تاریخ رشد شبکه های اجتماعی در یک نگاه + عکس

در تصویر زیر نمودار رشد شبکه های اجتماعی را مشاهده می کنید.

تاریخ رشد شبکه های اجتماعی در یک نگاه + عکس

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از اینتیتر، استفاده از شبکه های اجتماعی در سراسر جهان همچنان در حال رشد است.همانطور که رشد سریع پلتفرم اشتراک‌گذاری ویدیو TikTok نشان می‌دهد، در عین حال، کاربران از پذیرش خدمات جدید لذت می برند و از آن استفاده می کنند.

به نقل از استاتیستا، تعداد کاربران فعال رسانه های اجتماعی در سراسر جهان در سال ۲۰۲۲ حدود ۴.۶ میلیارد نفر تخمین زده می شود که حدود ۶۰ درصد از جمعیت جهان است.

بر اساس پیش بینی های استاتیستا، انتظار می رود این رقم تا سال ۲۰۲۷ به نزدیک به ۶ میلیارد افزایش یابد.

همانطور که در نمودار مشاهده می کنید،‌ TikTok با نرخ رشد فوق العاده ای از رقبا متمایز است. بین سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۲، این شبکه به طور متوسط ​​سالانه ۳۴۰ میلیون عضو فعال جدید جذب کرد. TikTok پس از رسیدن به مرز یک میلیارد کاربر در «رونق دیجیتال» ناشی از همه‌گیری کووید-۱۹، از اینستاگرام در سال ۲۰۲۱ از نظر تعداد کاربران پیشی گرفت. انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۴ کاربران این پلتفرم به ۲ میلیارد نفر برسد.

از فیس بوک علیرغم کاهش شدید رشد خود در سال های اخیر انتظار می رود که با بیش از ۲.۶ میلیارد حساب فعال در سال ۲۰۲۲ بزرگترین شبکه اجتماعی باقی بماند و همینطور پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۵ به نزدیک به ۳ میلیارد نفر افزایش یابد.

رشد شبکه های اجتماعی از زمان ظهورشان تاکنون چقدر بوده است؟

ارسال نظر