کد خبر 512848

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد؛

فروش کمتر اوراق در سال۱۴۰۰

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: نگرانی ما درباره عدم کشش بازار سرمایه برای انتشار بیش اندازه اوراق دولتی در سال ۱۴۰۰ سبب شد، یک بخش از آن را در بودجه لحاظ نکرده و به طور کل از بودجه خارج کنیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمدرضا پور ابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در رابطه با تصمیماتی که مجلس در بودجه ۱۴۰۰ برای بازار سرمایه گرفته است، اظهار کرد: در بودجه به مباحثی اعم از انتشار اوراق دولتی  و سقف آن  در سال ۱۴۰۰ پرداخته شد به سبب آنکه مبلغ درج شده توسط دولت در بودجه بیش از اندازه  بود.

او تصریح کرد: نگرانی ما درباره عدم کشش بازار سرمایه برای انتشار بیش اندازه اوراق دولتی در سال ۱۴۰۰ سبب شد، یک بخش از آن را در بودجه لحاظ نکرده  و به طور کل از بودجه خارج کنیم.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: از سال ۱۴۰۰ به بعد هرگونه سهامی که توسط دولت تحت عنوان صندوق‌های دولتی بخواهد عرضه شود، دولت مکلف است که  معادل پنح درصد از آن سهام را به منظور بازارگردانی قرار دهد.

پور ابراهیمی افزود: چنین تصمیماتی در اصل برای آن است که دولت بتواند در زمان‌هایی که تقاضا شدید است، عرضه سهام را افزایش دهد و در موقعیت‌هایی که قیمت کاهش پیدا می‌کند، بتواند نسبت به خرید سهام مذکور اقدام کند.

حجم ویدیو: 5.53M | مدت زمان ویدیو: 00:01:10
بیشتر بخوانید
ارسال نظر