دیدگاه : ۰
روش هایی برای استفاده حداکثری از باتری لپ تاپ

چگونه باتری لپ تاپ را شارژ نگه داریم؟

افزایش طول عمر باتری یا نگهداری از باتری گوشی موبایل سرفصل هایی که شاید تا به حال چندین و چند بار آنها را در فضای مجازی و رسانه ها شنیده و دیده باشید. اما شاید کمتر کسی باتری لپ تاپ خود به همان میزان که به باتری گوشی خود اهمیت می دهد، توجه کند. باتری لپ تاپ به دلیل اینکه در اکثر مواقع کار با رایانه به برق شهری متصل است و همانند گوشی و تبلت در تمامی نقاط در دسترس نیست معمولاً کمتر مورد اهمیت قرار می گیرد.

اقتصاد آنلاین-پرهام کریمی؛ امروز قصد داریم تا با راه هایی شما را آشنا کنیم که بتوانید با استفاده از آنها طول عمر باتری لپ تاپ خود را نیز افزایش دهید.

چیزی که همه ما در مرحله اول باید بدانیم این است که اکنون جنس و ترکیب سازنده همه باتری ها یک گوشی و لپ تاپ ها از یک نوع است که به لیتیوم یونی معروف است.

باتری هایی که به باتری های غیر جدا شونده در گوشی ها معروف هستند و به معنای واقعی انقلابی در صنعت باتری همراه ایجاد کرده‌اند.

 کاهش نور صفحه نمایش

کاهش نور صفحه شاید ابتدایی ترین اما اساسی ترین روش برای کاهش مصرف باتری به خصوص در مواقع ضروری باشد مواقعی که شما نیاز به استفاده حداکثری از باتری لپ تاپ یا حتی موبایل خود دارید می‌توانید با کاهش نور صفحه به میزان قابل توجهی در مصرف باتری خود صرفه جویی کنید.

تغییر Power settings

در برخی از موارد و برخی از انواع لپ‌تاپ‌ها شما می توانید میزان استفاده از هسته های پردازنده را کنترل کنید اگر نمی خواهید با لپ تاپ کاری سنگین که نیاز به حداکثر قدرت پردازشی داشته باشد انجام دهید کاری همچون فیلم دیدن یا بازی های سبک می توانید با تغییر این گزینه از حالت بیشترین استفاده از هسته ها به بهینه تا حدی از مصرف باتری جلوگیری کند.

استفاده از اینترنت و بلوتوث

اینترنت و بلوتوث را می توان قاتل باتری نامید. برای اینکه نگذاریم این دو باتری ما را در شرایطی ضروری مصرف کنند می توانیم به جای استفاده از هدفون های بلندگوهای بلوتوثی از نوع سیمی آنها استفاده کنیم یا در مواقعی که نیاز به اینترنت نداریم آن را خاموش کنیم.

استفاده از برق مستقیم شهری

لپ تاپ های جدید به دلیل اینکه تلاش میکنند به صورت حداکثر باریک یا اسلیم باشند، از باتری با ظرفیت های پایین تری استفاده می کنند برای همین هم می‌توانید با انتخاب گزینه اتصال به برق شهری در نرم افزار و همچنین اتصال دستگاه خود به برق مستقیم شهری در مواقعی که نیاز به استفاده از باتری نیست از حداکثر قدرت لپ تاپ خود استفاده کنید.

این مطلب برایم مفید است
۱ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها