اثر عجیب بچه دار شدن روی مردان!

خانمها بعدازاینکه دارای فرزند می شوند تغییراتی در آنها انجام می شود. گاهی اوقات، درمقایسه با قبل از بچه دار شدنشان قابل تشخیص نیستند. اما تعجب آور است که مردان هم بعد از بچه دار شدن دارای تغییراتی می شوند.

اثر عجیب بچه دار شدن روی مردان!

تاثیر بچه دار شدن و تغییر مردان بعد از بچه دار شدن

به گزارش اقتصاد آنلاین، به نظر می رسد که اکثر مردها نیازمند این هستند که همیشه در زندگی زناشویی اولین و بهترین باشند. برای آنها مهم نیست اگر پوشک بچه خیس شده باشد، یا اگر بچه گرسنه باشد. اغلب آقایان قادر نیستند 9 ماه تحمل مادر برای بارداری و به دنیا آمدن بچه را درک کنند و اغلب با این مسائل بیگانه هستند. از نظر آنها وقتی همسرشان بچه دار می شود باید 24 ساعت روز و 7 روز هفته را بی وقفه برای فرزندشان وقت بگذرانند.

مطمئنا داشتن بچه یک نعمت شگفت انگیزی است که خداوند عطا فرموده است اما اگر خانمها نتوانند تغییراتی درخودشان اعمال کنند و برای کارهایشان برنامه ریزی کنند نمی توانند از لذتهای زندگی برخوردار شوند.

برای اکثر آقایان، تغییر موقعیت زیاد جدی نیست. شاید علت این قضیه آن باشد که آنها مدت طولانی برای والدین شدن انتظار نکشیده اند. شاید هم به علت گذشت زمان و بالا رفتن سن شان باشد. شاید هم به این دلیل باشد که آنها نمی دانند نقششان به عنوان یک پدر چیست؟ درهرصورت، یک هفته بعد از اینکه فرزند خانواده به دنیا آمد، مردها هنوز انتظار دارند که زندگی جنسی‌شان به روال گذشته برگردد، و یا با دوستانشان به پیک نیک بروند.

روش صحیح بغل کردن نوزاد به چه صورت است؟

چگونگی تغییرات مردها بعد از به دنیا آمدن فرزندشان نیازمند کارهای زیادی است که همسرانشان باید انجام دهند. بسیاری از خانم ها بعد از بچه دار شدن از همسرشان برای مراقبت از فرزند کمک نمی گیرند.

خانم های دیگری هم هستند که از اینکه خودشان فرزندشان را نگه می دارند و مراقبش هستند راضی اند و دوست دارند فقط و فقط خودشان از بچه مراقبت کنند اما بعد از گذشت چند سال دیگر همسرشان هم مانند یک بچه می شود، لباسش را بعد از درآوردن روی زمین می اندازد، و بعد از اینکه غذا می خورد بشقاب غذایش را روی میز رها می کند که این موضوع خشم همسرشان را برمی انگیزد و یکی از دلایلی است که همسرشان در موقع مراقبت از فرزندشان او را به حال خودش رها کرده بوده.

مشکل این است که هر دوی طرفین(خانم و آقا) از نقش خودشان آگاهی ندارند و به اشتباه کار دیگری انجام می دهند.

البته مردهای متفاوتی هم وجود دارند. تغییر رفتار مردان بعد از به دنیا آمدن فرزندشان تغییری است که بیشتر خانم ها با آن درگیر هستند. این مردها زمانی که متوجه می شوند همسرشان باردار است خوشحالی می کنند. با افتخار و با غرور اتاق بچه شان را می‌چینند.

وقتی از سرکار به خانه برمی گردند، با دادن خوراکی های مغذی همسرشان را تقویت می کنند. هدیه ای باورنکردنی به عنوان قدردانی از همسرشان به او می دهند. حتی ممکن است نیمه شب از خواب بیدار شوند و خوراکی های مقوی به همسرشان بدهند.

همچنین زمانی که دارای چند فرزند می شوند در کنترل و اداره کردن آنها به همسرشان کمک می کنند. اما همسران این مردها از اینکه آنها دارای توانایی های مادرانه هستند نگرانند اما نمی دانند که چه نعمت نصیبشان شده است.

درواقع، بین خانم ها و آقایان یک تفاوت بزرگی وجود دارد. اغلب مردها از وضعیت موجودشان راضی هستند و از اینکه شرایط بدون تغییر باشد خوشحال شده و احساس راحتی می کنند. مردها با نوسانات و تغییرات زندگی تحت تاثیر قرار نمی گیرند و ترجیح می دهند بدون کوچکترین تغییری زندگی شان را ادامه دهند.

مردها از استانداردها غفلت می کنند و کمتر احساسات دیگران را درک می کنند. اما زنها در مقایسه با مردها دائما سعی می کنند کاری که از آنها انتظار می رود را انجام دهند، درحالی که مردها، همسران، و پدران فقط قادرند که زندگی کنند.

اینکه بعد از تولد فرزندان مردها چه تغییری می کنند یا چه تغییری نمی کنند یکی از دلایل آن است که پدران در زندگی فرزندانشان از اهمیت ویژه ای برخوردارند. همسران و پدران به فرزندانشان قدرت اعتماد به نفس می دهند اما مادرها و همسران یک عمر زندگی را برای رساندن فرزندان به آن تلاش می کنند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر

 • بی نام
  ۱۷ ۴

  خودتونم فهمیدین چی نوشتین مطالب بی مغز و چرت

 • عسل
  ۵ ۶

  عالی بود واقعا همینطوره

 • قنبری
  ۱۴ ۳

  من خودم تازه پدر شد.این دری وریا چیه مینویسید هم از ثانیه اول خانممو درک کردم شرایطشو درک کردم روحیاتشو درک کردم هم الان برا بچمم همین جوریم

 • ناصر
  ۹ ۹

  چرا اینقدر مزخرف مینویسید ومردان همیشه بدهکارند
  این سوسول بازیها فقط مختص افراد زن ذلیله

 • ناشناس
  ۳ ۱

  اصلا اینطور نیست.همسر من کاملا درک کرد و کمک‌کرد بعد تولد هم و همچنان مثل دوتا رفیقیم. چرا ایتقدر انگ‌بی احساسی و بی درکی به مردها میزنید؟ لابد خودتون اینطورید فقط.عحبا! بیانیه میدید برعی خودتون.

 • زهرا
  ۰ ۱

  عالی بود واقعا همین طوره

 • بی نام
  ۱ ۰

  اخ قربون دهنت نمیدونم این چرت وپرتا رو از کجا میارن منتشر میکنن دو تا جمله مفید بگین بهتره از این صفحه ی بلند بالای بی محتوا

 • حسین
  ۴ ۰

  در حقیقت این متن اذعان دارد که آقایان عموما بچه نمیخواهند و دردسر بچه را به زور همسرانشان تحمل میکنند!
  به نظر من فرزند آوری وقتی درست میتواند باشد که همسران از وقوع چنین رویدادی هردو لذت ببرند. مرد زنش را تشوق و حمایت کند و زن از وظایف زناشویی نسبت به همسرش غافل نشود چون حس بسیار بدی را در او ایجاد میکند. همچنین هردوی آنها باید در نگهداری بچه تمام جهد و کوشش خود را بنمایند.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  عالی بود واقعا همین طور . البته بسته به این که خود والدین چطور در خانواده تربیت شدن دا ره . مسئولیت پذیر یا حس ریاست طلبی یکطرفه ...

 • سیما
  ۰ ۰

  زن زلیل چیه فقط احمق ها این کلمه رو تکرار میکنن

آخرین خبر ها