تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس؛

سقف حقوق اعضای هیات علمی افزایش می یابد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از افزایش سقف حقوق اعضای هیات علمی براساس بودجه سال ۱۴۰۱ خبرداد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از دانشجو، احمد حسین فلاحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، درباره تحولات حوزه آموزش عالی در بودجه امسال اظهارکرد: برخی تحولات آموزشی در بودجه سال 1401، برای اولین بار اتفاق افتاده است. به عنوان مثال، 38 هزار میلیارد تومان برای اجرای رتبه بندی معلمان در نظر گرفته شده است و بیش از 700 هزار نفر از فرهنگیان در 5 رتبه، رتبه بندی خواهند شد.

وی افزود: اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان در بودجه امسال اصلاح شده و فرهنگیان در زمان اشتغال هم می‌توانند از امتیازات صندوق استفاده کنند. همچنین بدهی دولت به بدهی دولت به صندوق ذخیره فرهنگیان به صورت تهاتری پرداخت می‌شود.

فلاحی ادامه داد: در بودجه سال 1401 به موضوع بدهکاری دانشگاه‌ها به دولت توجه ویژه شده است؛ متاسفانه دانشگاه‌ها بدهی بالایی به دولت دوازدهم داشتند که بنا شده در بودجه امسال، این بدهی پرداخت شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:افزایش سقف حقوق اعضای هیات علمی، از دیگر اقدامات مهم در بودجه سال 1401 محسوب می‌شود. در کنار این موضوع دولت مکلف شده است براساس قانون جوانی جمعیت، توسعه خوابگاه‌های متاهلی را در دستور کار قرار دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها