کد خبر 309963

تعاون ظرفیت خوبی برای زمان تحریم است

شریعتمداری: لزوم استفاده از ظرفیت تعاونی‌های مسکن برای حل مشکل اشتغال/ تعاونی‌ها ۲میلیون مسکن مهر ساختند

وزیر پیشنهادی وزارت کار با اشاره به این که تعاونی ها ۲میلیون مسکن مهر را ساختند گفت:تعاونی های مسکن می توانند نقشی در توسعه اشتغال داشته باشند.

محمد شریعتمداری، وزیر پیشنهادی وزارت کار با اشاره به اینکه تعاون ظرفیت خوبی برای زمان تحریم است گفت:  این روزها فرهنگ تعاون در کشورهای اروپایی رسوخ کرده که به طور میانگین سهم تعاون در این کشورها بین 7تا8درصد است، بیشترین سهم در کشورهای اروپایی را فرانسه با 16.7درصد و نیوزیلند با 25درصد دارد. کشورهایی که سهم بالایی در تعاون دارند، بخشی از اقتصاد را در اختیار بخش تعاون قرار داده اند.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، وی در ادامه به ظرفیت بخش تعاون برای توسعه اشاره کرد و گفت: به عنوان وزارتخانه تعاون،کار باید تعاملی با اتاق های تعاونی ایران و بازرگانی و اصناف داشته باشیم و نقش تسهیل گری را برای این تشکل ها به عنوان نمایندگان بخش تعاون،بازرگانی و اصناف ایفا کنیم.

شریعتمداری گفت: از تأسیس اتاق فکر مشترک بین اتاق های تعاون،بازرگانی و اصناف استقبال می کنم و می توانیم با استفاده از این فضا به پیشرفت کنیم. تعاونی های اعتبار و تعاونی های مسکن بر فعالیت های خوب بخش تعاون طی سال های اخیر سایه افکنده و تعاونی های اعتبار که البته ماهیت این تعاونی ها می تواند برای تامین مالی بخش مفید باشد در  مقطعی از زمان در سایه بی نظارتی به این بخش لطمه وارد کرد که باید فعالیت این تعاونی ها را با محوریت تامین مالی بخش تعاون مجددا آغاز کنیم.

وی با اشاره به اینکه تعاونی ها احداث 2میلیون مسکن مهر را عهده دارند گفت: تخلف چند درصدی این تعاونی ها باعث شده تا اعتماد از بخش تعاون برداشته شود.با فعال کردن تعاونی های مسکن می توانیم نقشی در توسعه اشتغال داشته باشیم چرا که با فعال شدن تعاونی های مسکن 120رشته فعال و اشتغال رونق می گیرد.

وزیر پیشنهادی وزارت کار با بیان اینکه در شرایط تحریم می توانیم از ظرفیت تعاونی ها استفاده کنیم، گفت: دولت باید نقش تسهیل گری برای فعالیت اتاق تعاون، اتاق بازرگانی و اتاق اصناف داشته باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر