چه رنگ لباسی مناسب پوست شماست؟

اگر کمد شما پر از لباس‌هایی با انواع و اقسام رنگ‌ها باشد، همیشه رنگی وجود دارد که باعث زیبایی، درخشان شدن پوست و بالا بردن اعتمادبه‌نفستان می‌شود؛ اما پی بردن به اینکه کدام رنگ لباس، پوست شما را زیباتر نشان می‌دهد کار ساده‌ای نیست؛ به همین منظور ما با کمک تئوری رنگ‌ها، رنگ مناسب پوستتان را معرفی می‌کنیم.

چه رنگ لباسی مناسب پوست شماست؟

اگر کمد شما پر از لباس‌هایی با انواع و اقسام رنگ‌ها باشد، همیشه رنگی وجود دارد که باعث زیبایی، درخشان شدن پوست و بالا بردن اعتمادبه‌نفستان می‌شود؛ اما پی بردن به اینکه کدام رنگ لباس، پوست شما را زیباتر نشان می‌دهد کار ساده‌ای نیست؛ به همین منظور ما با کمک تئوری رنگ‌ها، رنگ مناسب پوستتان را معرفی می‌کنیم.

رنگ تأثیر مهمی در زندگی ما دارد؛ چنانچه اثبات شده است که اثرات آن باعث تغییر روحیه، تغییر فشارخون و حتی تغییر چهره می‌شود؛ اما همه رنگ‌ها تأثیرات یکسانی ندارند و این مسئله در تأثیر رنگ لباس بر زیبایی هم صادق است. برای انتخاب رنگ لباس مناسب، در مرحله اول باید رنگ پوست خود را به‌درستی شناسایی کنید؛ تعیین رنگ پوست از چند طریق امکان‌پذیر است:

- به رنگ رگ‌های داخل مچ دست خود نگاه کنید.

- اگر رگ‌های شما سبزرنگ به نظر می‌رسد، شما تن پوست گرم دارید.

- اگر رگ‌های شما به رنگ آبی یا بنفش به نظر می‌رسد، رنگ پوست سرد دارید.

اگر نمی‌توانید تشخیص دهید که رگ‌های شما سبز یا آبی است، ممکن است تن پوست خنثی داشته باشید

در نظر بگیرید که پوست شما به‌طور عادی در برابر خورشید چگونه واکنش می‌دهد

به‌راحتی برنزه می‌شوید یا در برابر نور خورشید سریع پوستتان می‌سوزد؟

مقدار ملانین در پوست شما نحوه واکنش آن در برابر نور خورشید را تعیین می‌کند و می‌تواند به شما در تعیین رنگ پوست کمک کند:

- اگر به‌راحتی و به‌ندرت برنزه می‌شوید، ملانین بیشتری دارید و احتمالاً یک رنگ پوست گرم یا خنثی دارید.

- اگر پوست شما به‌جای تیره شدن، به‌راحتی در برابر آفتاب می‌سوزد، ملانین کمتری دارید و به همین دلیل رنگ پوست خنک‌تری دارید.

۳- از یک دوست بخواهید که به پوست پشت گوش شما نگاه کند

اگر دچار آکنه، روزاسه (التهاب و قرمزی مزمن پوست) یا وضعیت دیگری هستید که تشخیص تن پوست را دشوار می‌کند، می‌توانید از یک دوست کمک بگیرید تا از طریق پوست پشت گوش، رنگ پوستتان را تشخیص دهد:

- اگر پوست پشت گوشتان زرد است، تن پوست شما گرم است.

- اگر پوست پشت گوشتان صورتی است، تن پوست شما خنک است.

اگر در تشخیص رنگ زرد یا صورتی مشکل‌دارند، می‌توانند یک کاغذ را در کنار پوست قرار داده و رنگ پوست را به‌راحتی شناسایی کنند.

رنگ چشم شما می‌تواند راهی برای شناسایی رنگ پوست باشد. چشمان روشن‌تر مانند آبی و قهوه‌ای پررنگ، معمولاً دارای پوست خنک هستند، درحالی‌که چشمان تیره‌تر معمولاً پوست گرمی دارند. همیشه سعی کنید لباسی را انتخاب کنید که متضاد بارنگ پوستتان باشد؛ مثلاً پوست‌های روشن از رنگ لباس‌های تیره و پوست‌های تیره از رنگ لباس‌های روشن استفاده کنید، اما به‌طور دقیق چه رنگ لباسی مناسب چه رنگ پوستی است؟

۱- اگر پوست خنک یا روشن دارید

افرادی که دارای پوست سفید یا روشن هستند باید لباسی را انتخاب کنند که به رنگ پوستشان طراوت و انرژی دهد؛ بنابراین از پوشیدن لباس‌هایی بارنگ‌های بی‌روح و روشن مثل سفید، کرم، آبی کمرنگ و طوسی روشن بپرهیزید، زیرا این رنگ‌ها صورتتان را بی‌حال و خسته نشان می‌دهد.

رنگ‌های تند و شاد مناسب سفیدپوستان است؛ این رنگ‌ها عبارت‌اند از:

قرمز

زرشکی

آبی کاربنی

سبز

سرمه‌ای

-صورتی پررنگ

۲- اگر پوست تیره یا سبزه دارید

پوست‌های تیره، هنگام انتخاب لباس نباید از رنگ‌هایی استفاده کنند که پوستشان را تیره‌تر نشان دهد. به عبارتی رنگ لباسی مناسب پوست‌های تیره است که پوست را روشن‌تر و شفاف‌تر کند؛ رنگ‌های سرد مثل سبز و آبی برای این افراد باعث می‌شود تا چهرشان کدر و بی‌حال به نظر برسد. پوشیدن رنگ‌های خنثی مثل سفید، سیاه، کرم و بژ هم به‌صورت یکدست و تک‌رنگ زیبایی چندانی ندارد؛ بنابراین اگر لباس اصلی شما از رنگ‌های خنثی است برای شلوار، شال و یا روسری از رنگ‌های تند مثل سبز، قرمز، آبی استفاده کنید.

رنگ مناسب پوست‌های تیره یا سبزه:

سفید

صورتی

مشکی

نارنجی

زرد

۳- اگر پوست خنثی یا گندمی دارید

از خوبی‌های این رنگ پوست این است که می‌توانند هر رنگ لباسی را انتخاب کنند، زیرا این رنگ پوست هم خاصیت رنگ پوست روشن و هم خاصیت رنگ پوست تیره را دارد؛ بنابراین این افراد از هر دو دسته‌بندی رنگ‌های فوق می‌توانند استفاده کنند. علاوه‌براین، رنگ‌های خنثی مثل سفید، مشکی و سرمه‌ای تیره هم بسیار برازنده این رنگ پوست است.

منبع: ایرنا
ارسال نظر
ارسال نظر