کد خبر 353278
ستارخان همیشه زنده است

آشنایی بیشتر با محله ستارخان

ستارخانه از فلکه دوم صادقیه شروع می‌شود و با گذشتن از فلکه اول صادقیه به تقاطع خیابان خسرو می‌رسد. این محله دسترسی خوبی به بزرگراه‌های اصلی شهر نظیر یادگار امام و چمران دارد، به همین علت مزیت خوبی برای کسانی است که به فکر اجاره یا خرید خانه در ستارخان هستند، به حساب می‌آید.

محله ستارخان مثل بسیاری از محله‌های قدیمی تهران از محبوبیت و شهرت زیادی برخوردار است و خیلی از ساکنین این محله سال‌هاست که در آن زندگی می‌کنند و به آن تعصب خاصی دارند تا جائیکه حتی اگر تصمیم به جابجایی خانه خود داشته باشند باز هم ستارخان را برای زندگی انتخاب می‌کنند.

درباره ستارخان

این محله که سابقا و پیش از انقلاب به نام تاج خوانده می‌شد از مهمترین خیابان‌های پایتخت محسوب می‌شود که در منطقه ۲ شهرداری تهران واقع شده است. نام این محله به یاد سردار ملی در جنبش مشروطه ایران، ستارخان گذاشته شده است. برای آن دسته از کسانی که به فکر خرید ملک در محله‌های قدیمی تهران هستند و این محله را به نام برق آلستوم می‌شناسند بگوییم که در ابتدا این محله به نام آلستوم که نام دانشمندی خارجی بوده و بانی کارخانه برق در این منطقه است، شناخته می‌شد و هنوز هم برخی به این نام آن را می‌شناسند. ساکنین قدیمی این محله می‌گویند ستارخان امروزی در ابتدا باغ بوده و جزو اراضی طرشت محسوب می‌شده است و چندین سال پیش از انقلاب اهالی شهرهایی از خمین و یزد با مهاجرت به تهران اقدام به خرید زمین‌هایی در این منطقه و ساخت و ساز در آن می‌کنند.

ستارخانه کجاست و چه امکاناتی دارد؟

ستارخانه از فلکه دوم صادقیه شروع می‌شود و با گذشتن از فلکه اول صادقیه به تقاطع خیابان خسرو می‌رسد. این محله دسترسی خوبی به بزرگراه‌های اصلی شهر نظیر یادگار امام و چمران دارد، به همین علت مزیت خوبی برای کسانی است که به فکر اجاره یا خرید خانه در ستارخان هستند، به حساب می‌آید. 

این محله که همیشه پر جنب و جوش و زنده است، از فروشگاه‌ها و مغازه‌های متعددی از طلافروشی گرفته تا پوشاک، انواع رستوران‌ها، لوازم خانگی و فروش دستگاه‌های صوتی و تصویری برخوردار است. به همین دلیل هم بسیاری از کسبه این محله، ستارخان را برای زندگی انتخاب می‌کنند تا به محل کار خود نزدیک باشند.

محله ستارخان از شمال به بزرگراه جلال آل احمد، از جنوب به خیابان اصلی و بزرگ آزادی، از شرق به بزرگراه شهید چمران و از غرب به بزرگراه یادگار امام منتهی می‌شود.

در بافت این محله خانه‌های ویلایی نوساز و قدیمی‌ساز در کنار آپارتمان‌های چند طبقه دیده می‌شوند. حمل و نقل به سایر مناطق شهر تهران از این محله علاوه بر تاکسی با مترو و اتوبوس‌های بی آر تی به راحتی انجام می‌شود. ضمن اینکه بیمارستان بزرگ و مجهز حضرت رسول اکرم (ص) که با بسیاری از بیمه‌های درمانی طرف قرار است، در این محله ساخته شده است.

از نظر اجاره ملک و یا خرید آن، ستارخان جزو مناطقی است که نرخ متوسط و متوسط رو به بالا دارد، بطوریکه در سایت دیوار که یکی از بهترین و آسان‌ترین راه‌های خرید و فروش ملک، خودرو وسایر لوازم نو یا کارکرده است، می‌توانید آپارتمان ۷۵ متری بیست سال ساخت با یک اتاق خواب و بازسازی کامل را با قیمت ۷۴۵ میلیون تومان خریداری کنید و یا آپارتمانی صد متری با امکانات کامل را با ۱۷۰ میلیون تومان رهن کامل کنید.

منبع :‌ ویرلن

ارسال نظر