کد خبر 307268

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس تایید کرد:

تزریق روزانه ۴۰۰میلیارد ریال نقدینگی به بازار سرمایه

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد: براساس آمار روزانه ۴۰۰ میلیارد ریال منابع به بازار سرمایه اضافه می شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، محمدرضا پورابراهیمی در خصوص وضعیت بورس گفت: در وضعیت فعلی بازار می توان نقدینگی قابل توجهی را به بازار سرمایه سوق داد. رییس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: با توجه به بالا بودن نرخ بازده بازار سرمایه در مدت اخیر و تبعات مثبتی که برای سرمایه گذاران دارد انگیزه برای سرمایه گذاری در بورس بالا رفته است.  

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس تصریح کرد:حدودا ۳۰۰ الی ۴۰۰ میلیارد تومان خالص افزایش حضور منابع سرمایه گذاران حقیقی در بورس در مدت اخیر بوده که نکته مهمی محسوب می شود چرا که درباره حضور سهامداران حقیقی در بورس خیلی نمی توان تحلیل کرد.

تعدیل قیمت سهام

پورابراهیمی داورانی تصریح کرد:براساس آمار روزانه ۴۰۰ میلیارد ریال منابع بخش حقیقی به بازار سرمایه اضافه شده و البته بازار سرمایه ظرفیت جذب نقدینگی را دارد. وی گفت: در چند ماه اخیر بازدهی بالای در بورس وجود داشته است. تعدیل قیمت به واسطه نقش تغییر نرخ ارز در ارزش دارایی پایه شرکت های بورسی بویژه شرکت های صادراتی انجام شده است.     

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: پیش بینی می شود با توجه به ظرفیت مناسب بازار سرمایه، شرایط هدایت نقدینگی از بازار ارز به این بازار فراهم شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر