فوری / شرط سنی برای معلم شدن تغییر کرد

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش از تصویب شرایط و شایستگی‌های جذب داوطلبان ورود به آموزش و پرورش از مسیر آزمون سراسری خبر داد.

فوری / شرط سنی برای معلم شدن تغییر کرد

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در هزار و بیست و هشتمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش که با حضور وزیر آموزش و پرورش، دبیرکل شورای عالی و سایر اعضای آن در سالن جلسات وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، «شرایط و شایستگی‌های جذب داوطلبان ورود به آموزش و پرورش از مسیر آزمون سراسری» پس از بحث و بررسی به تصویب رسید.

محمود امانی با اشاره به مصوبه جدید شورای عالی آموزش و پرورش گفت: وزارت آموزش و پرورش موظف است منابع مورد نیاز خود برای مشاغل آموزشی و تربیتی را از مسیر آزمون سراسری و بر اساس قانون متعهدین به خدمت در آموزش و پرورش با رعایت مفاد این آئین نامه جذب کند.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش افزود: به استناد ماده واحده «نحوه جذب منابع انسانی در مشاغل آموزشی و تربیت» مصوب جلسه ۸۳۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر شناسایی، جذب و تأمین نظام‌مند منابع انسانی، تحقق بخشی به مفاد سند تحول بنیادین و در راستای اجرای بند ۱۱ ماده ۶ وظایف و اختیارات شورای عالی آموزش و پرورش، وزارت آموزش و پرورش موظف است منابع مورد نیاز خود برای مشاغل آموزشی و تربیتی را از مسیر آزمون سراسری و بر اساس قانون متعهدین به خدمت در آموزش و پرورش با رعایت مفاد این آئین نامه جذب کند.

وی ادامه داد: آیین نامه «شرایط و شایستگی‌های جذب داوطلبان ورود به آموزش و پرورش از مسیر آزمون سراسری» در ۵ ماده و ۸ تبصره به تصویب شورای عالی رسید که شامل شرایط و شایستگی‌های عمومی و اختصاصی داوطلبان و سایر موارد مندرج در این آیین نامه است.

امانی با اشاره به این که این مصوبه برای داوطلبان ورود به آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۳ اعمال می‌شود، تاکید کرد: داشتن حداکثر ۲۲ سال تمام در سال۱۴۰۳، برخورداری از سلامت جسمانی و روانی کامل و توانایی حسن انجام وظایف محوله، تعیین وضعیت نظام وظیفه، نداشتن اعتیاد به هر نوع مواد مخدر و... از جمله مهم‌ترین شرایط عمومی داوطلبان برای ورود به آموزش و پرورش است.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به شرایط اختصاصی داوطلبان برای ورود به آموزش و پرورش گفت: سهم تاثیر سوابق تحصیلی، تراز نمره علمی حداقل ۷۰۰۰ در زیر گروه‌های آزمایشی مربوط در آزمون سراسری، کسب امتیاز تعیین شده در مصاحبه، تعیین وضعیت اشتغال و تحصیل، داشتن شرایط و شایستگی‌های حرفه معلمی و... از جمله شرایط اختصاصی برای جذب در آموزش و پرورش است.

امانی اظهار کرد: بررسی و تأیید شایستگی‌های عمومی و تخصصی داوطلبان به عهده وزارت آموزش و پرورش خواهد بود و همچنین جلب مشارکت وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علوم، تحقیقات و فناوری و سایر دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های ذیربط ضروری است.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در پایان تاکید کرد: داوطلبانی مجاز به ثبت نام و ورود به مراحل جذب خواهند بود که تمامی شرایط مندرج در این مصوبه را داشته باشند. چنانچه فردی با اطلاعات نادرست پذیرفته شود و یا متعاقب آن مشخص شود که شرایط لازم را نداشته است در هر مرحله از ثبت نام، تحصیل یا استخدام آزمایشی و قطعی؛ قبولی وی لغو و مطابق قانون و مقررات با وی رفتار خواهد شد.

این مصوبه پس از تایید رئیس جمهور و رئیس شورای عالی آموزش و پرورش برای اجرا به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ خواهد شد.

ارسال نظر
ارسال نظر
 • ناشناس
  ۱

  یک نسل منقطع با گذشته برای معلمی مناسب تره خوب

 • ماهرخ
  ۰

  معلم دوست دارم بشم کمک کنید رودسر ۲۸ متاهل

 • ناشناس
  ۰

  دانشجوی معلمی باید از نظر جسمی و روانی سالم باشه چون قراره تا موقع بازنشستگی هزار تا مرض بگیره

 • ناشناس
  ۰

  ضمن احترام برا معلمان جذب نهضت وطرح امین
  اما تصمیم گیرندگان آموزش و پرورش چرا سن 40 سال وحتی بالاتر را ازطریق ماده 28 جذب کردین ولی حالا سن 22 سال اونهم نوجوانی که درس خونده و هزاران امید داره

 • جواد
  ۱

  سلام فکری بحال مربیان پیش دبستانی بکنید چندین سال با حقوق بسیار کم داریم تدریس،میکنیم

 • alfarhadalii@gmail.com
  ۰

  بهترین راهکار:
  حقوق خیلی درست و حسابی برای معلم در نظر بگیرید تا متمایل به درس دادن و درست درس خواندن و تمایل بیشتر برای جذب معلمی ایجاد شود در آن صورت گزینه بیشتری دارید تا بهترین ها را جذب کنید و این برنامه را سلسله وار ادامه دهید.
  ارزش دارد روی این پیشنهاد تفکر نمایند.

 • ناشناس
  ۴

  اینقدر اذیت نکنید بنظرم تشریف ببرین حوزه های علمیه وهزاران نفر رو بدون هیچ تخصص وآموزشی درآموزش وپرورش استخدام کنید و مدارس رو تبدیل به شعبه های حوزه علمیه کنید وخیال همه رو راحت کنید چون با شرایطی که تعیین کردین دیگه افراد متخصص وعلاقمند نمیتونن وارد سیستم آموزش بشن که شما هم همین رو میخواین !!!

 • زهرا
  ۰

  ینی‌کسانی‌که‌‌ببشتر‌از۲۲سال‌سن‌دارند‌امسال‌در‌فرهنگیان‌پذیرش‌نمی‌شوند؟

 • فاطمه
  ۰

  اگه نیمه دومی باشی و سال اول قبول بشی بری باز ۲۳ سال تموم میشه لیسانس یا برا معلم زیر لیسانس هم قبوله ما نمیدونستیم

 • سمیه
  ۱

  ما اعتراض داریم نا انصافی هست که تا ۲۲ سال باشد بیشترش کنید

 • هالو
  ۴

  عزیزان در ورود به آموزش و پرورش دقت کنید اگر میخواهید عمری پر استرس با یک لقمه نان بخور و نمیر داشته باشید بهترین گزینه آموزش و پرورش ایران است موفق و موید باشید

 • ناشناس
  ۱

  تا سهمیه های جوارجو باشد افراد عادی وزرنگ وباهوش محال است بتواند قبول شود وانهم که گزینش سلیقه ای هم در انتها باشد

 • ناشناس
  ۲

  حماقت میبارد

 • نرگس
  ۰

  هرسال شرایطش از سال قبلش بدتر میشه،چخبرتونه نمیذارین ملت پیشرفت کنن،جالب اینجاس که کسی که دو قورت و‌نیمش بازم باقیه شمایین
  جم کنین خودتونو

 • بهاره
  ۰

  مسخره ها بایدشرط سنی رابیشترکنند‌.

 • ناشناس
  ۳

  فرهنگی ۵۴ ساله بازنشسته هستم به عنوان یه بزرگتر از عزیزانم خواهش میکنم به اموزش و پرورش ورود نکنید مخصوصا مقطع ابتدایی که معلم خیلی بهش توهین میشه با عرص معذرت از همه دوستا ن،مثل خر ازش کار میکشند.تو رو به خدا نرید تورو به قران نرید اموزش و پرورش.

 • ناشناس
  ۱

  آخه ۶درصد قراره وارد رشته دبیری بشن اونم با گزینش سلیقه مصاحبه گر

 • ناشناس
  ۳

  دو سال دیگه شرط سنی را بکنید ۱۴ سال،سه سال بیشتر به یه معلم حقوق دادن دنیارا به آخر نمیرسونه

 • انزان
  ۰

  لعنت برسهمیها

 • علی
  ۹

  بهترین شرط سن همینه طرف بالای ۳۰ یال سن داره تازه استخدام میشه کجا میتونه تا سن ۶۰ سالگی تدریس کنه
  تدریس توان میخواد انرژی میخوا د. بند ه الان ۴۵ سال سن با۲۶سال سنوات دارم به خدا دیگه نمیتونم ادامه بدم دیگه انرژی و توان ندارم. سن بالاتر ا۲ سال ظلمه درحق دانش آموز

 • Mohsen
  ۳

  افرادبامدرک دیپلم رامعلم کنیدجهت آموزش مساحت ومحیط وچهارعمل جمع وضرب وتفریق وتقسیم وآموزش کشاورزی خوبن حتمابایداینایی که انتگرال خوانده اندمعلم بشن ازدیپلمه هادرمدارس ابتدایی استفاده کنیدوحتی سیکل ها.

 • علی
  ۰

  این چه قانون مزخرفیه!
  حق التدریسی با ۵۰ سال سن استخدام کردین بعد اینجا حداکثر ۲۲!
  حداقل باید ۳۰ باشه نه ۲۲

 • ناشناس
  ۲

  پس تکلیف معلمان پیش دبستانی ضمیمه ی مدارس دولتی که عمرو جوونی خودشونو گذاشتن چی میشه با انصاف

 • ناشناس
  ۰

  با این احوال اینده جامعه ایرانی را با معلمین بیسواد نابود میکنید

 • محمد
  ۰

  آن وقت ماده ۲۸ ها با تعداد بیشتر به راحتی وارد آموزش وپرورش می شوند

 • سلیمان
  ۰

  اینرا بخشنامه کردند تا چهل ساله خودیها را وارد کار کنند ونا خودیهارا از میدان بدر کنند

 • محمدی
  ۰

  اگر با تدبیر عمل می کردند و سهمیه پذیرش دانشگاه فرهنگیان در سالهای قبل را افزایش داده بودند و دانش آموزان مستعد با تراز بالا را بیشتر پذیرش کرده بودند، امروز نه آموزش و پرورش با مشکل کمبود معلم مواجه بود و نه این جوانان که سن شان چند سالی افزایش پیدا کرده، محروم از پذیرش در آموزش و پرورش می شدند. راستی تاوان این کم تدبیرها را باید جوانان شایسته بیکار بدهند؟