کد خبر 519101

عضو کمیسیون اصل ۹۰مجلس؛

امکان حذف سربازی اجباری وجود دارد

عضو کمیسیون اصل ۹۰مجلس شورای اسلامی گفت: پیوند زدن امنیت کشور به سربازی اجباری و حتی اغراق در آن به نحوی که یک روز کاستن از سربازی ضربه به امنیت باشد، نادرست، غیر واقعی و خلاف مصالح نظام است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، حسن شجاعی علی آبادی در رشته‌توئیتی با اشاره به اینکه امکان حذف سربازی اجباری وجود دارد، اظهار کرد: مجلس انقلابی بر اساس اصول 71، 76، 84، 86 و ... قانون اساسی به دنبال تحقق آن است.

نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی آورده است: پیوند زدن امنیت کشور به سربازی اجباری و حتی اغراق در آن به نحوی که یک روز کاستن از سربازی ضربه به امنیت باشد، نادرست، غیر واقعی و خلاف مصالح نظام است. اگر چنین است، غیبت صدها هزار مشمول باید امنیت کشور را به کلی از بین برده باشد.

وی در این رشته توئیت افزوده است: سربازی اجباری پدیده‌ای صرفا نظامی نیست که فقط متخصصین نظامی حق اظهار نظر داشته باشند.

14000120000016_Test_NewPhotoFree

 

وی ادامه داده است: آنچه منطقا نیروهای مسلح می‌توانند بیان و مطالبه نمایند این است که با حذف سربازی اجباری به چه میزان بودجه برای جبران خلاء واقعی حذف سربازی مورد نیاز است تا دولت و مجلس آن را تامین کنند. بر اساس برخی برآوردها 25 همت مورد نیاز است که عدد بزرگی نیست.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در پایان این توئیت آورده است: البته اجبار در آموزش نظامی و در شرایط جنگی منطقی است. در شرایط عادی سربازی اختیاری می‌تواند نیازهای امنیتی کشور را تامین نماید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • علیرضا
    ۱ ۰

    باسلام.به خدااین سربازی اجباری زندگی سه میلیون جوان رابه فنا برد.همان جوانانی هم که به سربازی رفتندازکار وزندگی عقب افتادند.

  • شهریار الهیاری
    ۳ ۰

    سلام خدمت نمایندگان با لیاقتی که به فکر جوانان این کشور هستند من از بچگی عاشق این بودم که بزرگ شودم نظامی بشم اما وقتی در سن 18 سالگی به خدمت رفتم بخاطر وضعیت سرباز های بدبخت برخورد های که با آنها میشود کار های که از ما ميخواستند فقط 10 روز تحمل کردم و با افتخار فرار کردم و از همان روز متنفرم از سربازی اجباری و نظامی بودن خواهش میکنم این بساط سربازی جمع کنید تمام جوان هارو افسرده کردین