احتیاجات زن به مرد زندگی اش چیست؟/ شوهران باید این نکات را بدانند

آیا تا به حال عاشق شده اید؟ آیا می دانید عشق چیست؟ عشق احساسی وصف نشدنی همراه با جاذبه ای شدید می باشد.

احتیاجات زن به مرد زندگی اش چیست؟/ شوهران باید این نکات را بدانند

به گزارش اقتصادآنلاین، با کمرنگ شدن هیجان عروسی و ماه عسل، وقت تطبیق یافتن با زندگی واقعی است. حالا زنی را در کنار خود دارید که باید در شادی و غم در کنارش باشید. برای آنکه عاشقانه‌های روزهای اول کمرنگ نشود و هر روز از یکدیگر فاصله نگیرید، باید وظایف مرد در زندگی زناشویی را بشناسید.

چرا انجام درست وظایف مرد در زندگی زناشویی اهمیت دارد؟

در کلیشه‌های جامعه انتظارات زیادی از زنان برای حفظ خانواده می‌رود. مسئولیت‌ها و وظایف زیادی به آنان محول شده است. اما حفظ کارکرد خانواده امری دو طرفه است و هر دو زن و شوهر باید برای آن تلاش کنند. تلاش یک‌جانبه از سوی زن و محول کردن با مسئولیت خانواده بر دوش او، باعث فرسودگی و سردی زوج می‌شود.

وظایف مرد در زندگی زناشویی چیست؟

شوهر خوب بودن چیزی نیست که به‌طور طبیعی رخ دهد. برای خوب بودن، در بیشتر مواقع باید همسرتان را در اولویت قرار دهید که این برای بسیاری از افراد دشوار است. با رعایت این نکات می‌توانید به شوهر ایده‌آل همسرتان تبدیل شوید و یک زندگی مشترک خوب را تجربه کنید.

بهترین دوست او باشید

یک زوج متأهل بسیار فراتر از زن و مرد هستند. آنها بهترین دوستان یکدیگر هستند. برای این کار وقتی اتفاق مهمی در زندگی همسرتان رخ می‌دهد، در کنارش باشید. وقتی چیز مهمی برایتان رخ می‌دهد، تلفن را بردارید و به او به عنوان اولین نفر خبر دهید. درست همان‌طور که با دوست صمیمیتان این‌طور رفتار می‌کنید.

ویژگی یک زوج موفق و رمز و رازهای موفقیت در زندگی زناشویی

حامی باشید

از دیگر وظایف مرد در زندگی زناشویی حمایت‌گر بودن است، برای اینکه به همسرتان نشان دهید که او را دوست دارید، در کنار او باشید. از او در برابر آسیب‌ها و سوءاستفاده‌ها محافظت کنید. بعضی از مردان اگر شخص دیگری به همسرش توهین کند چشم‌پوشی می‌کنند. شما این‌طور نباشید. همسرتان را دوست بدارید و با حمایتتان آن را به او نشان دهید. اگر کسی به همسرتان توهین کرد، از او محافظت کنید. زمانی که برای او مشکلی پیش می‌آید، با راهکار به کمک او بیایید.

یکی از وظایف مرد در زندگی از نظر جسمی مراقب خود باشید

اکثر مردان پس از ازدواج به ظاهر ظاهری خود اهمیت نمی‌دهند. آنها پس از اینکه با یکدیگر احساس راحتی کردید، دیگر از هر تلاشی برای آراسته بودن دست می‌کشند. از وظایف مرد در زندگی زناشویی این است که در خانه نیز تمیز و مرتب باشد. کثیف بودن لباس خانه، ریش‌بلند و ناآراسته، دهان بدبو، بدن عرق کرده و مواردی از این دست هر گونه احساس عاشقانه را در نطفه خفه می‌کند.

به عقاید او احترام بگذارید

زن و شوهر، حتی با وجود داشتن فرهنگ و دین یکسان، ممکن است دارای عقاید متفاوتی باشند که شامل عقاید سیاسی، پوشش، علایق و هر چیز دیگری می‌شود. همیشه به اعتقاد او احترام بگذارید. او حق دارد اعتقاداتش را حفظ کند. شما قرار نیست او را عوض کنید. او را همان‌طور که هست دوست داشته باشید و تلاش کنید از میان این تفاوت‌ها یک نقطه اشتراک بیابید.

 از وظایف مرد در زندگی زناشویی، عشقتان را به او نشان دهید

مردان زیاد احساساتی نیستند و این باعث می‌شود نشان دادن عشق برایشان دشوار باشد. اما این از وظایف مرد در زندگی زناشویی است چراکه این مسئله برای زنان بسیار مهم است. زنان به دریافت عشق از سوی همسر نیاز دارند و وقتی همسرشان به آنها عشق می‌ورزد احساس خوبی دارند. وظایف مرد در زندگی زناشویی ابراز عشق و توجه است، با بوسه‌های تصادفی در طول روز و در آغوش گرفتن عشقتان را به او نشان دهید.

این کارهای کوچک روز او را می‌سازد.

از رویایش حمایت کنید

اگر همسرتان هدفی دارد که می‌خواهد برای رسیدن به آن تلاش کند، هر کاری که می‌توانید برای حمایت از او انجام دهید. به رویاهای او نخندید زیرا این کار فقط روح او را می‌شکند. شما تنها کسی در جهان هستید که باید احساس کند می‌تواند از او پشتیبانی دریافت کند، حتی اگر بقیه مردم فکر کنند احمق است. بنابراین، برای او بجنگید. او را باور کنید که می‌تواند هر کاری را که می‌خواهد انجام دهد.

خطاهای او را بپذیرید

از وظایف مرد در زندگی زناشویی این است که همسرش را همان‌طور که هست بپذیرد. زنان و مردان همه ایرادات و نواقص مخصوص به خود را دارند. اما عشق واقعی پذیرش بد با خوب است. ذهنتان را روی تمام چیزهای خوب او متمرکز کنید و مواردی را که دوست ندارید نادیده بگیرید. اگر موضوعی است که واقعاً شما را آزار می‌دهد، در این مورد با او صحبت کنید، یا فقط یاد بگیرید که آن را بپذیرید. ممکن است مواردی در مورد شما وجود داشته باشد که او نیز باید یاد بگیرد آنها را بپذیرد.

 فرصت‌های عاشقانه را از دست ندهید

با گذشت مدتی از ازدواج، شور و شوق اولیه از بین می‌رود و عادت جای آن را می‌گیرد. به عنوان یک شوهر خوب وظیفه خود را در حفظ نشاط زندگی مشترک انجام دهید. او را برای قرار ملاقات بیرون ببرید یا با گل و یک شب عاشقانه در هتل او را غافلگیر کنید، انتخاب‌ها بی‌پایان است.

گفتگو و مصالحه کنید

هر زوج اختلافاتی دارند، اما آنهایی برنده‌اند که یاد می‌گیرند به جای عصبانیت یا تلخی، درباره مشکلاتشان حرف بزنند. اینها زوج‌هایی هستند که رابطه آنها طولانی می‌شود. یادگیری احترام به عقاید یکدیگر در ازدواج بسیار مهم است و یادگیری برقراری ارتباط بدون فریاد باعث نجات ازدواج شما می‌شود و فرزندانتان خانه‌ای امن‌تری دارند.

مردی که می‌خواهد رابطه‌اش را حفظ کند، آماده سازش است. مواقعی پیش می‌آید که همسرتان ممکن است موقعیت خود را فدا کند تا شما را خوشبخت کند، بنابراین شما نیز باید یاد بگیرید که بتوانید سازش کنید و راه‌حل‌هایی ارائه دهید که هر دو بتوانید در مورد آن توافق کنید.

از همسرتان مراقبت کنید

از وظایف مرد در زندگی زناشویی این است که تمام وظایف خانه و مراقبت از اعضای خانه را روی دوش همسرتان نگذارید. از وظایف مرد در زندگی زناشویی این است که از همسرش مراقبت کند. این امر در زمان بیماری اهمیت بیشتری می‌یابد. از همسرتان در زمان بیماری و احتیاج مراقبت کنید. هر کاری که برای سلامتی او نیاز است انجام دهید. اجازه ندهید در زمان بیماری فشار خانه‌داری و بچه‌ها به او وارد شود و بدنش فرسوده شود. یک مرد خوب همیشه مراقب شادابی همسرش است.

از دیگر وظایف مرد در زندگی زناشویی، قابل‌اعتماد باشید

مردی که همسرش را دوست دارد هر کاری می‌کند که زن به او اعتماد داشته باشد. او هرگز به همسرش فرصتی نمی‌دهد تا به او شک کند یا احساس ناامنی کند. اگر همسرتان را دوست دارید، پنهان‌کاری نکنید و دروغ نگویید.

وظایف خود را به عنوان پدر بشناسید

وظایف مرد در زندگی زناشویی شامل قبول مسئولیت‌های پدری نیز می‌شود. تربیت فرزندان را تمام و کمال به همسرتان نسپارید و صرفاً خودتان را مسئول بخش مالی نیازهای فرزندتان بدانید. یک شوهر خوب بچه‌هایش را دوست دارد. اگرچه ممکن است بعد از آمدن از محل کار، خستگی باعث شود که بازی با بچه‌ها دشوار باشد. اما اگر بچه‌هایتان را دوست دارید باید برای آنها زمان بگذارید. از آنها بخواهید بازی‌های ساده‌تر و نشستنی انجام دهند، اما برایشان وقت بگذارید. با سرگرم شدن با فرزندان، همسرتان به این باور می‌رسد که شما نیز بخشی از مسئولیت‌ها را پذیرفته‌اید. و او به شما افتخار خواهد کرد که پدر خوبی هستید.

وفادار باشید

شوهر خوب به همسرش وفادار است. اگر همسرتان را دوست دارید، به او وفادار باشید. اگر دچار مشکلی مانند تنوع‌طلبی یا چشم‌چرانی هستید، با یک مشاور یا روانشناس صحبت کنید. بسیاری از خیانت‌ها در اثر مشکلات شخصیتی، و نه کمبودها و نواقص زن، رخ می‌دهند.

شوخ‌طبع باشید

زنان بیشتر به سمت مردانی می‌روند که می‌توانند آنها را بخندند. از وظایف مرد در زندگی زناشویی این است که به همسرش حال خوب بدهد و او را بخنداند. خندیدن با همدیگر را به خندیدن به یکدیگر تبدیل نکنید. بنابراین، اشتباهات او را مسخره نکنید. در عوض، به چیزهایی بخندید که برای هر دوی شما لذت‌بخش است.

زبان و بیان خوب داشته باشید

یک شوهر خوب به همسر خود و عقاید او احترام می‌گذارد. درک، پذیرش و احترام به این واقعیت که همسرتان، حتی پس از ازدواج نیز، موجودی جدا از شما است که ایده‌ها، رویاها و نظرات متفاوتی دارد، در ازدواج مهم است. از وظایف مرد در زندگی زناشویی این است که به خواسته‌ها و نیازهای همسرش احترام بگذارد. او را مجبور نکنید که از رویاهای خود چشم بپوشد تا از شما پیروی کند. در زمان اختلافات، فحاشی نکنید، زورگویی نکنید و به او توهین نکنید. خشم خود را کنترل کنید.

از دیگر وظایف مرد در زندگی زناشویی، در امور خانه‌داری کمک کنید

یک شوهر خوب فعال است و در خانه نیز به همسرش کمک می‌کند. گاهی حفظ تعادل در انجام کار خانه و بیرون از خانه برای یک زن امروزی سخت می‌شود. اما شوهر خوب در کارهای خانه به همسرش کمک می‌کند. مسئولیت امور خود را تقبل کنید و در سایر کارها نیز تا حد امکان به او کمک کنید.

تعادل و عدالت را بین خانواده‌ها حفظ کنید

برای زنان مسئله خانواده و رفت‌وآمد اهمیت زیادی دارد. خانواده او را بخشی از خانواده خود بدانید و با آنها همان‌طور رفتار کنید که با خانواده خودتان رفتار می‌کنید. برای آنها همان کاری را انجام دهید که برای والدین و خواهر و برادر خود انجام می‌دهید.

قاطع و مدبر باشید

توانایی مدیریت امور خانواده و تصمیم‌گیری درست از وظایف مرد در زندگی زناشویی است. یک مرد قاطع است و با خرد تصمیم‌گیری می‌کند. در تصمیمات با همسرش مشورت می‌کند و بهترین تصمیم را با همکاری یکدیگر می‌گیرند. مردی که همیشه دچار تردید است و با شنیدن نظرات دوستان و اطرافیان نظر خود را تغییر می‌دهد، برای زنان جذابیت ندارد.

توجه کنید و نظر دهید

در تصمیمات او را همراهی کنید. به حرف‌هایش گوش دهید و نظرتان را در مورد گفته‌هایش بیان کنید. این به او نشان می‌دهد که شما به حرف‌هایش گوش کرده‌اید. یک مرد خوب، متوجه تغییرات ظاهری همسرش، از رنگ مو تا لباس جدید می‌شود. در مورد نقاط قوت ظاهری او نظر بدهید و او را به خاطر تغییرات سالم، تشویق کنید.

دهن‌بین نباشید و قضاوت نکنید

بسیار پیش می‌آید که در زندگی با لحظاتی روبه‌رو می‌شوید که کسی از همسرتان بدگویی می‌کند. یک مرد خوب هیچ‌وقت بدون شنیدن حرف‌های همسرش قضاوت نمی‌کند و او را سرزنش نمی‌کند.

یکی دیگر از وظایف مرد در زندگی زناشویی، با خانواده تفریح کنید

تفریح با خانواده از وظایف مرد در زندگی زناشویی است. یک مرد خوب بیش از آنکه در کنار دوستانش باشد، وقت خود را صرف خانواده می‌کند. رفیق‌بازی از صفت‌هایی است که زنان از آن خوششان نمی‌آید و آن را ویژگی یک مرد خوب نمی‌دانند. شما حق دارید ساعتی از هفته را در کنار دوستانتان باشید، اما باید درعین‌حال برای خانواده و همسر خود نیز وقت بگذارید. همچنین، کار زیاد نیز نمی‌تواند دلیل خوبی برای دوری از خانواده باشد. شما به خاطر خانواده این مقدار کار می‌کنید. اما وقتی در کنار آنها حضور ندارید، ارزش تلاشتان کمرنگ‌تر می‌شود. پس با برنامه‌ریزی بهتر تلاش کنید ساعتی را در روز در کنار خانواده تفریح کنید و به گشت‌وگذار اختصاص دهید یا در خانه در کنار یکدیگر فیلم ببینید و فعالیت مشترکی انجام دهید. این به همدلی بیشتر بین اعضای خانواده کمک می‌کند و از بروز بسیاری از مسائل زناشویی جلوگیری می‌کند.

وظایف دیگر مرد در زندگی زناشویی، مستقل باشید  

 استقلال فکری و مالی از مهم‌ترین وظایف مرد در زندگی زناشویی است. با وابسته بودن به اطرافیان، خانواده و دوستان زندگی خود را در معرض خطر قرار می‌دهید. یک شوهر خوب تلاشش را می‌کند که زندگی خوبی فراهم کند که شامل نیازهای اولیه مانند تأمین غذا، پوشاک، سلامتی و مسکن می‌شود. استقلال فکری مرد نیز برای زنان مهم است. اگر به مادرتان یا فرد مهم دیگری در زندگی وابسته هستید، زندگی مشترکتان را در معرض خطر قرار داده‌اید. یک مشاور می‌تواند به شما کمک کند که شخصیت مستقل‌تری داشته باشید.

وظایف مرد در زندگی زناشویی و ویژگی‌های یک شوهر خوب فقط محدود به موارد فوق نمی‌شود. اما اگر مردی عاشق زندگی خود باشد، سعی می‌کند این ویژگی‌ها را به همراه سایر ویژگی‌های مهم برای همسرش، در خود توسعه دهد. هیچ‌وقت منتظر بروز مشکل در زندگی مشترکتان نباشید تا از یک مشاور کمک بگیرید. کار مشاور فقط رفع اختلاف نیست. یکی از مهم‌ترین وظایف مشاوران و زوج درمانگران آموزش روش‌های ارتباط بهتر با همسر و شیوه‌های همسرداری است. مشاور می‌تواند به شما و همسرتان کمک کند که خواسته‌ها و نیازهای یکدیگر را بشناسید، آنها را درک کنید و به تفاهم بیشتری برسید.

منبع: سیمیاروم
ارسال نظر

 • آمیر حلاج اکباتان
  ۲۲ ۱

  سلام خسته نباشید مطالب بسیار خوب و برگزیده شده است آموزنده و مفید است با سپاس فراوان بابت راهنمایی و ارسال موضوع جدید خانوادگی

 • ناشناس
  ۲۵ ۴۶

  یک مرتبه بفرمایید خر باشید خلاصه مطلب

  • ناشناس
   ۳۴ ۸

   اینطور که پیداست تو همبنجوری خر هستی

  • ناشناس
   ۱ ۰

   این ها دوطرفه هست . هم مرد به زن اهمیت میده و هم زن به مرد . شما زندگی مشترک رو میدان جنگ میبینی که این اشتباه است.

 • یه مجرد خوشبخت
  ۳۷ ۲۷

  از نظر زن ایرانی، مرد وظیفه داره خونه بخره، ماشین بخره، عروسی خوب برهش بگیره ،چند قلم جهیزه بخره، اندازه صدنفر کارکنه،نفقه بده،اما زن وظیفه ایی نداره، اگر زن دوست نداشت مهریه رو بگیره، مرد بیچاره شد فدا سرش، آخر سرهم مردی وجود نداره، مردها بی احساسن..خخخخ.خداروشکر اکثر پسرا مجردن،چون پسرا دانا شدند

 • ایرانی
  ۲۶ ۳

  اینجوری باشه که بهشت همین جاست

 • مهدی
  ۹ ۸

  به نظرم مرد خیلی آدم اذیت کاری هست

 • محمد
  ۵ ۵

  هر عشقی همراه باهوش باشد محکوم به فنا واخرش نفرت .دشمنی وتنفر از همدیگر خواهد شد عشق پاک هدیه خدا به بشر است .عشق ناپاک هدیه شیطان

 • بهار
  ۵ ۲

  👏👏👏👏👏👏

 • لیلا عباد
  ۱۸ ۲

  من یک زن متعهل هستم کار می کنم خانداری وشوهرداری وبچه داری می کنم از همسرم این توقعات بالا رادارم ولی ...

 • ناشناس
  ۲۳ ۳

  اگه این جور مردی پیدا کردید به منم معرفیش کنید🤣

  • ناشناس
   ۲ ۱

   😂

  • ناشناس
   ۰ ۰

   مطالب کاملا درست و بجا بود من بیشتر از ۹۰ درصد این ویژگی ها رو دارم ولی میشه از وظایف زن نسبت به مرد هم مطلبی بنویسید

 • ممد
  ۱۱ ۱۲

  مجرد بودن الان خیلی بهتره متاهل بشیم دیگه نمی‌تونیم پیشرفت کنیم

  • ناشناس
   ۲۲ ۳

   احتمالا الان که مجردی عضو ناسا هستی

 • سمیره سرخاب
  ۹ ۳

  بسیار مفید و ارزشمند تشکر

 • سلام-عالی بود ممنون از موضوع خوبتون که می تونه کمک کار خیلی ها باشه
  ۷ ۳

  سلام-عالی بود ممنون از موضوع خوبتون که می تونه کمک کار خیلی ها باشه

 • ناشناس
  ۲۶ ۵

  خداروشکر ازین همه موارد حتی یک مورد در وجود همسرم نیست

  • پ م
   ۰ ۰

   دمت گرم
   مردم از خنده
   😆

 • Ali Hazrat
  ۹ ۴

  واقعا که عالی و مفید بود********

 • آزی
  ۲۰ ۴

  با سلام..... با توجه به مقاله ، همسر من که هیچکدوم از موارد بالا رو رعایت نمیکنه ، باید باهاش چیکار کنم....؟؟؟؟
  همسر خوبی نیست با توجه به نکات بالا

 • تنها
  ۱۹ ۷

  همسر من هیچ کدوم و نداره متاسفانه همیشه دنبال راه فرارم ازش اینقدر بد اخلاقه

 • سعید ریاحی
  ۲۱ ۳

  این جوری باشه که باید بگن بهشت زیر پای مردان است

 • رضا
  ۱۳ ۱۶

  اونوقت زنها چه وظیفه ای دارند نسبت به مردها ؟

 • فمنیسم مال خر است
  ۱۱ ۱۱

  نشخوار مفت

 • ناشناس
  ۷ ۲

  عالی

 • ناشناس
  ۱۰ ۰

  و شوهر من هیچ کدوم ازین ویژگی ها رو نداره😔😔

  • ناشناس
   ۱ ۰

   نیاز نیست یک مرد همه مؤلفه های مثبت بالا را داشته باشه، بخشی از این ویژگی ها هم یک مرد را شوهر خوبی می‌کنه.
   خیلی ایده آلیست نباش خانم که سرخورده می‌شی.

   کارشناسی ارشد روانشناسی🙏

 • مهدی
  ۱۲ ۲

  تمام موارد صحیح است امتحان کنید وحلاوت زندگی رابچشید🥰

 • ناشناس
  ۷ ۱۸

  نشستی روی مبل راحتی ابن متن نوشتی
  بیا به من بگو خودت برا خانمت از این کارا میکنی
  ؟
  همش دروغه
  زن ذلیل نباشین

 • ناشناس
  ۱۵ ۳

  با سلام من ی زن متاهلم هم خانه داری میکنم هم بچه داری ولی شوهر م هیچ کدام از وظایف بالا رو انجام نمیده نمیخوام ریختشو ببینم دنبال راهیم ک ازش فرار کنم

  • ناشناس
   ۰ ۱

   بیچاره شوهرت ک نمیدونه ازش متنفری

 • فرج ستوده نیا
  ۰ ۱

  مرد در تاریخ یک نفر بوده ،آنهم حیدر امیرالمومنین علی (ع) بوده که در خیبر را کنده!

 • ساناز
  ۰ ۲

  سلام،همسرمن مثل بز ازم میترسه

 • Arsalan
  ۰ ۰

  سلام صبح تابستونیتون پر از شور و نشاط...مطالب بسیار مفید و ارزشمند بود خوشحالم که بیشتر از ۹۰ درصد این گزینه ها رو دارم ...

 • محمد اسدی خانوکی
  ۲ ۵

  چرا شما که وقت وفکرت راهزینه ونظرتان رابیان می نمئید یه سری مطالب بی ربط غیر اخلاقی می نویسید آیا اطرافیانت باشما این چنین روز وساعات عمر گذرارا بسر می کرده سالم فکر وبیان داشته باش خداهم از به خودآمدنت خوشنودویاریتان نماید انشآآلله محمد اسدی خانوکی کرمان

 • محمدرضا
  ۱ ۴

  زن و مرد باید به هم احترام بگذارند البته من تو خونه به خانمو اصلا کمک نمیکنم بابت این هم دارم اقرار میکم ولی به نظرم زن باید خلاق باشه چون زن زندگی رو می‌سازه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خیلی خوب بود

 • ناشناس
  ۳ ۱

  خیلی مطالب خوبی بود. خداروشکر همسرم اکثر این موارد رو دارن..
  ۱۰ سال از زندگی مشترکمون می گذره ولی عاشقانه همدیگه رو دوست داریم...

 • ناشناس
  ۳ ۰

  خسته نباشید،زندگی اجتماعی یعنی ازوظایف وحقوق همدیگر اطلاع داشتن وازحریم یکدیگرعبورنکردن،همه به این مطالب احتیاج داریم

 • م.محدثه
  ۱ ۱

  سلام ما در زندگی مشترک دو تا دوست هستیم
  بودن به این شکل سخت نیست یه کم وقت میخواد که اونم هست

 • بانو
  ۵ ۲

  خیلی از آقایون فقط کار کردن و پول درآوردن رو یاد گرفتن و نمیخوان هیچکدوم موارد بالا رو رعایت کنن! بعد وقتی زنشون هم میخواد کمبود محبتشون رو با پول خرج کردن از یاد ببره یا وقتی اون زن از بی توجهی و بی محبتی خسته شد خواست جدا بشه و مهریه اش رو خواست میگن زنها فقط دنبال پول و مهریه هستن! 😐 خب مگه تو چیز دیگه ای هم داری؟! وقتی تو از مرد بودن فقط پول درآوردن بلدی طبیعتاً دیگرانم فقط همینو میتونن ازت طلب کنن!

 • علی
  ۶ ۲

  همش واسه مردا گفته گویا نویسنده خودش زنه!
  یکم هم از رفتار ها و کارهایی که زن ها باید نسبت به مردهاشون انجام بدن بگین تا یاد بگیرن و رو مخ مرداشون نرن و جوری رفتار کنن تا مردشون رو به خودشون جذب کنن نه اینکه از خودشون زده کنن و پرش بدن!

 • آزادب
  ۲ ۱

  عجب لیست وظایفی، یعنی من باید این لییتو پرینت کنم هر روز ده بار بخونم چک کنم و انجامش بدم؟
  خداوکیلی این سخت تره یا تز دکترا؟ اصلا شدنیه انجام این همه کار؟ یه مطلب میزارین فقط رنک سایت رو ببرین بالا غافل از اینکه چه طبعاتی برای مردم به بار میاره.

  • اسم
   ۱ ۰

   آره واقعاً اگر بخواد اینها رو فقط مطالعه و انجام بده باید جای زن بشینه تو خونه فقط به این کارهایی که گفته عمل کنه بعد جالبه یکی گفته اینها خیلی سادست تازه هم اگر همشون انجام بدن کار مهمی نکردن

 • ناشناس
  ۳ ۱

  کاش شوهرم این متن رو می خوند،،هند،😭😭

 • مرتضی
  ۱ ۰

  زنها روانی میکنن.مجرد بمونین پسرها
  با یه زن وصلت میکنی با یه دنیا مشکلهایی که فکرشم نمیکردی
  باید صبح تا شب روبرو شی
  اخرشم مقصر تویی

 • آرمان
  ۰ ۰

  وظایف مرد در زندگی :
  بچه هم بیاورد

 • اکبری
  ۰ ۰

  عالی وموثر
  ممنون از گرد آورنده

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اگر مرد این خصوصیات را داشته باشد قطعا زن بهترین خواهد شد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  من به عنوان یک همسرویک پدرنودوپنج درصداین شرایط رادارم

 • یاور
  ۱ ۰

  لطفاً وظایف زن زندگی را هم مطرح کنید این روزها زنها بیشتر ظلم میکنند تا مردان زنها بیشتر مخفی کاری میکنند تا مردان

 • همسفر
  ۰ ۰

  بسیار عالی

 • رقیه
  ۰ ۰

  ممنونم خیلی مطالب آموزنده ای بود

 • فرهاد
  ۰ ۰

  یکی بگه خرجی چه پولیه که من نفهمیده ام همه چی خرید میکنمهرچیزی رو حتی با هم هستیم من خرج میکنم آیا خرجی پولیه بابت پول امیزشیکی توضیح بده

آخرین خبر ها