تبدیل مشتری شاکی به مشتری وفادار با پیامک!

طبق آمار و ارقام به‌طور میانگین، آدم‌ها ۳۴۴ بار در روز گوشی خود را چک می‌کنند! این فقط یکی از دلایلی است که استفاده از پیامک برای جذب مشتری را منطقی می‌کند.

تبدیل مشتری شاکی به مشتری وفادار با پیامک!

بازاریابی پیامکی، یکی از پر‌بازده‌ترین روش‌های بازاریابی است؛‌ اما این روش هم مانند باقی روش‌های بازاریابی یک‌سری اصول و نکات مهم دارد که رعایت نکردن آن‌ها نتیجه عکس دارد؛ یعنی به‌جای جذب مشتری باعث نارضایتی آن‌ها می‌شود و ممکن است حتی مشتری‌های فعلی‌تان را هم از دست بدهید.

اگر می‌خواهید مشتریان ناراضی خود را به مشتریان وفادار تبدیل کنید و جذب مشتری داشته باشید باید، اصول و زیروبم بازاریابی پیامکی را یاد بگیرید. در این مطلب قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه می‌توان مشتری شاکی را با استفاده از ارسال پیامک، به مشتری وفادار تبدیل کرد.

چگونگی حفظ مشتری با پیامک

حفظ مشتریان و مشتری مداری آنقدری که فکر می‌کنید سخت نیست؛ مشتریان تمایل دارند رابطهٔ خود را با کسب‌و‌کار‌ها حفظ کنند و تا جای ممکن به سراغ رقبا نروند. با توجه به این موضوع شما می‌توانید با کمک گرفتن از برخی تکنیک‌ها مشتریان ناراضی را به مشتریان وفادار تبدیل کنید.

اولین کاری که باید برای تبدیل مشتری ناراضی به وفادار کنید، جمع‌آوری حداکثر اطلاعات دربارهٔ مشتریان است. استفاده از سیستم‌های CRM می‌تواند به این موضوع کمک کند. هر چه بیشتر دربارهٔ مشتریانتان اطلاعات کسب کنید، راحت‌تر می‌توانید برای حفظ آن‌ها اقدام کنید. برای مثال علاقه‌مندی‌های آن‌ها، میزان خریدشان و محصولاتی که از شما خریدند می‌تواند اطلاعات مفیدی باشد.

تبدیل مشتری شاکی به مشتری وفادار با پیامک!

اما جمع‌آوری داده‌ها به چه دردی می‌خورد؟

شما برای حفظ مشتری باید یک تعامل دوستانه با مشتریانتان ایجاد کنید. با این‌کار مشتریان را به برند خود وفادار می‌کنید و مشتریان حس خوبی نسبت به برندتان پیدا می‌کنند. البته باید به این نکته هم توجه کنید که تعاملتان با مشتریان باید مداوم باشد.

تشویق مشتریان وفادار هم می‌تواند آن‌ها را به یک دفاع‌کننده تمام عیار تبدیل کند؛ یعنی مشتریان شما در برابر رقبا و افراد دیگر از برند شما دفاع می‌کنند.

اصول مشتری مداری با پیامک

در این بخش می‌خواهیم دربارهٔ اصول مشتری مداری با پیامک صحبت کنیم. شما با استفاده از این ۶ اصل می‌توانید مشتریان ناراضی را به مشتریان وفادار تبدیل کنید.

۱) ورودشان را خوش‌آمد بگویید

تعامل خود را با مشتریان بلافاصله شروع کنید. وقتی کاربری در سایت شما ثبت‌نام کرد، به او پیامک خوش‌آمدگویی ارسال کنید و در صورت داشتن سوال، منابع را در اختیارش قرار دهید.

۲) استفاده از محصول را آموزش دهید

وقتی مشتری محصول شما را می‌خرد، باید توجه داشته باشید که این امکان وجود دارد که آن اطلاعی از کارکرد محصول ندارد و بلد نیست از آن استفاده کند. شما باید از این فرصت استفاده کنید و ارائه آموزش رابطهٔ خود را با مشتری آغاز کنید. برخی از مشتریان ناراضی به‌خاطر عدم آگاهی از کارکرد محصول یا سوتفاهم تبدیل به مشتری ناراضی شده‌اند. شما باید طریقه صحبت با مشتریان شاکی را نیز بیاموزید تا بتوانید به خوبی رابطه‌تان را مدیریت کنید.

۳) تعامل مجدد با کاربران غیر فعال

اگر متوجه شدید که برخی از کاربران کم‌کار شده‌اند و فعالیتی ندارند، پیگیرشان شوید. می‌توانید از فرصت استفاده کنید و آپدیت‌ها و محصولات جدید را معرفی کنید. البته این‌که چگونه پیگیری کنید به خودتان بستگی دارد. می‌توانید کمی خلاقیت به کارتان اضافه کنید.

۴) ارسال مطالب مرتبط

این‌که نشان دهید واقعا به فکر مشتری هستید، تاثیر بسیاری در رابطهٔ شما می‌گذارد. این‌کار با کلمات اتفاق نمی‌افتد، بلکه فرآیندی زمان‌بر است. ارسال مطالب مرتبط بلاگ به مشتریان در یک بازهٔ زمانی می‌تواند ایدهٔ خوبی باشد.

۵) پیگیری حساب‌های بسته شده

یک سیستم اتوماسیون راه‌اندازی کنید و با استفاده از آن اطلاع یابید که کدام مشتریان سرویس‌های خود را قطع می‌کنند؛ سپس با آن‌ها ارتباط بگیرید و دلیل قطع فعالیتشان را جویا شوید. همچنین پرسیدن پیشنهاد‌ها و راهکار‌ها می‌تواند کمک زیادی به شما کند.

۶) در زمان مناسب پیامک ارسال کنید

انتخاب بهترین زمان برای ارسال پیامک بسیار مهم است. برخی از این مخاطبان در زمان‌هایی ترجیح می‌دهند تلفن همراه خود را بی‌صدا کنند؛ همچنین افراد خوششان نمیاید نیمه‌شب پیامک‌های شما را دریافت کنند یا پیامک‌هایتان، مزاحم میل کردن شامشان شود! بهترین روش این است که مخاطبانتان را دسته‌بندی کنید و براساس معیار‌های هر دسته، پیامک‌ها را در زمان مناسب ارسال کنید.

تبدیل مشتری شاکی به مشتری وفادار با پیامک!

نکته‌های مشتری مداری پیامکی

استفاده از یک‌سری نکته‌ها باعث می‌شود بازدهی کار شما افزایش یابد. این نکته‌ها بسیار ساده هستند و رعایت کردن آن‌ها غوغا می‌کند. شکی در این نیست که مشتری داری پیامکی یکی از روش‌های فوق‌العاده است؛‌ ولی رعایت نکردن برخی نکات باعث شکست شما می‌شود.

  • پیام‌های طولانی نفرستید
  • تعداد زیادی پیام نفرستید؛ این‌کار باعث ایجاد مزاحمت برای مشتریان می‌شود
  • از اتوماسیون‌ها و پلتفرم‌ها برای مشتری مداری پیامکی استفاده کنید
  • برای نوشتن پیام‌های خود از مشاوران کمک بگیرید.

مزایای بازاریابی پیامکی

بازاریابی پیامکی، نسبت به سایر روش‌ها مزایایی دارد که قصد داریم در این بخش به آن‌ها بپردازیم.

سرعت بالا

شما برای ارسال پیامک چیزی حدود ۱۰ دقیقه زمان لازم دارید؛ همچنین مخاطبان پیامک‌های خود را زیر ۳ دقیقه نگاه می‌کنند. این روش در مقایسه با روشی مثل ایمیل مارکتینگ بسیار سریع‌تر است.

تعامل مستقیم

ارتباط شما در پیامک دو طرفه و مستقیم است. در واقع شما به‌طور مستقیم با مخاطب صحبت می‌کنید و حس بهتری برای مخاطب ایجاد می‌کند.

ارتباطات ساده

ارتباطات در پیامک بسیار ساده است. این سادگی باعث می‌شود مخاطب جذب این‌گونه ارتباط شود.

قابلیت آنالیز

در مشتری مداری پیامکی شما می‌توانید معیار‌های مختلفی را تعیین کنید و به راحتی آن‌ها را بررسی کنید. در واقع کمپین‌های پیامکی بسیار قابل ردگیری هستند. برای مثال: شما می‌توانید معیار‌هایی مانند نرخ رشد، نرخ بازخرید، نرخ ریزش و نرخ تعامل را بررسی کنید.

با قابلیت هایی که این سامانه دارد، هزینه پنل پیامکی بسیار مقرون به صرفه است. برای خرید پنل و کسب اطلاعات بیشتر در ادامه با ما همراه باشید.

ملی‌پیامک، بهترین روش تبدیل مشتری شاکی به وفادار

شما برای جذب مشتریان خود و تبدیل آن‌ها به طرفدار نیاز به یک سامانه پیام کوتاه دارید. در واقع، عملاً امکان مشتری مداری پیامکی بدون سامانه پیام کوتاه ممکن نیست.

ملی‌پیامک امکانات مختلفی را برای حفظ مشتریان قدیمی و تبدیل مشتری ناراضی به وفادار ارائه می‌دهد. برای مثال شما در ملی‌پیامک این امکان را دارید که دفترچه تلفن ایجاد کنید و مخاطبان را در گروه‌های خاص ذخیره کنید؛ همچنین عضویت خودکار داشته باشید. کارکرد عضویت خودکار این‌گونه است که شما با تنظیم کردن یک کاراکتر خاص یا عدد و ارسال آن توسط مشتری به شما، می‌توانید آن مشتری را در گروه خاصی قرار دهید.

پیامک‌های مناسبتی و تبریک، یکی از بهترین روش‌ها برای حفظ مشتریان است. ملی‌پیامک، سرویس پیامک‌های مناسبتی و تبریک ارائه می‌دهد؛ یعنی شما می‌توانید با تنظیم کردن یک متن پیش‌فرض تولد، ازدواج یا هر تاریخ مشخصی را به مشتریان خود تبریک بگویید.

یکی دیگر از امکانات جذاب ملی‌پیامک، برگزاری مسابقه و نظر‌سنجی است. شما می‌توانید یک سوال طرح کنید و برای آن چند جواب در نظر بگیرید؛ همچنین می‌توانید به نمودار‌های نظر‌سنجی دسترسی داشته باشید و با استفاده از آن‌ قرعه‌کشی انجام دهید.

پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد استفاده از روش پربازده بازاریابی پیامکی را دارید همین حالا به سایت ملی‌پیامک به آدرس melipayamak.com سری بزنید و با استفاده از مشاوره رایگان کارشناسان ملی‌پیامک به شماره 02163404، کار بازاریابی برای کسب‌وکارتان را آغاز کنید.

این مطلب رپرتاژ آگهی می باشد و توسط تحریریه اقتصاد آنلاین تهیه نشده است.

ارسال نظر