرس

  • ناشناس
   ۰ ۰

   کجای طرح مسکن مهر مسخره بود؟

 • زهرا
  ۳۷ ۳

  سلام این طرحی که دادیدواقعا مسخره اس یاخودتون به نفهمی زدید یا واقعا نفهمید سی میلیون !؟۱۸درصد!؟ماهی یک ونیم!؟یکباره به مردم بگید بمیرید من معلم بازنشسته باید چکار کنم!؟

 • ناشناس
  ۳۰ ۱

  نمیدونیم به کی دردمون رو بگیم ماهی ۱و نیم کل حقوق من هست بعدش وام ۱۸ درصد؟؟؟ کیو داریم دردمون بگیم مردیم خار شدیم ذلیل شدیم اینقدر ابرومون رفت هیشکی صدای مارو نشنید اخه ظلم تا کی؟ تا کجا؟ چرا من حسرت یه خونه کوچیک رو باید به گور ببرم؟؟ ظلمممم تا کجا؟

 • عسگری
  ۳۸ ۳

  واقعا خسته نباشید!با این طرح یه وقت به دولت فشار نیاد!وام ۷۵ میلیونی با سود ۱۸ درصد!شما که از دلال های بساز بفروش بدتر شدین.میخاید ملت رو سرکیسخ کنید دیگه چرا منت میزارید و اسم مسکن ملی رو یدک میکشید!اگه مردین مثل مسکن مهر آقای احمدی نژاد خونه بسازید که با ۱۲ ملیون تومن همه رو خونه دار کرد اونم با وام ۴ درصد.تعجب کردم تو دولت روحانی قدمی واسه مردم برداشته بشه.دروغگووووها

  • ناشناس
   ۲۶ ۳

   ماهی یک ونیم میلیون قسط؟؟؟ماهایی ک کارگریم ماهی یک میلیون میگیریم چیکار کنیم؟حتی پول اجاره خونه رو بزور میدیم دلتون خوشه

  • ناشناس
   ۲۴ ۲

   خدا لعنت کنه شما رو با این شرایطی که گذاشتین یک جوری شرایط گداشتین مردم باید برن خیابان زندگی کنند پول پیش خونشونو به شما تقدیم کنند اخرشم هرروز پول از مردم بگیرین تا شاید یک چیزی بسازین یا نه

  • مینا
   ۱ ۰

   خدا اقای احمدی نژادو بیاره برامون دوباره

 • ناشناس
  ۲۴ ۴

  من بیچاره بادوبچه وشغل کارگری تاآخرعمرم مستاجرم.توروخدایه فکروچاره هم برای دل مابکنیدماکرایه ۳۵۰ هزارتومنی روهم نمیتونیم فعلا بدیم

 • ناشناس
  ۱۲ ۳

  متری دو نیم ؟؟؟زمینش کجای شهرهاس واقعا این طرح یخده باید کارشناسی تر باشه

 • علی
  ۲ ۰

  وقتی این طرح که بابیشعوری ونفهمی کامل رابامسکن مهریکی میدونین حقتونه هرچی روحانی باهاتون کرده هم حقتونه منتظر ظلم ولی عدالتی بیشتری ازاین دولت باشید. ..ازماست که برماست.

 • ناشناس
  ۱۲ ۱

  آنکه مجردیم چه گناهی کردیم با کل دوندگی می خوام صاحب خونه بشیم تا بعد ازدواج کنیم حالا با این شرایطی گذاشتین الله اعلم این طرح ها رو با چه بنیه فکری می نویسن از دولت تدبیر امید به نظر تبدیل به دولت تدبیر نامیدی شده است

 • عطا
  ۱۳ ۰

  اینها از بالا نگاه میکنند قشر ضعیف جامعه را نمی بینند

 • صفر علی
  ۱۶ ۰

  من مستاجرم با ۲۰ میلیون پول پیش کل دارایبم کارگر ساختمانیم نه ضامن دارم نه میتونم یک نیم میلیون قسط بدم
  یه چیز بگید با عقل جور دراد

 • سید
  ۱۲ ۰

  چه طرح مسخره ای است.جالبه برا ثبت نام شرط هم داره. بهتره 2سال دیگه صبر کنیم ببینیم بعدی طرحش چی یه اینا که تعطیل بودن

 • سینا
  ۱۹ ۱

  تف ب ذاتشون مرده شورشون بردن با این طرحشون

 • ناشناس
  ۲۴ ۱

  آهای کسی یا کسانی که این طرح رو ریختی آخه این چه شرایط سختیه ترو خدا ترو هرکی شما میپرستین آخه کی داره سی میلیون بزاره توبانک که بعدش شما وام بدین یاماهی یک ونیم کی داره تواین وضعیت گرونی وبی کاری تروخدا از اکیوستانی کسی کمک بگیرید یه فکری دیگه براخونه دار شدن مردم بدبخت مستاجر کنید

 • ناشناس
  ۲ ۱

  ضامن چی حتما چهارتا کارمند ده تا کاسب پانزده تا فرهنگی 😂😂😂😂الهی بمیرید بااین طرح مسخره تون

 • Arash
  ۴ ۰

  واقعا مسخرمون گرفتید؟بااین شرایط پیش خودتون دارید به قشر ضعیف کمک میکنید؟واقعا قشر ضعیف رونه که حس نکنید،اصلا نمیفهمید.آخه عوضیا ماهی یک ونیم میلیون ماحقوق میگیریم که بخوایم قسط بدیم؟ چی فکرمیکنید؟فکرمیکنید همه مثل خودتون حقوق میگیرن؟خداوندانشاءالله ریشه شماروبکنه که کارگر رونابود کردید.خداازنظام سرمایه داری نگذره به حق علی.لعنت برشما

 • نگار
  ۱۴ ۰

  بخداهنگم !دلمون خوش شدبه خونه دارشدن!زهی خیال باطل .یه خسته نباشید میگم به کسی که این طرح رو پیشنهادداده !دادااااااااش بیدار شو تا ببینی توعالم خواب چه طرحی طراحی کردی خودت هم خندت میگیره بخداااااااا

 • محبوب
  ۱۶ ۱

  بعد پنج سال انتظار مسکن مهر پولمونوپس گرفتیم یک تومنشو پرند خورد دوتومنشم ابو فاضلاب تهران .دزدای کثیف

 • بیتا
  ۸ ۲

  لطفا حداقل این سری عادلانه ثبت نام کنید واقعا کسانی رو ثبت نام کنید که خانه ندارند وآله توی مسکن مهر خودم دیدم هر چی خونه دار بود ثبت نام شد. حداقل شاید بتونید با این کار دوای درد مردم بشید. البته اگه باز قیمت خانه های دیگه صعودی نره بالا

 • ali
  ۲۵ ۲

  دزدی شرافت داره،به کار اینا

  • ناشناس
   ۳ ۰

   وقت ساعت خ

 • ناشناس
  ۱۱ ۱

  سلام آیا کسیکه ازاول جاونیش ازاول جنگ تاآخر دراختیار ارتش بوده وبعدازدوازده سال بازخریدش کردن والان بعنوان یک کارگر ساده ومستاجر وهیچ پولی هم واسه سپرده ندارد باید چکارکند

 • ali
  ۱۳ ۱

  دزدی شرافت داره،به کار اینا

 • ناشناس
  ۶ ۰

  به خدا قسم اون بنده خدایی که پول نزول میده سگش شرف داره به این ...ا اون ۴درصد میگیره بانک ۱۸ درصدبعدهم بهش میگن طرح ملی بابا برید گم شید اون کارگر بدبخت چقدر باید جون بکنه از نون زن وبچه ش بزنه که سود نزول ۱۸درصدجور کنه بده خدا پدر احمدی نژاد بیامرزه که مسکن مهر با سود ۴درصد دادمردم

 • ناشناس
  ۱۴ ۳

  اخه اینا75تومن وام میدن اون وقت اگرخونه ای در کار باشه حداقل200ملیون پول میخواد من بیچاره 30ملیون به یه بدبختی جورکنم اخرسرهم بانک بخوره بگه شامل حال شما نمیشه برپدر ومادرتون لعنت با مملکت ساختنتون

  • رستمپور
   ۳ ۰

   من ماهی یک و هفتصد میگیرم با این خرج و مخارج و کرایه خونه چیزی واسم نمیمونه که 😫😫😫

 • ناشناس
  ۱۵ ۵

  واقعا متاسفم برای چنین مسوولانی که خبراز دل مردم ندارند وچنین شرایط نشدنی را برای مردم پیش پایشان میگذارند
  فکرخانه دار شدن را از سرمان بیرون کردیم وخودمان فکری به حال خودمان میکنیم بهتر است مسوولان برای ما دل نسوزانند ووقت گرانبهایشان را برای اختلاسشان بگذارند.

 • ناشناس
  ۱۴ ۲

  خدا وکیلی بدین مادر ها تون اسفند دود کنند ستون چش نخوری ، شما نابغه های تاریخ ایران هستین باید نوبل هر سال به شما تعلق بگیره ،،
  کارگری که یک میلیون پانصد هزار و اندی پایه حقوقش هست از کجا بیاره قسط بده انیشتن های تاریخ هزینه زندگی رو چه کنه و....... وجدانی فکر کردین به مردم مظلوم این سرزمین

 • ناشناس
  ۹ ۱

  خودتون ومسخره کردین بامردم

 • ناشناس
  ۱۵ ۱

  خودتون ومسخره کردین یامردم

 • جلالی
  ۱۶ ۱

  باسلام واقعااین طرح برای اشخاص کم درآمدو ضعیف است یابرای اشخاص پردرآمد؟
  برجی یک ونیم میلیون پول داشتیم خودمون بلد بودیم ک منظل تهیه کنیم نیازی ب همت دولت کار دوروست نداشتیم این ترحم ارزانیه خودتان وسلام خدای ماهم بزرگ است

  • ناشناس
   ۳ ۰

   سلام. این. چطور مسکن ملی هست که ۱۸ درصد سود داره. وسن سال برای بانوان میزارن. اخبار اعلام کرد گفتیم دیگه جوان‌های که تازه ازدواج کردن از اجاره نشینی اسباب کشی هر ساله راحت میشن ولی شرایطش سخته. ؟؟؟؟ نگهدارین خونه ها تون برای خودتون شاید اون دنیا به درد تون بخوره

 • عباس
  ۱۶ ۱

  سلام اونی که این طری را گذاشته ازاون کله گنده های دولت روحانی هست که ماهی خدا تومن حقوق میگیره

 • میرزاد هاشمی
  ۹ ۳

  برای افراد تحت پوشش بهزیستی چطور

 • ناشناس
  ۱۲ ۰

  شما فکر کردید همه مثل خودتون دست شون بازه جیب هاشون پر پوله.اول اینکه قشر ما کارگرها نداریم ۳۰میلیون سپرده بزاریم بعد اینکه یک ونیم میلیون قسط برا ماها غیر قابل ممکنه.پس بازم این طرح به سود افراد پول دار هست که میتون صاحب خونه بشن..شما اگه به فکر مرم هستید قشر کم درامد جامعه رو شناسایی کنید بعد یک سوم حقوق رو بابت قسط بردارید.با این شرایط افرادی مثل من باید تا اخر عمر مستاجر بمونن.

 • ناشناس
  ۷ ۱

  خودتون مسخره کردید یا ما رو خاک تو سرتون با این شرایطتون

 • ناشناس
  ۸ ۰

  فقط می تونم بگم برو بمیر قبل از مردن هم یه نگاه تو آینه خودتو نگاه کن ببین اصلا شباهتی به آدم داری یا نه؟

 • م
  ۱۱ ۰

  البته اقایون دولت طبق جیب خودش وطبق حقوق خودشون قسط رو۱۵۰۰زدن.یک ونیم پول جیبی بچشون نیس.که بفکر قشر ضعیف جامعه هس اینا بفکرخودشونن .طرح هایی میدن که فقط هرکی کارمند دولته بتونه استفاده کنه نه کارگر.مثل پنج شنبه رو‌که میخوان تعطیل کنن کارگر بدبخت جمعه که تعطیل نیس هیچ شب هم باید هونه نیاد بمونه اضافه کار تا واسه زندگیش کم نیاره.جمهوری اسلامی ایرانه دیگه.

 • نکاخ
  ۷ ۰

  ازکجابیاریم
  مشاغل پایدار نیست

 • لیلا
  ۷ ۰

  شماهایی که این طرحو ریختید نفستون از جای گرم در میاد باورتون نمیشه که حقوق کارگرای بدبخت ماهی یکو هشتصده .من اگه یکو پونصد قسط بدم با دوتا بچه برم سرکوچه گدایی کنم .یکاری کنید دولت امید که مردم امیدشونو از دست ندن.بخدا نزارین هیچ مردی شرمنده زن و بچش بشه کرایه خونه که پونصد بوده امسال به لطف دولت شده یک ملیون قشر ضعیف و کارگر داره زیر دست و پا له میشه خدایا خودت به فریادمون برس

 • ایرانیم
  ۹ ۱

  ۷۵تومنش خوبه ولی سود۱۸درصدی چیه دیگه؟؟؟؟؟سودشوکم کنن ومثل مسکن مهر بی کیفیت نباشه

 • رشا
  ۸ ۰

  مگر خودشون که آقازاده ان وام رو بگیرند.دزد و اختلاس گر ما ملت خودمون بودیم که روحانی رو اوردیم آنقدر گفتیم احمدی نژاد خوب نیست که روحانی اومد و فهمیدیم کی بده.درود خدا بر دکتر قلبها محمود احمدی نژاد یادش بخیر مسکن مهر که بیشتر اقشار ضعیف رو خانه دار کرد.

 • مجتبی
  ۱ ۱

  درود بر دکتر عدالت نژاد.مسکن مهر.سهام عدالت.یارانه.حساب برای نوزادان تاسن ۱۸سالگی .همه رو لغو کردند.درود بر محمود احمدی نژاد.حمایت از دکتر .تمام ایران.لرستان پلدختر

 • محمد هادی
  ۸ ۲

  واقعا که. با این طرحتون.آخه جوونا که میتونن ماهی 1/5 میلیون قسط بدن؟یعنی انقدر وضع بچه هاشون توپه که 1/5 میلیون براشون عددی نیست؟هی...
  یاد احمدی نژاد و مسکن مهرش بخیر

 • ناشناس
  ۵ ۰

  اگه کسی اول زندگیش با این شرایط اقتصادی میتونس اینقدر پس انداز داشته باشه ویا کسی که حقوقش یک میلیون پانصد پانصد هست چگونه در این طرح متواند شرکت نماید مثل اینکه چهار دسته پا را تو پوست گردو کنند وبهش بگن پاشو برقص پس این طرح هم برای کسا نیست که هم پول دارند هم پارتی.

 • امین
  ۸ ۰

  این شرایط طرح آدم رو یاد ملانصرالدین میندازه که مادرش رو برد بازار که بفروشه ، یه قیمتی گفت که کسی ازش نخره و صاحب اول و آخرش خودش باشه

 • ameer
  ۷ ۰

  ولی ناموسا هرکی این طرحو داده باید ببینی چی زده . جنسش خیلی خوب بوده . یا رو رو تا اعماق توهم برده

 • بی نام
  ۷ ۰

  بخدا ما گناه داریم یه سر پناه میخوایم که از شر هر چی صاحب خونه بیرحم نجات پیدا کنیم یکم شرایط واگذاری مسکن راحت تر کنید که هر بدبختی بتونه یه سر پناه داشته باشه

 • ناشناس
  ۹ ۰

  بابا یه دفعه بگید میخوایم پدرتون رو دربیاریم

 • ناشناس
  ۱۱ ۰

  انشاالله خدا کسانی که بانی گران شدن مسکن شدن چه مسؤل وچه دلال به حق اقا امام حسین خدا ازشان نگذرد

 • کارگر
  ۷ ۰

  خاک بر سر اونی که یک و پونصد ماهنه بده به شما که براش خونه بسازید خاک بر سر اونی که این طرحو مطرح کرده. خاک بر سر اونایی که این طرحو تأ یید کردن. خاک بر سر اونایی که می خان این طرحو اجرا کنن کلأخاک بر سر هممون

 • لیلا حاتمی
  ۸ ۰

  ماالان چندساله مستاجریم با این کار شوهرم با این حقوقش تا عمر داریم صاحب خونه نمیشیم پسرم الان ۱۱سالشه همش میگه بابا ما کی صاحب خونه حداقل چهل متری بشیم ببینید بچه ۱۱ ساله چه حرفی میزنه به ۴۰متر هم راضیه بخدا ما الان ۳۵میلیون پول داریم بنظرتون این این پول صاحب خونه میشیم شما قاضی تا اخر عمرمون دوتامونم گار کنیم صاحب خونه نمیشیم بخدا ‌مگه اینکنه پسرمون یه کاره ای بشه خودش برای خودش صاحب خونه بشه هرکی دلش سوخت به ما کمک کنه

 • علیرضا تقیزاده میاندواب
  ۵ ۰

  همسرم ۱۰ ساله ک بیماری nd دارد و ۳ تا بچه مستاجر م هیچ گونه وامی استفاده نکردم و خانه ماشینی ندارم

 • بدبخت
  ۴ ۰

  با این طرح ملی ....
  من از ساعت ۶ صبح تا دوازده شب دارم جون میکنم نمیتونم ی ملیون اجاره قسط خرج بدم تا اینا میخوان ی جوری ادمو بکنن زیر قرض که بعد چند وقت به گوه خوردن افتادیم قید پولمونو بزنیم بی خیال بشیم .خواهش میکنم کسی گول این بی... بی ... نخوره اخه بگو سود ۱۸ درصد مگه چه خبر .واقعا خجالت آوره ی دقیقه فک کنین بعدا اگه خواستین ثبت نام کنین.اینم اگه خوب باشه اول خودشون بر میدارن بعدا میفروشن.اخه هرکدوم از این بی ... ۱۰۰۰ تا خونه داره

 • ناشناس
  ۲ ۱

  با سلام، چرا همین دولت روحانی وقتی میخواد حقوق را اضافه کند میگه تورم تک رقمی هست و 15%اضافه میکنه، اما وقتی میخواد ما را خونه دار کند میگه تورم تجهیزات ساختمانی بالاست 75میلیون میخواد بده ماهی 1/500بعدشم 30تومان را بلوکه کند تا اتمام ساخت که مثلا اگه نداشتیم تکمیل کنیم اون را نگه دارد سودشم بخوره، یک تیر و دونشان میخواد کند، بعدشم میخواند یک زمین بدن انبوه ساز برامون بسازه که بعد بگه تورم بیشتر شد باید مابه تفادت بدید یا فلان فلان وسیله و... شامل قرارداد نمیشه، ابهامات زیاد داره

 • داوود
  ۷ ۰

  ساختمان الان متری یک ونیم تمام میشه یعنی ۱۰۰ متری زیر ۱۵۰ میلیون ،تازه اگه مثل مسکن مهر باشه متری ۱۲۰۰ کمتر میشه ،چون توی همه چی می دزدند، حالا چرا باید متری دوونیم حساب میکنن ،من خودم در کار ساختمان سازی هستم ،ما به التفاوت کلاه بردار یه، بعدش هم ماهی یک ونیم را از کجا قسط بدهند ،ویا ۳۰ تا ۵۰ ملیون تو بانک بخوابانند ،دست بردارید ،مردم را دیونه و بدبخت کردید .

 • ناشناس
  ۹ ۰

  کشورما به یمن و سوریه و عراق و هر کشوری که نیاز داشته باشه کمک میکنه ولی دریغ از اینکه مردم مملکت خودشون از همه چی مهمتره ،به جردم کشورمون که میرسه همه چی کم میشه پول تموم میشه. بجای این راهکارهای مبتکرانتون یکم به فکر مردم باشید که نون شبشون رو با چه سختی در میارن که ۳۰ تومن رو چه جوری پیدا کنن تا یک نیم قسط بدن اگه خیلی مردید ۱۰ بگیرید ماهی ۳۰۰تومن این جوری بهتر نیست آیا؟؟؟؟؟

 • احسان
  ۸ ۰

  18 درصددددددددد؟ این از ربا هم بدتره
  30 میلیون پول بخوابونن بعدم ماهی یک و نیم پس بدن؟
  خداییش این طرح برا میلیاردر هاس یا قشر ضعیف؟

 • ب غ
  ۷ ۰

  من۴۵ساله ام سرپرست۴نفرم تاکنون مستاجرم شغلم قالیبافی و دیپلم سال۷۲دارم کجاست دولت اسلامی و مردمی که مسکن ارزان قیمت بهم بدهد رایگان که نمیدهد وظیفه اش هست اما لاقل ارزان قیمت بدهدهمه اش که نمیشود به کارمندان و کارگران دولتی رایگان داد مردم عادی وقشرضیعف که عضوهیچ نهادی هم نیستند ایرانی نیستندازتبریز

 • غریبه
  ۲ ۰

  .آخه... من اگه ۳۰ تومن داشتم و ماهی یک ونیم میلیون تو شهر خودم برج میساختم....

 • علی
  ۶ ۰

  یک کارگرکه توی کارخونه یا کارگاه کار میکنه توی یک ماه 1500 درآمد دا ره اصلا والا من 15 ساله دارم کار میکنم هنوز 1500 ندیدم

 • ناشناس
  ۶ ۰

  بنده کارمند اداره راه و شهرسازی هستم و خونه ندارم نمیدونم این مسخره ها چطور فکر کردند که این وام و مبلغ بازپرداختش بتونی پرداخت کنی ...مسئولین خودشون همگی دلال و ساخت و ساز مسکن دارند به همین خاطر نمیخان مردم خونه دار بشند .

 • مریم
  ۶ ۰

  حقوق ما ۲ میلیون تومنه چطور ماهی یک ونیم قسط بدیم قسطای دیگه چی ؟خرج ومخارج وبچه و... خودتون رو مسخره کردین یا مارو خر فرض کردین با این هزینه های گزاف امروز همینجوری زیر بار قرضیم

 • ناشناس
  ۶ ۱

  من تو اجاره ماهی 400 موندم اونوقت میگی یکو نیم بدم ریدم تو مملکتی ک میگن جمهوری اسلامیه کجاش اسلامیه بری دزد کثیف اومدن مملکتو گرفتن

 • منصور
  ۶ ۰

  با این مبلغی که شما در نظر گرفته آید مردم بیچاره می شوند متری سه میلیون تومان همین حالا آپارتمان تو شهر ما هست زمین به خود متقاضی واجدالشرایط بدهید تا خودش بسازد این مبلغ نصف سود بنفع انبوه سازان است

 • سامان
  ۴ ۱

  لعنت به باعث و بانی این مملکت که همه رو به خاک سیاه کشونده.
  امیدوارم مثل عراق و لبنان مرد بشیم

 • مستاجر
  ۸ ۰

  من سال 88 فارغ‌التحصیل شد و در حال حاضر در یک شرکت خصوصی کار میکنم با دو میلیون حقوق، 650 هزارتومان اجاره میدهم و 450 قسط بانک دارم.... طرحتون بذارید در کوزه باتشکر

 • حقجو
  ۸ ۲

  حالا هی برید رای «تّکرار ی» بدید
  لعنت بر این گرگ های در لباس میش

 • آواره
  ۱۰ ۰

  تکلیف ما که همون سی تومن رو هم نداریم و زندگیمون لنگ هزارتومنه چیه

 • کتایون
  ۶ ۰

  واقعا خیلی بی انصافیه با سود 18 درصد 75 تومن وام بگیریم کل حقوقمونم بدیم برا قسط بقیه خونه رو با چی باید بسازیم بخدا ما هم آدمیم ما هم از این ملتیم باید به کی دردمونو بگیم

 • ناشناس
  ۷ ۰

  از همان قوطی کبریتهایی که شما میکفتید احمدی نژاد قوطی کبریت داده. بدید اما به شرایطی که احمدی نژاد داد. این شرایط شما به درد حسین فریدمن میخوره. خدا لعنتتدن کنه. که کمر ملت رو شکوندید. مالکیتش هم که خصوصی نیست و به شخص واگذار نمیشه. یه خونه دویست و پنجاه میلیونی هفتادو پنج تومن تا صد تومنش وام هجده درصد با اقساط یک ونیم میلیون خب بفیه تا دویست و پنجاه میلیون یعنی صدو پنجاه میلیون تا صدو هفتادو پنج میلیون را کارگر از کجا بیاره. ما تا شما هستید باسد مستاجر بمونیم. منتظر ابراهیم بت شکن میمونیم

 • منصور
  ۶ ۰

  با سلام این طرح با این شروط کلا بنفع انبوه سازان است چون اگر زمین آماده باشد با 150طرف راحت می تواند واحد صد متری بسازد زمین به خود متقاضی واگذار شود بهتر است

 • ناشناس
  ۷ ۰

  کارگرا با حقوق ۱۸۰۰چجوری ۱۵۰۰قراره قسط بدن .مارا به خیر شما امید نیست شر مرسانید لطفا

 • رضا
  ۹ ۴

  سلام دوستان. قبل از هرچیز اینو بگم که من خودم هم درآمدم ماهی ۲تومن هست. ذینفع هم نیستم.
  اما بچه ها، این ملاحظه رو هم باید داشته باشیم که با متری دونیم میلیون کجا به شما خونه میدن؟ پول مصالحش هم شاید نشه. زمین هم که مفت هست. به هر حال دولت هم میخواد ده ساله به پولش برسه. فقط اگر کمی قسطش پایینتر باشه همه بتونن بخرن عالیه

 • بهاره
  ۹ ۱

  ۱۸ درصدددد؟؟؟؟چه خبره ؟ شما میخواید کمکمون کنین خونه دار شیم یا میخواید ما تا عمر داریم زیر قسط و قرض خفه شیم؟

 • غلام‌رضا عزیزی
  ۶ ۰

  سلام وقت بخیر فکرکنم اگراین مسکن جدید که میخواهند بسازند مثل ساختمان‌های پرند بدن دست کسانی که اول خودشون وخانوادهاشون نزدیکان ودوستان البته باپول مثل من وامثال من من حدود 10سال پیش درمسکن مهرپرند اسم نویسی کردم ومبلغ پنج میلیون تومان هم دادم ولی چیزی بهم ندادن وهنوزپولم روندادن پولم روشخصی به نام رعوفی که مسول پروژه مسکن مهربوده خورده دفترش هم خیابان خاوران هستش گول اینطورادمهارونخورید 12/8/98

 • شهروند ایرانی شریف
  ۵ ۱

  این دقیقا روش اقتصادی آمریکایی است که سالانه چندصد نفر مردم عادی برای گذران زندگی وام میگیرند وخونه وماشین میخرن ولی با اقساط نامتعارف ، نهایتا بدلیل فشارهای بدهی توسط بانکها ودولت ترامپ خودکشی میکنند . شما با این روش فقط مردم رو بدهکار میکنید وچون میدونید نمیتونن بازده باشند خونه رو مفت مصادره میکنید .

 • حمید
  ۸ ۱

  ما که سی میلیون نداریم کل دارایمون پونزده میلیون اونم دست صاحبخونه هست تازه بیمه ما سلامت از کجا بیاریم سی چهل میلیون واسه ما خیلی زیاد ه تو رو خدا نندازینش اطراف شهرها مثلا شیراز لپویی چی بود آخه صدرا تو بیابون تو رو خدا نندازین خارج از شهر تو بیابونای دور یه کاریرکنید مایه فحش نباشه همش فکر فر هنگیان بازنشسته ها بهزیستی غیره هستین ما که از هیچ کدوم نیستیم چی اعلام کنید بیمه سلامتیها اول از همه ثبت نام کنن که از همه بدبخت ترن

 • من
  ۱۲ ۲

  واقعاکه پیش خودتون چی فکر میکنید مای که سال تا سال ی کیلو گوشت نمیتونیم بخریم برا بچمون از کجا میاریم ماهی یکو نیم قسط بدیم خدا ریشه ظلمو بخشکونه

  • ناشناس
   ۳ ۰

   دلخوش به این مقدار نباشید.....

  • زینب
   ۳ ۱

   ببخشید بعد جریان سرپرست خانوار پس چی میشه

 • احمد
  ۳ ۰

  با250 میلیون در شهرهای کوچک میشه خونه خرید و نیازی به این بگیر و ببند نداره.
  مگر احمدی نژاد بیاد یه کاری بکنه ، به این دولت سرمایه دارها امیدی نیست.

 • ناشناس
  ۳ ۰

  خدا لعنتتون کنه فقط

 • محسن
  ۲ ۰

  سلام مردم عزیز حق تونه برا حاجی تو خیابونا چقد رقصیدید شادی کردید.....😂دولت...که برای سرمایه دارا کار میکنه به فکر مستاجر باید باشه به فکر خانه داراس که دکرشونو عوض کنن.خدا پدر احمدی نژادو بیامرزه مستا جرارو ۹۹ ساله وام داد خونه دار شدن😘

 • ابراهیم بیگ
  ۲ ۰

  👊👊👊👊👊👊👎👎👎👎

 • مهدی
  ۱ ۰

  هیچ گربه ای محض رضای خدا موش نمیگیره!
  اینه مملکت اسلامی که ادعای عدل علی رو دارن

 • ناشناس
  ۲ ۰

  اینم از دولت امید. بعداز 6سال فکر کردن این طرح مزخرف دادن. اونی که زمین داره و 30ملیون پول نقد مرض داره بیاد بده به شما تا اجازه شروع ساخت و ساز بهش بدین.... خود کرده را تدبیر نیست؟؟؟کاری نمیشه کرد باید سوخت و ساخت

 • ناشناس
  ۲ ۰

  خاک بر سرتون با این طرح آخه یک و نیم از کجا بیاریم ما که کلا ۱۰ ت من پول پیش خونه داریم تازه ۳۰ تومن بزاریم تو حساب باشد خر خودتونید بگید اون ۱۲ و ۵۰۰ رو میخوایم

 • ناشناس
  ۱ ۲

  خدا خیر شان بده

 • کامران
  ۳ ۰

  با این طرح دولت میخواد کم و کسری هاش رو جبران کنه معلوم نیست چه وقت درست کنه و کی تحویل بده رو این حساب برای دویست و پنجاه ملیون فقط دولت ۷۵ تومن میده بقیش به گردن فقیر فقراست

 • یک ایرانی
  ۲ ۰

  سلام.خیلی شاهکار کردین با این طرح مسکن کلنگیتون. خاک بر سر اون طراح که طرح میده والا.اینم شد مسکن ملی؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  واقعا نمیدونم چطوری فکر کردن مردم بدبخت و بیچاره بیان ماهی یکو پونصد قصد پرداخت کنن.خاک خاک خاک بر سر بی عقل و بی منطق همه اون بالایی هایی که یه همچین طرحی دادن.مارو باش دلمون خوشه تو کشور اسلامی زندگی میکنیم.بخدا هیچ انسانیت اسلامی وجود نداره همش حرفه.ولی عملی درکار نیست.همین چند روز پیش نظر سنجی کشورهای بود که کدوم کشور براساس محوریت اسلام داره عمل میکنه.اولین کشوری که اسلامی بود مالزی تازه شده کشور ۳۸ ،ایران که اون ته مها بود.کشورای اول کشورهای اروپایی و آمریکایی بود.متاسفم برای این دولت بی تدبیر،بی امید ،بی منطق ،بی عدالت، بی عقل، بی کار و بی و بی وبی وبی ........

 • بهمن
  ۱ ۱

  چه مسخره ! من۳۰ سالمه مجردم به خدا تا الان تو همه انتخابات شرکت کردم ولی از این به بعد دیگه شرکت نمیکنم اخه اینم طرحیه که گذاشتن؟درود بر شرفت اقای ریس جمهور بابا به خدا این کشور بدن دست یه گاو بهتر ازین اداره میکنه برید بمیرید دزدای کثافت

 • ناشناس
  ۱ ۰

  من یک کارگر از کاذ افتاده هستم میتوانم به شهرستان بروم و با وام دولت انجام صاحب خانه شوم
  اما شرط گواهی اقامت پنج ساله می‌خواهد اینجا ایران است یا آمریکا
  با این شرط گرین کارت هم میدهند

 • ناشناس
  ۳ ۰

  واقعا جای تاسف داره با این طرحی که واسی مردم ریختین من شوهرم ماهی 500حقوقشه 300 اجاره خونه میدیم 200خرج خراکمونه خودمونو به زور زنده نگه داشتیم شما یکباره با این طرح به ما گفتین بریم بمیریم .خدا ازتون نگذره.

 • ناشناس
  ۳ ۰

  این طرح مسکن ملی برعهده مفاسدین وحقوقهای نجومی برمیاد نه کارگر مستاجر بدبخت

 • ناشناس
  ۳ ۰

  ابتدا برای ثبت نام بایدمبلغی پرداخت کنم همین کارنشان میده که شما دراول کار کاسبی راه انداخته اید

 • منصور
  ۱ ۰

  باسلام در شهرما چابهار زمین‌ها ی مسکن مهر در اختیار کاسبان و انبوه سازان وپیمانکاران هست این خون مردم می خورد و از هر فرصت برای گران فروشی دریغ نمی کنند اما به تعدادی از متقاضیان زمین واگذارشد خودشان با کمترین هزینه ساختند و این باعث رقابت با شد

 • ناشناس
  ۴ ۱

  همچین گفتید برای قشر کم درآمد ما خوشحال شدیم این طرح برای شما پول داراست ماهی ۱۵۰۰نه قشر ضعیف مثل ما که کل داراییمون ۳۰ ملیون واقعا برا خودمون متاسفم جمهوری اسلامی

 • منصور
  ۳ ۰

  باتوجه به قیمت در نظر گرفته دولت بنفع انبوه سازان وپیمانکاران که با پول خود مردم می سازند وبا شگردهای مختلف پروژه با تأخیر تحویل می دهند مردم سود نمی کنند بهتر است زمین به خود متقاضی تحویل شود تا به دلخواهش بسازد

 • ناشناس
  ۴ ۰

  خدا لعنتون کنه

 • پری
  ۳ ۰

  خاک توسراين مسولين

 • حیدری
  ۶ ۰

  تف به زاتتون .آخه یکی نیست بگه الاغ تو هر خیابانی همین وام رو میدن.با همین شرایط.مسخره های پدر سگ

 • داریوش
  ۴ ۰

  از همون ۱۸ درصد معلومه که تهش فقط بدبختیه

 • ابوذر
  ۳ ۰

  یعنی واقعا باید بگیم خااااااااک تو سر اون کسایی که این طرح رو طراحی کردن وقتی میگن پیر میشن عقلشونو از دست میدن همینه، اولا مگه خ ر مغزمونو گاز گرفته 75 تومن وام بگیریم 180 میلیون پس بدیم دوما مگه شهر کمتر از 100 هزار نفر هم داریم 99 درصد شهرهای ایران بالای صد هزار نفرن، مگه بقیه مردم گناه کردن. 30 میلیون هم تا دوسال و نیم مسدود میکنن نمیدن تااااازه اگه خونه هارو دوساله بسازن. خونه هایی که سر سوزنی ایمنی ندارن بعد چرا اول کرمان چون جهانگیری خودش کرمانیه و مگه کرمان زیر صد هزار نفره؟؟

 • ابوذر
  ۸ ۲

  آقا میدونی بایدم اینقد شرایط سخت باشه آخه ما چندتا کشوریم عراق سوریه لبنان فلسطین یمن خب اونجا هم باید خرج کنیم ما ملت بی شعوری هستیم باید این بلاهارو سرمون بیارن وقتی هر ظلمی میکنن ما هیچ کاری نمیکنیم موقع رای گیری همه تا گردن میریم تو صندوق رای باید هم عاقبت مردم این باشه. مردم عراقو ببینین مردم لبنانو ببینین چطور برا زندگیشون غیرت به خرج میدن و موندن تو خیابونا. از ماست که بر ماست تا به دزد اجازه ندی ازت دزدی نمیکنه مقصر خودمونیم مقصر خودمونیم مقصر خودمونیم

  • رضا
   ۲ ۰

   با این‌طرح‌ ملی‌ بیشتر‌ دولت‌‌ به‌فکر‌ خالی‌ کردن‌ جیب‌ مردم‌ ضعیفه. والا‌ اگه‌ کمی‌ درک‌ داشتن‌ می‌فهمیدن‌ حقوق‌ کارگر‌‌ خیلی‌هاشون‌ به‌یک‌وپونصد‌ نمی‌رسه. التماس‌ تفکر

 • ناشناس
  ۸ ۱

  ای کی یو سان به کله پوکش فشار اورد فکر کرد..آخه بی ملاحظه ها بیشعورا شما حقوق یه کارگر ویک و خوردهای تصویب کردیم بعد انتظار دارین بالای حقوقش یه چیزی هرماهه قرض کنه بذاره تو حلقوم شما..واقعا جای تأسف داره هیچکی به فکر قشر مستضعف نیست..

 • مجید
  ۱۰ ۰

  برید جمع کنید این دزدی هاتونو، این همه مسکن ملی مسکن ملی راه انداختید اگه دیندار واقعی باشید اگه راست میگید که مسکن ملی همه رو صاحب خونه میکنیم پس چرا حرف از ۳۰ میلیون تو حساب و بهره و ربا ۱۸ درصد و ماهی ۱ میلیون و نیم قسط حرف میزنید مگه تو این مملکت زندگی نمیکنید و نمیبینید که درآمد خیلی ها دو تومن بیشتر نیست حکومت ربا خوار

  • رضا
   ۳ ۰

   بعد از سی سال بازنشسته تو خرج خونه موندیم مستا جری شرف داره هنوز انصاف صاحب خونه ها

  • ناشناس
   ۲ ۰

   خیلی ممنون که انقدر به خودتون زحمت دادید به قشر ضعسف کمک کنید این طرح بیشتر برای پولدار به درد می خوره خسته نباشید

  • ناشناس
   ۳ ۰

   واقعا نکه ۷۰ میلیون وام میدن سی میلیون پولتا دوسال نگه میدارن اینم به قوله خودشون اونم هیجده درصد ربا خوارتر از ایت دولت ندیده بودم والا

 • مینا ناصری
  ۲ ۰

  خجالت نمی کشید این چه طرحی ناامید شدم با این روش که ماهیانه بک ملیون هفت صد در آمد دارم چطور خانه بخرم وزیر راه خانه های که خریدی وسدوش را که بردی بگذار نفس بکشیم

 • ناشناس
  ۳ ۰

  مسکن مهر همین الانش تو شهر ما متری 2 تومنه هیچ کس نمیخره چطور طرف بیاد متری 2/5 خونه بخره خودشم حالا دو سال دیگه معلوم نیست بدن یا نه اگه کسی همین الانش هم این پولو داشته باشه میره یه وام مسکن میگیره خونه دار میشه دیگه این چه طرحیه اصلا فکر شده روی این طرح پس میگفتن زمین رو دولت رایگان میده الان پولشو حساب میکنه هر متر واحد مسکونی یک و نیم خرجشه واسه سازنده چرا دو و نیم حساب میکنن نکنه با این راه میخوان کسری بوجه رو تامین کنن

 • زهرا
  ۳ ۰

  اخه ما که ی کارگر ساده ایم خرج شکمامونم ب زور میدیم .چطور ماهی یک نیم قسط بدیم .

 • یاسر
  ۲ ۰

  بیچاره مستاجر ازکجا بیاره ماهی یک وپونصد قسط بده واقعا که................

 • ناشناس
  ۲ ۰

  سلام به همه دوستان،، بخدا ایده این طرح از یه آدم کودن بی مغز و بی شرف بر میاد،، من خونه دارم 10سال مستاجر بودم ،، الان وقتی شرایط جوونا و همشهریان بدون خونه رو می بینم میگم هزار بار خاک بر سر مسولین بی کفایت ،، میخوان قبل انتخابات حرکتی کرده و مردم بیچاره رو مجدد بیار پای صندوق رای،،، لعنت خدا بر شما و تفکر شما

 • ابراهیم
  ۲ ۰

  یعنی خاک بر سر اون اشخاصی که برن دنبال اینجور کلاهگذاری

 • محممد
  ۲ ۰

  خدا وکیلی بااین اقتصاد و تورم واینکه اکثر متقاضیان درامشون در ماه زیر دومیلیون است واقعا میتونن قسط یک ونیم میلیونی پرداخت کنن بااین اوضاع فقط اونایی که ازطبقه پولدار جامعه هستند به نام افراد خانواده ثبت نام میکنند وبه خانه های که دارند اضافه میکند طبقه ضعیف جامعه ام باید نظاره گر حسرت بدل یک خانه45متری باشد واقعا چرا باید اینجوری باشد؟!؟!؟!

 • الی
  ۲ ۰

  خاک عالم بر سر این دولت ناکارآمد

 • خبات
  ۲ ۰

  باعرض خسته نباشید خدمت مسولین محترم که اینقدر به فکر مردم هستید این طرح نزدیک انتخابات مطرح میکردید با وام 4درصد تا بتونید یه بار دیگه رای بیارید ،روحانی فقط بلده دروغ تحویل ملت بده الان دلش سوخته ولی بلد نیست چه جوری طرح بده اخه جماعتی که نمیتونن اجاره بدن از کجا یک و نیم قسط بدن ازجیب ملت تو جیب دولت فکر خوبی نیست حداقل یه فکر دیگه بکنید برارید همون مستاجر بمونیم بختره

 • بهمن
  ۱ ۱

  درود بر شما اقایون دزد اقا چرا مرگ بر امریکا !باید بگیم مرگ بر وزیر مسکن مرگ بر ریس جمهور روحانی واقعا شما انسانین باید شک کرد براون شیری که شما خوردین بابا چیکار کردین با این ملت اخر سر بگم ترامپ از شما شرافتمنده خاک تو سرتون

 • امیر
  ۲ ۰

  سواره کی کند یاد از پیاده . این طرح بیشتر به درد خوشون می خوره نه قشر متوسط به پایین چون خودشون حقوق های نجومی میگیرن ماهیانه یک و پانصد براشون پول خردسال میشه فکر میکنن کارمند و کارگر بیچاره هم میتونم این میزان قسط ماهیانه بدن.

 • بازنشسته
  ۲ ۰

  برید بمیرید زودتر .هرچی داریم دادیم پول پیش خونه.سی میلیون و از کجا بیاریم 2 سال بدیم.بعد ماهی 1/5 قسط!!!؟؟ سود 18 درصد؟؟ ای خاک برسرتون با این طرحتون..

 • ناشناس
  ۲ ۰

  آخه این دولت میخواد مردمو خانه دار کنه یا جیب خودشو پر کنه یه کارگر بدبخت ماهی ۱۵۰۰حقوقشه قسط میتونه بده

 • ناشناس
  ۲ ۰

  مشکل درآمد پایینه آقا
  درآمد بالا باشه همه چی حله
  کی میتونه با حقوق دو میلیونی ۱.۵ قسط رده
  پس چی بخوره؟

 • ناشناس
  ۲ ۱

  کل درآمد ماهیانه من یک میلیون وپونصده ...این ۱۲۵۰۰تومن هزینه ثبت نام ها که میلیاردها پول میشه کجامیره؟؟؟

 • فرناز
  ۲ ۰

  خدا لعنتتون کنه تا کی میخواهید مردم وزجر بدید دیگه بسه یک روزی بالاخره تاوان این ظلم‌هایی ک میکنید میدید،دزدای کثیف

 • ناشناس
  ۲ ۰

  خدانگذره ازتون شماهم دلتون برامردم نسوخته جیبتون گشادترشده

 • ناشناس
  ۲ ۰

  خاک برسرتان با این ناعدالتی

 • ناشناس
  ۲ ۰

  احمق های نفهم این شرایط برای کارگری که کلا دو میلیون دستمزد میگیرد و ۳۰ م پول داشته و رهن خونه اش در بدترین جای ممکنه است پس چه جوری صاحب خانه شود؟؟؟

 • رها شود
  ۱ ۰

  تاره وام رو تموم کرد دیگه از این غلط ها نمی کنم

 • لیلی
  ۱ ۰

  صد رحمت به احمدی نژاد، همه قیمت اجناس سه برابر شده، حقوق ما دو برابر که نشده هیچ، بی ارزش تر از قبل هم شده، اونوقت نه می تونیم زندگی کنیم نه خونه داشته باشیم، نه ازدواج کنیم با سن ۴۰ سال مجردی، نه می تونیم تفریح کنیم و جوانی مون همش به بدو بدو گذشت، اینم شد طرح میکن؟ این شرایطی که گذاشتین برای افراد پولدار و بی دغدغه است، وام ۱۸ درصد، اقساط یک و نیم میلیون تومن، زمین کجا؟ خونه کجا و کی به دستمون میرسه؟!! خدایی فکر کردید یا...؟؟؟؟؟!!!!!! ای خدا اینجا کجا بود ما به دنیا اومدیم؟؟!!

 • ناشناس
  ۰ ۲

  اونایی که مسکن مهر گرفتن.
  نمیتونن ثبت نام کنن.؟

 • ناشناس
  ۲ ۰

  من سرپرست خانواده، سالی یک کیلو گوشت نمی تونیم بخریم اونوقت ماهی یک و نیم میلیون قسط؟

 • ناشناس
  ۲ ۰

  شما واقعااز دل مردم خبر ندارین من دارم تو شرکت خصوصی کار میکنم که بهم حتی حقوق اداره کارهم نمیدن که اگه اداره کارم میگرفتم بازم زندگی برامون سخت بود حالا طبق چی میخواید برامون خونه بسازید با ماهی ۱و نیم میلیون قسط مایی که هیچی دیگه برای پس انداز نداریم به نظرم این خونه ها رو برای خودتون وبچه هاتون بسازید ما دیگه عادت کردیم به اینطور زندگی کردن خودتون محتاج ترید

 • ناشناس
  ۲ ۱

  من بازنشسته هستم باحقوق یک وششصد مستاجرم وتاحالا نه وام مسکن گرفتم نه خانه سی تومان پول پیش منزل رااگربزارم برای وام کجا باید زندگی کنیم تواین مدت وچقدر ازحقوقم میماند که زندگی راباهاش بچرخانیم

 • ناشناس
  ۱ ۰

  مرگ بر شما

 • ناشناس
  ۱ ۰

  هه

 • ا
  ۳ ۰

  امیدوارم این دوسال تموم بشه و این دولت بره نفس راحتی بکشیم،مردم چشم و گوششون باز کنن تو انتخابات آینده

 • علی
  ۲ ۰

  واقعا متاسفم که بعداز چندسال دروغ گفتن آقای روحانی بازم میخوایید با یه ترفند جدید به مردم کلک بزنید برید خودتونو رنگ کنید

 • مجید
  ۴ ۰

  تورو به خدا دست بردارید از این مسخره بازیاتون....دیگه خسته شدیم.....خسسسسسسسسته....میفهمید....خسته...

 • محمد
  ۲ ۰

  اگرچه میدونم این ملت همین دنیا هم تقاصشون رو ازتون دیر یا زود میگیرن ولی خدا شاهده از هیچ کدوم از این مسولین نمیگذریم باید قیامتدجوابگوی تک تک ماباشن که دنیامون رو ازمون‌گرفتید و بهمون دهن کجی میکنید. آخه وجدان ندارید این چه شرایطیه که واسه این طرح مسکن گذاشتید. چی مصرف کرده بودید اون لحظه که داشتید فکر میکردید

 • علی
  ۴ ۰

  دولت تدبیر وامید خخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

 • فرهنگی بازنشسته به همت دولتمردان مستاجر
  ۲ ۱

  هدف از این طرح ها فقط به تعداد خانه دارها یک خانه دیگر اضافه میشود وما همچنان مستاجر در بدر

 • مهدی
  ۴ ۰

  از بچگی کار کردم الان سی و پنج سالمه نمیتونم بااین شرایط خونه دار بشم وای به حال کوچکترازما

 • حمید
  ۳ ۰

  خدا لعنت کنه کسانی که له روحانی رای دادن که با این طرح هاشو توهین میکنند به شعور مردم

 • الماسی
  ۳ ۰

  باسلام معلمی که بعداز سی سال بازنشست شده الان پول سپرده گذاری نداره چطور باید صاحب خونه بشه

 • احمد
  ۲ ۲

  آدم نزول بگیره خونه بخره بهتر براش تا ماهی یک چنین وام بده

 • صفر علی جوان
  ۳ ۰

  این چیه در آوردی گنده شو در آوردی جمع کن آقااااا مسکن ملی....

 • ناشناس
  ۲ ۰

  این چه برنامه مزخرفیه با اون برنامه ریز احمقانه

 • بدبخت
  ۴ ۰

  کدومو بدم وامشو بدم 30شو بدم 1500شو بدم اخرش هم هاپولی شو بدم کدوم بدم

 • شهروند ایرانی
  ۳ ۰

  کاش ی سری از مسئولین بیان و این پیاما رو بخونن ب نظرم کمکتون میکنه که اینقدر رویایی ایده ندین واسه مردم کشور خودتون

 • تال
  ۲ ۰

  خدابیامورزه پدراحمدی نژاد که همه راصاحب خانه کرد واقعا دلسوز مردم بود هر کسی که میشناختم بایک ملییون دوملییون صاحب خونه شد اخه ادم کارگر ازکجابیاره ماهی یک ملییون وپانصد قسط بده یک ماه قسط ندی ماهه دوم بانک خونه راگرفته عجب مغزی

 • دماوندی
  ۲ ۰

  واقعا از شما مسئولین بی کفایت تر حقه باز تر هم پیدا میشه جایی؟؟

 • ناشناس
  ۲ ۲

  اینا تا دیروز دولت قبلی رو بابت مسکن مهر مسخره میکردن حالا بعد شش سال برگشتن با سود 18درصد وام میدم حداقل مسکن مهر اقساطش خیلی کمتر بود خودتونید سفره پهنه بخورید ولی

 • ناشناس
  ۲ ۰

  سلام.با این تورم و گرانی اقایان دولتی از کجا به این نتیجه رسیدن که یک کارمند با زن و دو تا بچه و اجاره خانه و خرج خوردو خوراک و....1ونیم میلیون در ماه میتونه قسط بده.واقعا بعد 5 سال زحمت کشیدید.

 • ناشناس
  ۱ ۲

  سلام اگه با همین قیمت کلا تموم بشه خوب است
  سی میلیونپیش پرداخت وو
  و اون وامه با اون سود کلانش ..درضمن قشنگ بسازیدش هم نمای بیرون ساختمان ها وهم داخلش لطفا ... اول فاض دو صدرا شیراز مسکن مهرهایی ک تازه تحویل دادن نمای بیرونشون انگار صدسال ساخت و داخلشون هم مستطیلی شکل خیلی زشت
  به شیک درست کردن ساختمان اهمیت بدین لطفا ممنون از شما

 • هوشنگ شرافت
  ۲ ۱

  جناب روحانی اگه به فکر مردم بود چرا طرحشوطرحشو گذاشته سال آخر رئیس جمهوریش.کاملا واضحه هدف اختلاس و دزدیده.تو سرزمین خودموخودمون از داشتن یه آلونک محرومیم.خدا خیرتان نده دردهای بیشرف

 • صمد
  ۴ ۰

  یکی گفت مادرم را میفروشم گفتند مگر مادر میفروشند گفت یگ قیمت بالایی میگم کسی نتواند بخرد

 • ناشناس
  ۱ ۰

  دستگاه کردین

  • ناشناس
   ۱ ۰

   😶😨😨😱😱

 • ناشناس
  ۱ ۰

  اصلا خوشی به ما نیومده یه کارگر مستاجر از کجا بیاره ماهی یک و نیم بهتون قول این طرح رو برای پر کردن بانکها میخوان قرار بدن بازم ما مستاجر میمونیم

 • ازدست رفته
  ۱ ۰

  عامل اصلی طلاق طرح مسکن مهر است ۹۰٪زنان ثبت نام کننده دراین طرح طلاق سوری گرفته اندازه که بعداز گرفتن خانه ۵۰٪آنان حاضر به ادامه زندگی باهمسرسابق خود اندازند.این اتفاق برایم رخ داد خانه داشتم برای جهیزیه دخترم فروختم نامم درزمینه شهری ثبت شدونتواستم سال۸۶ثبت نام کنم و همین موضوع دلیل طلاق سوری برای من شدوباقی ماجرا

 • akbr
  ۳ ۰

  من ازکجایک نیم دربیارم قصت وام مسکن بدم کشوری که به کشواری همسایه کمک میکنه چرابایدازمردم خود پول بگیره بااین که سهم نفت گاز ....داریم یه فکری به حال مردم کنین

 • ناشناس
  ۳ ۰

  سلام اقامن کارکر باروزی ۴۰یا۵۰ تومن اونم اگه کارباشه .با۳تابچه که مدرسه هم میرن.مستاجرهم هستم . وباخرج های بالا .من اخه ازکجا بیارم هرما۱۵۰۰هزارتومن قسط بدم........تازه ۳۰تومن هم باید سپرده بزارم . ........اینم شدطرح........اقافقط اجناس رو ارزون بکن ....خونه نمیخواهیم....بزارتوحال مستاجری بمیریم.....

 • ناشناس
  ۱ ۰

  پس کجاست این عدالت های علی بازم دم احمدی نژاد گرم شما یک مشت دزد هستید که فقط به فکر آپارتمان خریدن تو کشورهای خارجی هستید نه به فکر صاحب کردن خونه برای ما بیچارها که ماهی یک و نیم حقوق میگیریم

 • ناشناس
  ۲ ۰

  خسته نباشید با این طرح ملیتون باز کم اوردین یه کلکی سر هم میکنید تا جیبتون پر شه دمتون گرم زنبورای پرکار

 • مهدی ازقزوین
  ۲ ۰

  اگه کسی30میلیون تومان پول داشته باشه که تو حساب بانک مسکن واریز کنه که بعداز2سال هم بتونه ماهی یک میلیون وپانصدهزارتومان هم قسط بده،خب این شخص حتما هم خودش عقلش میرسه که چجوری برای خودش خونه ردیف کنه،این چجور خوبی کردن دولت به ملته؟؟؟من کارگر که به زوردارم شکم زن و بچه امو سرزمینم،چجوری میتونم 30میلیون تومان پس اندازمان که ازاین طرح استفاده کنم؟بااین طرح قشرکارگروضعیف صاحب خانه نمیشه،

 • اریا
  ۲ ۱

  بنده خدا گفت میخوام مادرمو بفروشم. اطرافیانش گفتن چطور میخوای این کارو بکنی. گفت یه قیمتی رو متگادرم میذارم که کسی نتونه بخرتش. حالا این طرح میلی هم هموین حکایته.بله دوستان

 • جواد
  ۱ ۱

  سلام ما که مستاجریم سیملیون از کجا بیاریم که بزاریم بانک اگه هم داشته باشیم پول پیش خونه دادیم بعد بزاریم بانک کجا زندگی کنیم بدون پول پیش تو کوچه بیابون چادر بزنیم ترو خدا کمی. از احمدی نژاد یاد بگیرید که خیلی مرد بود

 • .‌
  ۱ ۰

  ایکس

 • سمیرا
  ۲ ۰

  جای تاسف داره همچین طرحی اصلا پولشم جور کنیم.ب شرطی ک خونه ها با کیفیت تمام داخل شهر باشند.بعد اینکه وام ۱۸درصد؟؟!!!ای ک گفتی یعنی چ؟چ ربطی ب مسکن ملی داره؟بگید مسکن ربایی!روی هرچی نزول خور سفید کردید.تازه میفهمن نزول خورای قبل شما سوتفاهم بوده.ماهی یک و نیم؟یعنی چی اخه!!زندگی نکنیم ک بهتره.اومدیم اصلا مشکل پیش اومد نتونستیم قسط جور کنیم.اونوقت چکارکنیم؟بری تو کدوم پارک چادر بزنیم؟؟؟!!!!

 • محمد
  ۱ ۰

  اخه بی شرفاپس کارگرا چی کارکنن یعنی چه فقط کارمندا

 • ناشناس
  ۱ ۰

  خیلی مسخره است این طرحتون ماهی ۱.۵ ملیون منه کارگر باید از کجا بیارم بدم به شما منی که حقوقم ۱.۲ وپانزده ساله که مستاجرم برین جمعش کنین این دزدیا رو شما همون مسکن مهر رو تموم کنین هنر کردین.

 • ناشناس
  ۱ ۱

  الهی ک نابود شین بااین طرحهای مسخره تون ک مردمو بیچاره کردین

  • ناشناس
   ۱ ۰

   اخه ازکجا بیاریم قسط داریم قسط ۱۵۰۰ازکجالاعقل ۵۰۰میکردین

 • خخخخخخخخ
  ۱ ۰

  واقعا کلاه برداری

 • ناشناس
  ۰ ۰

  چرا شامل شیراز نمیشه چرا اخه چرا کرایه خونه ها سربه فلک کشیده شیراز... اگه میخوای یه کاری انجام بدین واسه مردم برای همه ی شهرها انحام بدین دیگه

 • داود
  ۱ ۰

  سلاام کسایی ک کم در امدن اقشار ضعیفن ۵۰ میلیون و ماهی یک و پونصد قسط رو از گور باباشون بیارن اونایی ک محتاج مسکنن ب نون شبشون محتاج هستن خیلا

 • ناشناس
  ۱ ۰

  بابا چرا این دولت با دولتای دگه فرق میکنه اگر مردم ۳۵ ملیون داشتن میزاشتن بانک دوبرابر وام میگرفتن خدشون ی زمین میخریدن ندارن باید چکار کنن برن بمیرن

 • ناشناس
  ۱ ۰

  الهی به حق امام حسین(علیه السلام)خداریشه ی این از خدا بی خبرهاروبکنه که خیلی نامرد وبی وجدان و بی انصافند!
  آخه چراسود ۱۸ ٪ ؟؟؟؟ مردم ازکجابیارن؟؟؟؟ الهی نصیبتون نباشه اینقدر ظلللللم!!!!!

 • ناشناس
  ۳ ۰

  خدا نکنه گرگ چوپان گله بشه

 • ناشناس
  ۲ ۰

  ترجیح میدم تا اخر عمر مستاجر بمونم

 • ناشناس
  ۲ ۰

  آخه از کجا 30میلیون پول بیارم.اینم طرح گذاشتید.آخه اگه این پولو داشتم تاحالا خودم زمین خریده بودم ديگه نیاز به طرح نبود اونم بااین همه سودبانکی

 • ناشناس
  ۱ ۰

  آخه با ۷۰ میلیون میشه خونه درست کرد؟مگه میشه

 • ناشناس
  ۳ ۰

  بازم پولدارا پولدارتر میشن و بدبختها بد بخت تر واقعا این فکر مسخره رو کی کرده

 • ناشناس
  ۱ ۰

  مثل خانه هاي 99 ساله هس مزخرفه

 • یک ایرانی
  ۱ ۰

  این مثل مسگن مهراست فکرنکنم نتیجه بده یک جوان مثل پسرمن وانثال پسرم من که هزاران مشکل تن به ازدواج دادن ازکجا۳۰میلیون بیارن واریزکننوبه حساب بانگ مسگن

 • بیژن
  ۰ ۰

  ساعت 11 ظرفیت ثبت نام تکمیل شد ه باید چکار کنیم

 • مدیر
  ۱ ۰

  سلام خیلی گرونه دوستان لطفا الکی بودجه مملکت و واسه این طرح های مسخره تون خرج نکنید بخدا ما راضی نیستیم شما که دین ندارید حداقل آزاده باشید

 • فری
  ۰ ۰

  این کشک بازی چیه ماهی بگو نیم میلیون بدیم حقوق کارگر چنده ببینید میشه.؟ بعد قسط بندی کنید من پول بنزین ندارم بیام قسط بدم

 • ناشناس
  ۱ ۰

  ده سال قسط میشه صدوهشتاد میلیون همش سود همش ربا عاقبت همین میشه مملکت غنی ولی ورشکسته وفقیر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  الکیه ملت سر کارن چطوری 20دقیقه یه شهری که مرکز استانه ظرفیتش پر میشه من از لحظه اولی که سایت باز شده دارم مشخصات وارد می کنم الان که می خواد ثبت نهایی بشه میگه ظرفیت پر شد

 • محمدی
  ۱ ۰

  چرا هیچکس جوابگو نیست توی این مملکت آدم احساس میکنه دستش به هیچ جا بند نیست دولت فکرش رفاه مردم نیست دولت فکرش فقط اینه که یه جوری پول در بیاره و دست بکنه توی جیب مردم . یکی نیست بگه آخه آدم خر که این طرح رو بنیانگذاری کردی مردم ضعیف از کجا بیارن قسط یک و نیم بدن / طراح سوراخ روباز دارد

 • رضا
  ۰ ۰

  بازم به مسکن مهر احمدی نژاد.......روحانی دلش بحال مردم نمیسوزه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  استان لرستان شهرستان بروجرد ازشروع ثبت نام میزنه متاسفانه ظرفیت این شهرتکمیل شده است یه عده خونه دارثبت نام کردن اونایی که واقعا" مستاجرندباید بسوزند وبسازند.

 • محسن
  ۰ ۰

  من که توی مسجد زندگی میکنم وحیوقی هم دریافت نمیکنم واز همه بدتر اینکه یک میلیون هم ندارم من باید چه کار کنم فردا که از مسجد بیام بیرون باید زن وبچه را بفرستم خونه پدرش وخودم توی خیابان های تهران اواره بچرخم .واقعا نمیدونم چه بلایی میخواد سرم در بیاد

 • ناشناس
  ۱ ۰

  خدایی این واسه خودتون هست یاواسه مردم
  مگه احمقیم با هجده درصد وام مسکن بگیریم اونم که مشخصه چه مسکنی قراره تحویل بدین

 • ناشناس
  ۰ ۰

  آدم عارش میاد اصلا چیزی بگه راجع به اینا
  این چه شرایطی که اینا گذاشتن
  باز نشده ظرفیتشم تموم شد یعنی هرکی ثبت نام کرد ، کرد . اگر هم نتونست خوب به درک!!!!!!!

 • عرب
  ۰ ۱

  ميخوام نام نويسي کنم . به کجا و چه سايتي رجوع کنم ؟

 • یوسف حسین پور
  ۰ ۰

  من که نه پول دارم نه یه ستاره تو دنیا اس پاس چی کار کنم؟تو رو اون خدایی که میپرستین جوابمو بدین؟

 • سيد پيمان شكراوي
  ۰ ۰

  ميخوام خانه دار شوم گناه كه نلست

 • سید
  ۰ ۰

  این طرح هم مثل مسکن مهر که کلی دزدی و رانت داشت ، هست . با این طرح فقط دولت جیبش پر پول تر میشه و همینطور دلالان وابسته به دولت ، لطفا دولت نامحترم ملت را خر تصور نکنید ، فکر نکنید هیچ کسی چیزی از پشت پرده های شما نمی فهمه .هر دولتی میاد باند تشکیل می ده و ملت اصلا براشون مهم نیست. توهین وتحقیر ملت دیگه بسه واقعا کاری نکنید که ایران هم مثل عراق بشه . دست بردارید از این همه دروغ و زدن جیب مردم به عناوین مختلف .

 • مسعود
  ۰ ۰

  سلام . الان یک ماهه که کد رهگیری اقدام ملی مسکن گرفتم . ولی برای پیگیری این کد از کدام قسمت سایت مذکور بایستی اقدام نمایم ؟ ممنون . راهنمایی بفرمایید .

 • ناشناس
  ۰ ۰

  واقعا که 😨😨😨همه اونهایی که مستاجر هستند صاحب خونه می کنید ...😲اونهایی دارن ...صاحب خونه کنید حتما نوبت ما .مسکن ما ...قبرستون با برنامه ریزی های همه شماها

 • کارگر
  ۱ ۰

  خدا نامیدتون کنه با حقوق دو میلیون چه طور یکو نیم قسط بدیم خدا کنه این پولهای نزولی که از مردم بدبخت می گیرین زودتر ی آتشون بزنه

  • ناشناس
   ۰ ۰

   سلام
   می خوام ببینم چرا از من ثبت نشده

 • مرادي
  ۰ ۰

  خيلي ها خونه دارن ولي واجد شرايط شدن كه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  شما

 • عمر شهنوازی
  ۰ ۰

  مسکن مهر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بابا اینا نزول میدن وام نمیدن مسخره کردن همه را

 • ناشناس
  ۰ ۰

  چرا فقط سرپرست خانوار چرا باید حداقل ۳۵ سال داشته باشیم چون ۳۵ سال نداریم نباید صاحب خونه بشیم

 • ابراهیم خانی
  ۰ ۰

  خریدخانه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خریدخانه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  کسی که این برنامه روپیاده کرده به این فکرکرده که یه کارگرساده چطوربایدیک ونیم قسط بده
  متاسفم

 • علی
  ۱ ۰

  چطوری ثبت نام کنیم کادرثبت نام درکجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • مولابخش اسکانى
  ۰ ۱

  ثبت نام براى مسک سکونى
  سلاعزيزم
  اينجانپ بنده خونه خود نداريم ايجارى خونه در دسترسم نيت خانواده بزرگ دارم در سيستان و بلوچستان شرستان چابهار منتقطه رمىن کرايه نشينيم دست بسته عرض خدا رو بخاطرحضرت امام کمک مالى يا خونه خانوادى اقدام فرماييد ممنونم از لطف و زحمات شما

 • ناشناس
  ۰ ۰

  درود خدا کن باز دوباره دکتر احمدی نژاد بیاید چه خوب است منظریم دکتر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مسخره کردین یباره بگین خونه نمیدین

 • احمد
  ۰ ۰

  خدایا چنان کن سرانجام کار@@@@که تو خوشنود باشی و ما رستگار

 • نسرين غلامي گلدهي
  ۰ ۰

  خريد مسكن

 • نسرين غلامي گلدهي
  ۱ ۰

  من فرهنگي هستم و سر پرست خانوار با داشتن چهار فرزند خانه ندارم با اين تورم زياد و كرايه خونه واقعا موندم

 • زینب رجوانی
  ۰ ۰

  وام مسکن

 • لیلا نوبری
  ۰ ۰

  سلام من یک معلول هستم تو بهزستی پرونده دارم ولی تا حالا مسکن ندارم از شما خواهش میگنم برام مسکن بدهید

 • سمیه شیرمحمد پور
  ۰ ۰

  ثبت نام مسکن مهر

 • علی رضالگزای
  ۰ ۰

  نداشتن هیچ گونه زمینی

 • جوادمحمدی
  ۰ ۰

  سلام ماخانه نداریم من شغلم کارگراست بایدچیکارکنم هیچ چیزی بنامم نیست نه زمین داذم نه هیچی توراخدافکرم باشیدممنونم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  من یع زنم خودم سرپرستم سی ملیون پول بیشتر ندارم تمام بنگاهها رفتم میگن با این پول خونه نیست اخه چرا فکری بحال ما زن های بدبخت فلک زده نمیکنید اگه نتونم خونه پیدا کنم کنار شهرداری صومعه سراچادر میزنم