چگونه هاشور و سایه ابرو را پاک کنیم؟

چنانچه از شیوه سایه ابرو برای پر و زیباتر شدن ابروهایتان استفاده کردید و پس از مدتی پشیمان شده اید میتوانید با این راه ها هاشور و سایه ابروهایتان را پاک کنید.

چگونه هاشور و سایه ابرو را پاک کنیم؟

به گزارش اقتصاد آنلاین، پاک‌ کردن سایه ابروها و کلاً تاتو ابرو به وسیله لیزر کاملاً انجام شدنی است. البته نتایج لیزر کاملاً به رنگ جوهر استفاده شده در تاتو ابروی شما بستگی دارد. جوهرهای قدیمی‌تر دشوار تر از جوهرهای امروزی پاک می‌شوند، در ضمن برخی از جوهرها بعد از چند جلسه لیزردرمانی از بین می‌روند، برخی دیگر ولی اکسید شده و به مراتب تیره تر می‌شوند. چنانچه این اتفاق بیفتد، لیزر برای از بین بردن این مواد رنگی فایده ای ندارد و باید از دیگر شیوه ها استفاده کرد.

دستگاه‌های لیزر برای پاک‌ کردن سایه ابرو

کلاً دو نوع لیزر اصلی برای از بین بردن خالکوبی و تاتو استفاده می‌شوند:

لیزر ان‌ دی‌ یگ (Nd:YAG) (Revlite)

(Picosecond) (PicoSure)

​نحوه پاک کردن هاشور و سایه ابرو در خانه

برای بیشتر تاتوها، درمان با لیزر Picosecond خیلی زودتر از ان‌دی‌یگ جواب می‌دهد. ولی این مورد دائمی نیست و با توجه به نوع تاتو و پوست صورت برای هر شخص یکی از این دو نوع لیزر انتخاب می‌شود. فاصله زمانی میان جلسات لیزردرمانی تقریبا 4 تا 6 هفته بوده و اغلب برای پاک‌ کردن سایه ابرو دو جلسه لیزر درمانی کافی است.

پاک کردن هاشور ابرو

پاک‌ کردن سایه ابرو با گلایکولیک اسید

به طور کلی گلایکولیک اسید باعث لایه برداری پوست می‌شود. قرص‌ها و محلول‌های گلایکولیک اسید که به گونه تجاری تهیه می‌شوند با داشتن فرمولاسیون اسیدی می‌توانند سلول‌های مرده سطح پوست را از بین ببرند. بنابراین پاک‌ کردن سایه ابرو با گلایکولیک اسید به مدت زمان بیشتری احتیاج دارد.

چرا که با از بین رفتن سلول‌های مرده سلول‌های جدید و فاقد رنگ جایگزین می‌شوند. شما می‌توانید بدون احتیاج به مراجعه به پزشک این شیوه را برای پاک‌ کردن تاتوی ابرویتان امتحان کنید. البته باید مهارت و توجه کافی برای استفاده از این ماده را برای پاک‌ کردن ابروهایتان داشته باشید و همینطور حساسیت‌زا بودن این ماده را برای پوستتان امتحان کنید.

پاک کردن سایه ابرو با آب نمک

مطمئن ترین شیوه برای پاک کردن سایه ابرو همین است چون درد کمتر و اثر بیشتری دارد، در این شیوه آب نمک یا سالین به وسیله تکنسین توانا به ابروها تزریق می شود.

کرم پاک کننده سایه ابرو

کرم های پاک کننده تاتو و سایه ابرو مدتی است وارد بازار شده اند و کار شما را آسان نموده اند. به وسیله این کرم ها میتوانید تاتو ابروهایتان را پاک کنید.

پاک کردن هاشور ابرو با آلوئه ورا

آلوئه ورا یکی از مواد طبیعی و خیلی موثر برای حل بسیاری از مشکلات پوستی است که می‌توان از آن به عنوان یک پاک کننده طبیعی برای هاشور ابرو هم استفاده کرد.

1 قاشق از ژل و یا آب آلوئه ورا تازه را با محتویات داخل یک کپسول ویتامین E مخلوط کنید. این دو ماده را به خوبی با همدیگر ترکیب کنید تا به صورت خمیری و یکنواخت به وجود بیاید. این خمیر را روی ابروی هاشور شده گذاشته و اجازه دهید به مدت 40 دقیقه باقی بماند. پس از گذشت این مدت آن را با آب گرم بشویید. این شیوه را به صورت همیشگی و هر روز تکرار کنید تا اثرات باقی مانده از هاشور ابرو به طور کامل ناپدید شود. 

برای اینکه اثرگذاشتن این شیوه بیشتر باشد می‌توانید پس از استحمام و هنگامی که منفذهای پوستی به خوبی باز شده و پوست رطوبت کافی داشته باشد استفاده کنید.

نمک برای پاک کردن تاتو و خالکوبی

نمک یک ماده ساینده است. سدیم و کلر موجود در نمک به خلاص شدن از خالکوبی کمک می کنند. آنها به سرعت وارد پوست می شوند و ساختار جوهر را می شکنند. قدری آب به نمک اضافه کنید و یک اسفنج را در آن خیس کنید.

اکنون اسفنج را به مدت 30 دقیقه تا یک ساعت روی پوستتان بمالید و سپس با آب گرم تمیز کنید. استفاده از نمک، یک شیوه ارزان ولی مفید است.

آب لیمو با نمک

ترکیبی از آب لیمو و نمک یکی دیگر از شیوه های خانگی برای پاک کردن هاشور ابرو است. نمک یک ساینده خیلی خوب و دارای سدیم و کلر است که می‌توانند به آسانی به عمق پوست نفوذ کنند و اثرات باقی مانده از هاشور و یا تتو ابرو را از بین ببرند. لیمو هم حاوی خاصیت سفیدکنندگی طبیعی است که می‌تواند سبب روشن شدن قسمت‌های هاشور شده پوست شود.

100 گرم نمک را با آب یک عدد لیمو مخلوط کنید و با استفاده از یک توپ پنبه‌ای این ترکیب را روی ابروی هاشور شده و یا تتو شده ماساژ دهید و آنگاه پوست را با آب گرم بشویید. از این شیوه هم باید به صورت مرتب استفاده شود تا نتایج آن را ببینید.

عسل مفید در پاک کردن خالکوبی و تاتو

عسل یک راه طبیعی مفید برای پاک کردن خال کوبی در منزل است، به خصوص برای خالکوبی کوچک و ران.

دو قاشق غذا خوری ژل آلوئه ورا، ماست، نمک و عسل را باهم مخلوط کنید تا خمیر سفتی به دست آورید. اکنون این ترکیب را روی پوست خود بمالید و پس از نیم ساعت با آب گرم بشویید.

منبع: بیتوته
ارسال نظر

آخرین خبر ها