واقعا پشت هر مرد موفق، یک زن ایستاده است؟

حمایت از همسر یک عامل مهم در حفظ آرامش زندگی و افزایش علاقه زوجین به یکدیگر است. در یک زندگی مشترک موفق، زوجین در هر شرایطی از یکدیگر حمایت می‌کنند.

واقعا پشت هر مرد موفق، یک زن ایستاده است؟

چگونه میتوانید از شوهرتان مرد بهتری بسازید؟

به گزارش اقتصاد آنلاین، زندگی روزمره می‌تواند سرشار از استرس و اضطراب باشد که بدون حمایت همسر به دشواری‌های آن افزوده می‌شود. پس شما به عنوان نزدیک ترین فرد زندگی همسرتان می‌توانید با حمایت خود این استرس‌ها و اضطراب‌ها را کمرنگ کنید. با اگاهای از عوارض عدم حمایت از همسر و راه‌های صحیح حمایت می‌توانید گامی در جهت بهبود کیفیت زندگی مشترک و تشکیل خانواده سالم خود بردارید.

راه های حمایت از همسر

حمایت از همسر، عامل بسیار مهمی در آرامش روحی و روانی هر دو طرف می‌باشد. یکی از پایه‌های اصلی خانواده سالم، حمایت از همسر است. اما شاید برخی از افراد راه‌های حمایتی را ندانند و ناخواسته به جای پشتیبانی از او باری بر دوشش شوند.

 چگونه میتوانید از شوهرتان مرد بهتری بسازید؟

در ادامه به 8 راه برای حمایت از همسر برداخته‌ایم:

1. پیش بینی استرس و مشکلات

برای این کار باید از برنامه هفتگی و روزانه همسرتان اطلاعاتی داشته باشید تا بتوانید از قبل پیش زمینه‌ای برای آرامش همسرتان فراهم کنید. برای مثال وقتی قرار است همسرتان در یک جلسه کاری سخت شرکت کند که برای حضور در آن بسیار مضطرب می‌شود، با اطلاع از این جلسه کاری می‌توانید از روز قبل کارهایی برای کاهش استرس او انجام دهید و این گونه همسر خود را حمایت کنید. همچنین به این وصورت می‌توانید اعتماد به نفس او را نیز افزایش دهید. 

2. حمایت از همسر | در آغوش گرفتن

تماس فیزیکی و در آغوش گرفتن همسر، نقش بسیار مهمی در آرامش روحی و روانی او دارد. در یک آزمایش متوجه شدند کسانی که با همسرشان تماس بدنی بیشتری دارند، به اتفاقات استرس زا عکس العمل کمتری نشان می‌دهند. پس با در آغوش گرفتن همسرتان می‌توانید او را از نظر روحی و روانی حمایت کرده و ازدواج موفقی داشته باشید. 

3. صمیمیت با همسر

صمیمیت بین زوجین یعنی آرامش روانی بیشتر که این صمیمیت منجر به حمایت عاطفی می‌شود. تحقیقات نشان داده افرادی که ازدواج موفق و صمیمیت بیشتری در ازدواج خود دارند، از سلامت جسمی و روانی بیشتری برخوردار هستند. 

4. داشتن رابطه جنسی

رابطه جنسی می‌تواند استرس و اضطراب روزمره و ناراحتی‌ها را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد. وقتی که مشکلات همسرتان را آزار می‌دهد، می‌توانید با برقراری رابطه جنسی استرس او را به میزان زیادی پایین بیاورید. ماساژ جنسی یکی از تکنیک‌های موثر برای آرام کردن فرد در زمان استرس است.

5. حمایت از همسر | امیدواری دادن

وقتی که همسرتان مشکلات و دغدغه‌هایی دارد، او را تشویق کنید به این که نکات مثبت را ببیند. به او بگویید که به توانایی‌های او اطمینان دارید و مطمئنید که همه چیز بهتر می‌شود. با امیدواری دادن به همسرتان می‌توانید از او حمایت کنید. 

6. اجازه دهید زمانی برای خودش داشته باشد

هم خانم‌ها و هم آقایان احتیاج دارند به این که زمانی را تنها باشند و این زمان را به خودشان اختصاص دهند. برای مثال ممکن است فردی احتیاج داشته باشد که زمان‌هایی را با دوستان خودش بگذراند؛ پس اگر همسرتان چنین درخواستی داشت او را منع نکنید. توجه به خواسته‌ها به نوعی نشان دهنده احترام به همسرتان است، با این رفتار به او عزت نفس نیز می ‌دهید. 

7. حمایت از همسر | شریک و همدم بودن

اگر همسرتان ناراحت است به او نشان دهید که شما نیز از ناراحتی او غمگین هستید. اگر همسرتان خوشحال است شما نیز همراه او بخندید و با او جشن بگیرید. این گونه به او نشان می‌دهید که احساسات و هیجاناتش برای شما ارزش دارد و به این صورت از او حمایت می‌کنید.

8. گوش دادن به او

وقتی که همسرتان مشکلاتی دارد می‌توانید فقط یک گوش شنوا برای او باشید تا خودش را تخلیه کرده و سبک شود. لازم نیست حتما برای مشکلات همسرتان یک راه چاره پیدا کنید. فقط با گوش دادن به همسرتان می‌توانید به او آرامش بدهید و از استرس و نگرانی او کم کنید. 

عوارض و پیامدهای عدم حمایت از همسر

عدم حمایت از همسر در واقع ناشی از این مساله است که عشق و علاقه بین زوجین کاهش یافته و نسبت به یکدیگر بی تفاوت شده‌اند. به این ترتیب اگر عدم حمایت از همسر ادامه یابد و ریشه آن پیدا نشود، طلاق عاطفی اتفاق می‌افتد. تصور کنید خانواده‌ای را که دو رکن اصلی آن یعنی زن و شوهر نسبت به هم به تفاوت هستند و یکدیگر را حمایت مالی و عاطفی نمی‌کنند. در این صورت خانواده به تدریج دچار مشکل شده و دیگر اعضا نیز آسیب می‌بینند. 

حمایت از همسر در مقابل خانواده

حمایت از همسر در مقابل خانواده بسیار مهم است که راهکارهای آن عبارتند از:

1. مشکلات و اختلافات میان خود را به خانواده‌‌تان نگویید چراکه دیدشان نسبت به همسرتان تغییر می‌کند.

2. برای جلب رضایت خانواده، دل همسرتان را نشکنید و به او توهین نکنید. 

3. برای والدین و همسرتان مشخص کنید که هر کدام از آن‌ها جایگاه خاص خود را برای شما دارند؛ یعنی اینکه علاقه و حمایت از همسرتان به معنی بی علاقگی به والدین نیست. 

4. دخالت‌های خانواده در زندگی مشترک خود را تا حد امکان محدود کنید. 

 

منبع: هنر زندگی
ارسال نظر

آخرین خبر ها