کد خبر 556077

رییس مجلس شورای اسلامی؛

دشمنان به دنبال اختلاف افکنی بین قوا هستند / مسئله امروز مردم معیشت و سلامت است

رییس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: امروز دشمنان کشور و انقلاب به دنبال ایجاد انشقاق بین قوا هستند و هر کسی نیز به این موضوع دامن بزند به کشور، انقلاب و مردمی که با مشکلات مختلفی درگیر هستند، ظلم کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف در نشست علنی مجلس نوبت عصر امروز (سه شنبه، 2 شهریور ماه) شورای اسلامی با اشاره به اظهارات یکی از نمایندگان در رابطه با فرآیند بررسی صلاحیت وزرا در مجلس گفت: من لازم است این نکته را به صراحت عرض کنم، در ماه های اخیر و پس از انتخابات و در این دورانی که کابینه معرفی شده و به ویژه در این هفته های اخیر در همه جلسات من به این نکته اشاره کردم که اخبار پنهان و آشکار موید این نکته است که دشمنان این کشور و انقلاب به دنبال ایجاد انشقاق و اختلاف بین قوا هستند.

وی افزود: در جلسه اخیر خود با روسای کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها با هیأت رییسه مجلس نیز به این موضوع اشاره کردم و تأکید کردم هر کسی به این موضوعات دامن بزند و برای آن زمینه‌سازی کند بی‌شک به کشور، نظام، انقلاب و مردمی که مشکلات اقتصادی سلامت و معیشتی دارند، ظلم کرده است.

رییس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد:  بنده به عنوان خدمتگزار شما هرگز به دنبال انشقاق نیستم و مجلس نیز اجازه نمی‌دهد چنین فضایی ایجاد شود.

وی با اشاره به برگزاری جلسه تودیع و معارفه روسای قوه قضائیه گفت: زمانی که آقای رییسی از قوه قضائیه تودیع شد و آقای اژه‌ای به عنوان رییس جدید معرفی شدند، من در چند دقیقه سخنرانی به دو نکته اشاره کردم و گفتم دوستان ما در جبهه انقلاب بدانند برای کار نکردن دیگر هیچ بهانه‌ای وجود ندارد و نکته دوم نیز این است که جبهه انقلاب، دولت، مجلس و قوه قضائیه همه و همه محکوم به موفقیت هستیم و هر کسی که چنین ضعفی را بخواهد دنبال کند آب به آسیاب دشمن می ریزد.

وی اضافه کرد:هم در آن جلسه و هم در روز تحلیف با صراحت گفتم در عین همدلی و همکاری، استقلال مجلس حفظ خواهد شد و مجلس در رأس امور است و عمل به وظایف قانونی مجلس وظیفه ما است و ما در این موضوع حق مماشات با هیچ کس را نداریم اما این را هم با همه وجود می‌فهمیم که دولت باید با قدرت کار خود را انجام دهد چرا که بنده قریب به 40 سال در کار اجرایی حضور داشتم.

قالیباف تصریح کرد: من در همه جلساتم به این نکته اشاره کردم که ما به عنوان نمایندگان مردم جز دغدغه آنها و توجه به آن، چیز دیگری نداریم و امروز سلامت و اقتصاد مهمترین مسئله مردم است و مجلس باید اطمینان حاصل کند که وزرای پیشنهادی در این دو حوزه یعنی سلامت و معیشت می‌توانند موفق عمل کنند و این وظیفه ما و توقع مردم است و ما این کار را با همدلی و همراهی انجام خواهیم داد.

وی خاطر نشان کرد: وزرای پیشنهادی که اینجا هستند بعضا در این زمینه‌ها بوده‌اند و من با آنها در این باره صحبت کردم و این موضوعات را به صورت روشن دنبال کرده‌اند و آنهایی که من را از نزدیک می‌شناسند می‌دانند که جز کار برای من هیچ موضوع دیگری موضوعیت و اهمیت ندارد. تنها کار مردم و اثبات کارآمدی دین در اداره جامعه برای من مهم است.

پس از این سخنان رییس مجلس تعدادی از نمایندگان از هیأت رییسه خواستار حفاظت از شأن مجلس و ورود هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان به اظهارات یکی از نمایندگان در جلسه صبح شدند که در واکنش به این سخنان، رییس مجلس گفت: حتماٌ بر اساس آیین‌نامه عمل خواهیم کرد و اگر لازم باشد هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان رسیدگی و اظهارنظر خواهد کرد.

حجم ویدیو: 7.00M | مدت زمان ویدیو: 00:03:54
بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • علی
    ۰ ۰

    اشتباه گرفتی قالیباف!!
    مجلس پادگان نیست !!
    البته با این نماینده ها همگی دنبال سهم خواهی هستن