۲۴ ساعت سخت پیش روی شهروندان تهرانی

داود گودرزی، رییس سازمان مدیریت بحران تهران درباره بارش برف شدید در تهران هشدار داد.

۲۴ ساعت سخت پیش روی شهروندان تهرانی

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس: داود گودرزی، رئیس سازمان مدیریت بحران تهران درباره بارش برف شدید در تهران هشدار داد.

وی در این باره گفت: پیش‌بینی می‌کنیم که تا ۱۰ سانتی‌متر برف داشته باشیم.

۲۴ ساعت سخت پیش‌رو داریم از شهروندان می‌خواهیم از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

حتماً شهروندان برای تردد زنجیر چرخ به همراه داشته باشند و سوخت لازم هم در خودروها وجود داشته باشد. در مناطق ۱، ۲، ۵، ۴ز و ۲۲ قطعاً زنجیر چرخ نیاز است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، بارش برف و باران و کولاک و خطر ریزش بهمن در ارتفاعات پیش‌بینی می‌شود.

با بررسی نقشه‌های هواشناسی، تصاویر ماهواره‌ای و خروجی مدل‌های پیش‌یابی عددی با گذر متناوب امواج تراز میانی جو و با فعالیت سامانه بارشی در سطح استان برای امروز تا روز دوشنبه (۲۳ تا ۲۴ بهمن) و از اواخر وقت روز سه‌شنبه تا پنجشنبه (۲۵ تا ۲۶ بهمن) آسمان نیمه‌ابری تا ابری در بعضی ساعات بارش برف و باران گاهی وزش باد به‌ویژه در ارتفاعات بارش برف، وزش باد، کولاک با احتمال سقوط بهمن و پدیده مه و در نقاط مستعد احتمال بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.  

از روز دوشنبه تا پایان هفته روند افزایش نسبی بیشینه دما دور از انتظار نخواهد بود اما با توجه به بارش در روز چهارشنبه برای این روز کاهش نسبی دمای روزانه پیش‌بینی می‌شود.  

فردا با توجه به عدم وزش باد قابل ملاحظه و کاهش دمای شبان،ه از بعد از ظهر افزایش غبار و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

آسمان تهران فردا (۲۴ بهمن) نیمه‌ابری تا ابری، در صبح مه آلود و از بعد از ظهر به‌تدریج کاهش ابر و گاهی وزش باد ملایم با حداقل دمای ۳- و حداکثر دمای ۶ درجه سانتیگراد و طی ‌سه‌شنبه (۲۵ بهمن ) قسمتی ابری تا نیمه‌ابری از بعد از ظهر افزایش ابر و اواخروقت بارش پراکنده برف با حداقل دمای صفر و حداکثر دمای ۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی ۲۴ ساعت گذشته نیز، ایستگاه فیروزکوه با کمینه دمای ۱۳- سردترین ایستگاه هواشناسی بود.

 

منبع: فارس
ارسال نظر
ارسال نظر