آیا بلوبری در کاهش وزن تاثیرگذار است؟

آیا بین مصرف بلوبری و لاغری رابطه ای وجود دارد؟ از آنجایی که بلوبری کالری کم اما مواد مغذی زیادی دارد ، ممکن است به کاهش وزن و لاغری کمک کند .

آیا بلوبری در کاهش وزن تاثیرگذار است؟

تاثیر فوق العاده بلوبری در لاغری و کاهش وزن

به گزارش اقتصاد آنلاین، برای افرادی که دارای اضافه وزن یا چاقی هستند ، داشتن یک رژیم غذایی متعادل و سالم که شامل میوه هایی مانند بلوبری باشد ، می تواند به جلوگیری از دیابت و بهبود سلامت کلی کمک کند .

مطالعه ای که در سال ۲۰۱۵ بر روی ۱۱۸۰۰۰ نفر در طی ۲۴ سال انجام شد به این نتیجه رسید که افزایش مصرف میوه ( به اندازه ی نیاز بدن ) خصوص میوه هایی نظیر سیب ، گلابی و انواع بری ها از جمله بلوبری منجر به کاهش وزن می شود .

این مطالعه نشان می دهد که این اطلاعات می تواند راهنمایی برای جلوگیری از چاقی ، که یک عامل اصلی خطر ابتلا به بیماری ها مزمن است ، باشد .

بلوبری شیرین ، مقوی و بسیار محبوب است . کالری کمی دارند و فوق العاده برای شما مفید هستند .

در ادامه فواید اثبات شده زغال اخته برای سلامتی آورده شده است .

بلوبری کالری کمی دارد اما مواد مغذی زیادی دارد

بلوبری یک درختچه گلدار است که توت هایی با رنگ آبی مایل به بنفش تولید می کند ، که به آن بلوبری می گویند .

دو نوع متداول عبارتند از:

بلوبری

زغال اخته Highbush : شایع ترین نوع کشت شده در ایالات متحده است .

زغال اخته Lowbush یا ” وحشی ” : کوچکتر است و در برخی از آنتی اکسیدان ها غنی است .

بلوبری از جمله مغذی ترین توت ها است . ۱۴۸ گرمبلوبری حاوی (۱) است:

انرژی : ۸۴.۳ کیلوکالری

کربوهیدرات : ۲۱.۴۴ گرم

فیبر: ۳.۵ گرم

ویتامین ث : ۱۴ میلی گرم

ویتامین k  : ۲۸.۵ میکرو گرم

همچنین حاوی مواد مغذی دیگر و  آب فراوانی نیز می باشد .

خلاصه

بلوبی میوه ی بسیار محبوبی است . کالری کمی دارد اما حاوی فیبر ، ویتامین C و ویتامین K زیادی است .

بلوبری حاوی آنتی اکسیدان های فراوان است

آنتی اکسیدان ها بدن شما را در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کنند . رادیکال های آزاد مولکول هایی ناپایدار هستند که می توانند به سلول های شما آسیب برسانند و به پیری و بیماری هایی مانند سرطان کمک کنند .

ترکیبات اصلی آنتی اکسیدانی موجود در زغال اخته متعلق به خانواده ای از آنتی اکسیدان های پلی فنول به نام فلاونوئید ها است . نشان داده شده است که بلوبری مستقیماً سطح آنتی اکسیدان را در بدن شما افزایش می دهد .

خلاصه

بلوبری بالاترین ظرفیت آنتی اکسیدانی را در بین میوه ها و سبزیجات محبوب دارد . به نظر می رسد که فلاونوئیدها آنتی اکسیدان انواع توت ها هستند .

بلوبری آسیب DNA را کاهش می دهد ، که می تواند به محافظت در برابر پیری و سرطان کمک کند

آسیب اکسیداتیو DNA  بخشی اجتناب ناپذیر از زندگی روزمره است . گفته می شود ده ها هزار بار در روز در هر سلول از بدن شما اتفاق می افتد .

آسیب DNA از دلایل پیر شدن ماست . همچنین نقش مهمی در پیشرفت بیماری هایی مانند سرطان دارد .

از آنجا که بلوبری سرشار از آنتی اکسیدان است ، می تواند جلوی برخی از رادیکال های آزاد را که به DNA شما آسیب می رسانند را بگیرد .

خلاصه

چندین مطالعه نشان می دهد که بلوبری و آب بلوبری آسیب DNA را که عامل اصلی پیری و سرطان است ، کاهش می دهد .

محافظت از کلسترول وجود در خون با بلوبری

آسیب اکسیداتیو محدود به سلول ها و DNA شما نیست . همچنین هنگامی که  LDL ” کلسترول بد ”  شما اکسید شود مشکل ساز است .

در حقیقت ، اکسیداسیون  LDL ” کلسترول بد ”  یک مرحله مهم در روند بیماری های قلبی است .

آنتی اکسیدان های موجود در بلوبری به شدت با کاهش سطح LDL اکسید شده ارتباط دارند . این باعث می شود که زغال اخته برای قلب شما بسیار مفید باشد .

مطالعه ایی نشان داد مصرف روزانه ۵۰ گرم بلوبری باعث کاهش ۲۷ درصدی اکسیداسیون LDL در طی هشت هفته در افراد چاق شد .

مطالعه دیگری تعیین کرد که خوردن ۷۵ گرم بلوبری با یک وعده غذایی اصلی به طور قابل توجهی اکسیداسیون LDL ” کلسترول بد ” را کاهش می دهد .

بلوبری ممکن است فشار خون را کاهش دهد

به نظر می رسد بلوبری برای افراد مبتلا به فشار خون بالا مفید است که یکی از عوامل اصلی خطر ابتلا به بیماری های قلبی است .

در یک مطالعه هشت هفته ای ، افراد چاقی که در معرض خطر بالای بیماری قلبی بودند ، پس از مصرف ۵۰ گرم بلوبری در روز ، فشار خونشان ۴-۶٪  کاهش می یابد .

خلاصه

در مطالعات متعدد دیده شده است مصرف منظم بلوبری به کاهش فشار خون کمک می کند .

پیشگیری از بیماری های قلبی با بلوبری

اگرچه خوردن بلو بری ممکن است فشار خون و کلسترول LDL اکسید شده را کاهش دهد ، اما این موارد عوامل خطر بیماری هستند ، نه خود بیماری .

یک مطالعه ایی نشان داد که کسانی که بیشترین میزان مصرف آنتوسیانین را دارند (آنتوسیانین آنتی اکسیدان اصلی در بلوبری است ) در مقایسه با کسانی که مصرف کمی دارند ، ۳۲٪ کمتر در معرض خطر حملات قلبی قرار دارند .

از آنجا که این یک مطالعه مشاهده ای بود ، نمی تواند ثابت کند که آنتوسیانین ها به تنهایی باعث کاهش خطر شده اند .

بنابراین مطالعات بیشتری در این زمینه لازم است .

خلاصه

برخی شواهد نشان می دهد که خوردن میوه های غنی از آنتوسیانین – مانند بلوبری – با کاهش خطر حملات قلبی همراه است.

بلوبری می تواند به حفظ عملکرد مغز و بهبود حافظه کمک کند

استرس اکسیداتیو می تواند روند پیری مغز شما را تسریع کند و بر عملکرد مغز تأثیر منفی بگذارد .

طبق مطالعات حیوانی ، آنتی اکسیدان های موجود در بلوبری ممکن است مناطقی از مغز شما را که برای هوش ضروری است ، تحت تأثیر قرار دهند .

به نظر می رسد که آنها برای سلول های عصبی مفید هستند و منجر به بهبود سیگنالینگ سلول می شوند . مطالعات انسانی نیز نتایج امیدوار کننده ای داشته است .

در یکی از این مطالعات ، نه بزرگسال مسن با اختلال شناختی خفیف هر روز آب بلوبری مصرف کردند . پس از ۱۲ هفته ، آن ها بهبودهایی را در چندین نشانگر عملکرد مغز تجربه کردند .

یک مطالعه شش ساله بر روی بیش از ۱۶۰۰۰ فرد مسن نشان داد که بلوبری و توت فرنگی می توانند در پیری ذهنی تا ۲.۵ سال تاخیر ایجاد کنند .

خلاصه

به نظر می رسد آنتی اکسیدان های موجود در بلو بری با کمک به عملکرد مغز و به تأخیر انداختن زوال ذهنی برای مغز شما مفید هستند .

چه غذاهایی باعث بهبود حافظه می‌شود؟

بلو بری مقادیر متوسطی از قند را در مقایسه با سایر میوه ها تأمین می کند .

۱۴۸ گرم بلو بری حاوی ۱۵ گرم قند است که تقریبا معادل مقدار قند موجود در یک سیب کوچک یا پرتقال بزرگ است .

با این حال ، به نظر می رسد ترکیبات فعال زیستی موجود در بلوبری بیشتر از تأثیر منفی قند موجود در آن است که موجب کنترل قند خون می شود .

تحقیقات نشان می دهد آنتوسیانین موجود در بلوبری اثرات مفیدی بر حساسیت به انسولین و متابولیسم گلوکز دارد . این اثرات ضد دیابت هم با آب بلو بری و هم با عصاره آن اتفاق می افتد .

حساسیت انسولین بهبود یافته می تواند خطر سندرم متابولیک و دیابت نوع ۲ را که در حال حاضر دو مورد از بزرگترین مشکلات بهداشتی در جهان هستند ، کاهش دهد .

خلاصه

چندین مطالعه نشان می دهد که بلو بری دارای اثرات ضد دیابت است ، حساسیت به انسولین را بهبود می بخشد و سطح قند خون را کاهش می دهد .

مبارزه با عفونت های دستگاه ادراری

عفونت های دستگاه ادراری (UTI) یک مشکل شایع در زنان است . به طور گسترده ای شناخته شده است که آب بلوبری می تواند به جلوگیری از این نوع عفونت ها کمک کند .

از آنجا که بلوبری بسیار شبیه به کرن بری است ، بسیاری از مواد فعال مشابه آب کرن بری را نیز دارد . این مواد از اتصال باکتری هایی مانند E. coli به دیواره مثانه شما جلوگیری می کنند.

به ندرت تأثیر بلوبری بر عفونت ادراری مورد مطالعه قرار گرفته است ، اما احتمالاً اثرات آن مشابه کرن بری است .

خلاصه

بلو بری مانند کرن بری حاوی موادی است که می تواند از اتصال برخی از باکتری ها به دیواره مثانه شما جلوگیری کند ، که ممکن است به جلوگیری از عفونت ادراری کمک کند .

کاهش آسیب عضلانی بعد از ورزش شدید

ورزش شدید می تواند منجر به درد و خستگی عضلات شود . این امر تا حدی بخاطر التهاب موضعی و استرس اکسیداتیو در بافت عضلانی شما اتفاق می افتد .

مکمل های بلوبری ممکن است آسیب هایی را که در سطح مولکولی ایجاد می شود ، کاهش دهند و درد ماهیچه ها را به حداقل برسانند .

در یک مطالعه کوچک که بر روی ۱۰ ورزشکار زن انجام شد ،نشان داده شد بلوبری باعث تسریع در بهبود عضلات پا پس از تمرینات شدید شد .

خلاصه

یک مطالعه نشان می دهد که بلوبری ممکن است به بازیابی عضلات پس از ورزش شدید کمک کند ، اما مطالعات در این زمینه کافی نمی باشد و تحقیقات بیشتری لازم است .

سخن آخر

بلوبری بسیار سالم و مقوی است . آن ها می توانند سلامت قلب ، عملکرد مغز و بسیاری از جنبه های دیگر بدن را تقویت می کنند . اما به خاطر داشته باشید در مصرف هر چیزی باید اعتدال را رعایت کنید .

 

منبع: مجله باریکا
ارسال نظر