راهنمای خرید حلقه ازدواج و نامزدی / این نکته ها را هنگام خرید حلقه رعایت کنید

حلقه ازدواج نمادی از تعهد، عشق و وفاداری زن و مرد به یکدیگر است. این حلقه‌ها در انواع مختلف بسته به سلیقه دو طرف موجود بوده و در رنگ‌های مختلفی تولید می‌گردند.

راهنمای خرید حلقه ازدواج و نامزدی / این نکته ها را هنگام خرید حلقه رعایت کنید

نکاتی طلایی برای خرید حلقه ازدواج

به گزارش اقتصاد آنلاین، برای خیلی از افراد حلقه ازدواج به عنوان نماد و اعلام عمومی ازدواج است. حلقه ازدواج نمادی از تعهد به یکدیگر، عشق، شرافت و وفاداری است.

اگر به پیشینه حلقه ازدواج نگاهی بیاندازیم به مصر باستان خواهیم رسید؛ زمانی که در 3000 سال پیش مصریان باستان برای اعلام تعهد به همسر خود، از یک حلقه استفاده می کردند. جالب اینجاست که این حلقه اوایل از جنس گیاه بوده است ولی با گذشت زمان برای دوام بیشتر، افراد به سمت استفاده از چوب و استخوان و بعدها فلز روی آوردند.

پیشینه حلقه ازدواج

اما چرا شکل حلقه ازدواج دایره مانند است؟ شکل دایره نه نقطه شروعی دارد و نه نقطه پایانی؛ به همین دلیل بوده است که مصریان باستان از دایره به عنوان نماد عشق استفاده می کرده‌اند و با این نماد، نامیرایی و ابدی بودن عشق خود را نشان می دادند.

این سنت به دوران مدرن نیز رسیده است و امروزه زوج های جوان از این نماد استفاده می کنند. اما برای خرید حلقه ازدواج باید به نکاتی توجه شود تا بتوان بهترین انتخاب ها را، برای این دوره مهم از زندگی داشت.

خرید حلقه ازدواج و نامزدی

مدل حلقه ازدواج:

حلقه ازدواج را از لحاظ شکل ظاهری می توان به سه دسته کلی تقسیم کرد:

1.1) حلقه های ساده بدون تراش و بدون نگین (رینگ):

رینگ یکی از محبوب ترین مدل های حلقه برای زوج های جوان است. از آنجایی که حلقه ازدواج بیش از هر زیورآلاتی مورد استفاده است. بیشتر افراد ترجیح می دهند که از حلقه ای استفاده کنند که ساده باشد، به راحتی بتوان آن را تمیز کرد و به لباس گیر نکند.

افرادی که طرفدار استایل ساده هستند معمولا این نوع حلقه را برای حلقه ازدواج خود انتخاب می کنند.

رینگ ها به دو صورت پروفیلی و مفتولی در بازار طلا موجود است. رینگ های مفتولی توپر هستند و کیفیت بسیار بالایی دارند، همچنین وزن این رینگ ها بالاست و به همین دلیل قیمت بالاتری دارند. اما رینگ های پروفیلی وزن پایین تری دارند و کیفیتشان نیز نسبت به مفتولی پایین تر است.

1.2) حلقه های نگین دار:

متداول ترین سنگ برای حلقه های ازدواج، برلیان است. برلیان سال های سال نماد پاکی،  صداقت و عشق پاک بوده است و از نظر طراحی، بر روی طلای سفید بسیار زیبا و مناسب است. الماس(برلیان) به دلیل اینکه سفید رنگ است، برای خانم ها و آقایان هر دو مورد استفاده قرار گرفته و مناسب ست کردن عروس و داماد می باشد. همچنین به این دلیل که سنگ الماس بسیار مقاوم است، گزینه مناسبی برای حلقه می باشد.

پیشنهاد ما این است که خانم ها در این حالت از حلقه هایی با برلیان های بزرگ و در تعداد کم استفاده کنند، زیرا در این حالت هزینه نگهداری کمتری را پرداخت می کنند.

 سنگ رنگی، انتخابی متفاوت:

 اگر طرفدار استایل مدرن هستید کمی متفاوت عمل کنید. استفاده از سنگ های رنگی در حلقه شما، آن را بسیار خاص و متفاوت می کند.

 1.3)  حلقه های زنانه نگین دار و مردانه ساده: مدلی که اخیرا بسیار رایج شده، حلقه هایی هستند که مدل زنانه آن ها دارای نگین و مردانه آن ساده است. به این دلیل که بیشتر خانم ها طرفدار نگین هستند و خیلی از آقایان معمولا به دلیل شرایط نگهداری حلقه ساده را ترجیح می دهند، این مدل حلقه ها طرفداران زیادی پیدا کرده است.

  در این حالت پیشنهاد ما این است که خانم ها از حلقه هایی با برلیان های بزرگ و در تعداد کم استفاده کنند، زیرا هزینه نگهداری کمتری را پرداخت می کنند.

طلای زرد یا سفید، کدام‌یک برای حلقه ازدواج مناسب‌تر است؟

حلقه ها مانند سایر زیور آلات طلا در چهار رنگ زرد، سفید، رزگلد و شامپاینی موجود هستند.

 رنگ سفید و زرد از رنگ هایی هستند که هرگز از مد نمی افتند. آقایان معمولا تمایل بیشتری به استفاده از طلای سفید دارند، که به جای آن می توانند از پلاتین هم استفاده کنند. پلاتین همچنین از لحاظ شرعی برای آقایانی که این مسئله برایشان اهمیت دارد، مشکلی ندارد.

رزگلد در سال 2019 طرفداران زیادی پیدا کرده و در حال حاضر مُد طلا و جواهر است. اما پس از مدتی از مد خارج خواهد شد، بنابراین این رنگ برای حلقه ازدواج توصیه نمی شود.

همچنین رنگ شامپاینی هرچند در ابتدا ظاهر بسیار زیبایی دارد، اما پس از مدتی زیبایی خود را از دست داده و جلا و زیبایی اولیه را ندارد.

تناسب رنگ حلقه با رنگ پوست

این که چه رنگی مناسب پوست شماست به سلیقه شما بستگی دارد، اما برای انتخاب بهتر می توانید به این نکات توجه نمایید:

برای پوست های روشن، طلای سفید بسیار زیباست و جلوه ی زیادی دارد.

طلا با رنگ رزگلد، روی پوست های روشن با ته رنگ صورتی بسیار زیباست.

پوست های تیره، زیتونی و برنزه معمولا با هر رنگ طلایی ست می شوند و به راحتی می توانند از هر رنگ طلایی استفاده کنند.

چطور سایز حلقه را اندازه بگیریم؟

برای اندازه گیری سایز انگشت خود، یک نوار(مقوایی و یا کاغذی) را به دور برجستگی انگشت حلقه خود بپیچید(توجه داشته باشید که انگشت چپ و راست از نظر اندازه با هم متفاوت هستند) جایی را که ابتدا و انتهای نوار به هم می رسند را با مداد علامت گذاری کنید. سپس طول این نوار را با خط کش اندازه بگیرید. با استفاده از جدول زیر سایز انگشت خود را پیدا کنید.

طول اندازه گیری شده(mm)

سایز انگشتر

46.5

4

47.8

4.5

49

5

50.3

5.5

51.5

6

52.8

6.5

54

7

55.3

7.5

56.6

8

57.8

8.5

59.1

9

60.3

9.5

61.6

10

62.8

10.5

64.1

11

65.3

11.5

66.6

12

67.9

12.5

69.1

13

 البته توجه داشته باشید که سایز انگشتان شما در اثر تغییر وزن ممکن است تغییر کند، بنابراین در خرید حلقه توصیه می شود که حلقه هایی که بسیار کیپ هستند را انتخاب نکنید.

حلقه ازدواج با جواهر یا بدون جواهر؟

با در نظر گرفتن اینکه حلقه ازدواج به مدت طولانی استفاده می شود، استفاده از جواهر هم می تواند انتخاب خوبی باشد. اما باید اطلاعات دقیقی در مورد اینکه چند قیراط برلیان روی کار سوار شده است، داشته باشید. توجه داشته باشید که حتما شناسنامه آن سنگ را دریافت کنید، همچنین توجه داشته باشید که اگر به دنبال خرید طلای با کیفیت و با قیمت مناسب هستید، حتما از گالری طلای معتبر ایران ژس خرید کنید.

وزن حلقه معمولا چقدر است؟

حلقه ها به طور میانگین بین 4.5 تا 8 گرم وزن دارند که با توجه به سایز انگشتر وزن آن تعیین می شود. توصیه می شود که حلقه های خود را کمتر و بیشتر از این مقدار انتخاب نکنید زیرا در هر دو صورت از کیفیت آن کم می شود.  

نکاتی در مورد نگهداری حلقه طلا:

همیشه موقع شستن دست‌ها و یا کرم زدن به دست‌ها، انگشتر و حلقه طلا را از انگشت‌تان بیرون بیاورید زیرا چربی موجود در کرم و صابون به صورت جرم در انگشتر و حلقه باقی می‌ماند. برای تمیز کردن حلقه خود، از یک پارچه تمیز با بافت نرم استفاده نمایید.

 

 

منبع: ستاره
ارسال نظر
ارسال نظر