چاقوهایی که هر کدبانویی نیاز دارد + معرفی کامل انواع چاقوی آشپزخانه

یکی از مهمترین نکات در آموزش آشپزی بحث چاقو و تسلط بر کاربرد آنهاست. تهیه مواد غذایی آسانتر ، سریعتر و ایمن تر است در صورت داشتن ابزار مناسب ، اما با وجود انواع مختلفی از چاقوها در بازار ، یافتن موردی که متناسب با نیازهای شما باشد می تواند مشکل باشد.

چاقوهایی که هر کدبانویی نیاز دارد + معرفی کامل انواع چاقوی آشپزخانه

معرفی کامل انواع چاقوی آشپزخانه و کاربرد آنها

به گزارش اقتصاد آنلاین، بدون داشتن دانش صحیح ، خرید مجموعه ای از چاقوهای تخصصی که به سختی از آن استفاده می کنید بسیار آسان است – به این معنی که در انتها با انتخاب چاقوهای بلااستفاده در پشت کشوی وسایل خود خسته می شوید.

1

انواع مختلف چاقو

برای پیچیدگی بیشتر مسائل ، نامگذاری چاقوها می تواند به طور جدی گیج کننده باشد ، به طوری که بسیاری از ابزارهای برش دارای چندین نام برای یک سبک هستند. برای کمک به شما در درک معرفی چاقو ها ، ما راهنمای هر نوع چاقو و کاربردهای آنها را بیان کرده ایم ، از جمله توصیه هایی درباره اینکه کدام یک برای کارهای مختلف آشپزخانه بهترین است. بنابراین ، چه شما کار خود را در پذیرایی شروع کرده اید و چه می خواهید بدانید که در کدام چاقوها سرمایه گذاری کنید ، یا اینکه می خواهید آشپزخانه خود را در خانه جدا کنید ، این راهنما همه آنچه را که باید بدانید به شما می گوید.

برای دانستن انواع چاقو ابتدا بایستی با قسمتهای مختلف چاقو آشنا شوید.

قسمتهای مختلف چاقو: آناتومی چاقوی آشپزخانه

اگر می خواهید بهترین کارد را برای یک کار خاص پیدا کنید ، داشتن دانش اولیه در مورد قسمتهای مختلف چاقو به شما کمک می کند. در اینجا ، توضیح خواهیم داد که هر قسمت از چاقو چه نامیده می شود و چه عملکردی دارد. باید توجه داشته باشید که این فقط نمای کلی از ویژگیهای مختلفی است که در بیشتر چاقوهای اساسی مشاهده خواهید کرد: ساخت بسیاری از چاقوهای تخصصی ممکن است کمی متفاوت باشد.

2

آناتومی چاقو

نقطه : انتهای تیغه. این معمولاً تا حد ریز تیز می شود و می توان از آن برای سوراخ کردن یا نمره گذاری سطح غذا استفاده کرد.

تیغه: تیغه نامی است که به بخشی از چاقو گفته می شود که برای برش استفاده می شود. معمولاً از فولاد ساخته می شود ، اگرچه ممکن است سرامیک ، تیتانیوم یا حتی پلاستیک نیز باشد.

لبه : به قسمت تیز تیغه گفته می شود که برای بیشتر کارهای برش استفاده می شود. وضوح چاقو به میزان ظریف بودن لبه بر می گردد ، و این هم به کیفیت چاقو و هم به تعداد دفعات تیزکردن آن بستگی خواهد داشت. ممکن است دندانه دار باشد (مانند چاقوهای نان) یا صاف باشد.

نکته : قسمت جلوی لبه چاقو ، درست در زیر نقطه ، نوک نامیده می شود. این قسمت از تیغه است که به طور معمول برای خرد کردن و برش کاری ظریف استفاده می شود.

ستون فقرات : ستون فقرات ، قسمت بالایی بلانت تیغه ، در مقابل لبه برش است. ضخامت ستون فقرات به تیغه قدرت می دهد: به طور معمول ، ضخامت ستون فقرات ، تیغه قوی تر است. همچنین برای ایجاد تعادل در چاقوی کلی اهمیت دارد.

پاشنه پا : پاشنه لبه پایینی تیغه است که از نوک دورتر و در کنار تقویت کننده قرار دارد. اغلب قسمت وسیع تیغه است. این قسمت از لبه معمولاً وقتی مورد استفاده قرار می گیرد که آشپز به قدرت یا فشار بیشتری برای بریدن غذاهای غلیظ یا سخت نیاز دارد.

تانگ : قسمت شارپ نشده تیغه است که لبه تیغه را به دسته متصل می کند. تانگ برای تعادل کلی ، وزن ، ثبات و مقاومت چاقو حیاتی است. بهترین چاقوها را اغلب چاقوهایی می دانند که دارای “کاملاً براق” هستند: چاقویی که از انتهای تیغه تا انتهای آن را می گیرد. در برخی از طرح ها ، tang به عنوان دسته نیز عمل می کند.

دسته : دسته بخشی از چاقو است که در هنگام استفاده توسط آشپز گرفته می شود. می توان آن را از تعدادی مواد تهیه کرد ، و ممکن است مستقیم باشد یا با شیارهای انگشت و سایر ویژگی های ارگونومیک طراحی شده باشد که نگه داشتن آن را آسان تر می کند. بعضی از تولیدکنندگان چاقو دسته را کاملاً توزیع نخواهند کرد ، در عوض با استفاده از یک قطعه فولاد چاقو ایجاد می کنند ، در نتیجه نیش به عنوان یک دسته نیز عمل می کند.

تقویت کننده : تقویت کننده نواحی برجسته بین تیغه و دسته است. این یک فضای کوچک بین دست آشپز و تیغه قرار می دهد تا از سر خوردن انگشتان به سمت تیغه در هنگام کار برش جلوگیری کند. همچنین وزن اضافی برای کمک به تعادل چاقو فراهم می کند.

اتصال دهنده های دسته یا پرچ: این پرچ ها یا پیچ هایی هستند که قسمت های دسته را به پیچ و مهره ثابت می کنند. طرح های کم هزینه ممکن است از پرچ ها چشم پوشی کرده و دسته را به جای رزین یا اپوکسی به تنگ وصل کنند.

ته ته : نامی که در انتهای دسته قرار دارد ، در انتهای چاقو قرار دارد.

چاقوهای جعلی در مقابل مهر

قبل از اینکه در مورد انواع مختلف چاقوها با عمق بیشتری صحبت کنیم ، به ترسیم تفاوت چاقوهای جعلی و مهر شده کمک می کند. این اصطلاحات به نحوه ساخت چاقو اشاره دارد و هر روش فواید و معایبی دارد.

چاقوهای جعلی

چاقوی جعلی هر نوع چاقویی است که از یک تکه فلز جعل شده باشد. برای ساخت یک چاقوی جعلی ، یک بلوک از فولاد با استفاده از یک پرس قدرت قبل از تراش و تراشیدن به شکل چکش در می آید. سپس دسته اضافه می شود ، قبل از اینکه تیغه درخشش و صیقل نهایی پیدا کند.

3چاقوی اصلی و جعلی

انواع مختلف چاقو کدامند؟

تقریباً تعداد بی شماری چاقو با تعداد بسیار زیادی کاربرد مختلف وجود دارد و ممکن است چاقوی موثر برای یک نوع ماده غذایی در مورد دیگران به خوبی کار نکند. به همین دلیل یافتن نوع مناسب چاقو برای کار مهم است. در اینجا ، ما در مورد هر نوع چاقو بحث خواهیم کرد ، از جمله توصیه هایی که در مورد انواع مواد غذایی و وظایف هر کدام مناسب است. برای اینکه در آموزش آشپزی موفق باشید حتما باید اطلاعات کاملی از چاقو و ساختار آن داشته باشید. پس انواع چاقو برای آشپزی را کامل مطالعه کنید.

ملزومات آشپزخانه : انواع اساسی چاقو های آشپزخانه

در این بخش ضروری ترین و اغلب مورد استفاده چاقوهای آشپزخانه معرفی می شود – چوب هایی که هیچ آشپز ، چه آماتور و چه حرفه ای ، هرگز نباید از آن خالی شود. آنها شما را در طیف وسیعی از کارهای مختلف مشاهده خواهند کرد ، بنابراین برای یادگیری موارد ضروری برش اساسی که در هر آشپزخانه وجود دارد ، ادامه مطلب را بخوانید.

4

چاقوی سرآشپز

چاقوی سرآشپز – گاهی اوقات به نام یک آشپز یا طبخ چاقو است – و دراز دارد که تیغه پهن با لبه راست. در عرض پاشنه گسترده تر است و تا نوک ظریف نوک تیز می شود. این چاقو نیز یکی از انواع چاقو های آشپزی است.

چاقو ی سرآشپز برای چه استفاده می شود؟

تیغه خمیده یک چاقوی سرآشپز اجازه می دهد تا آن را به عقب و جلو بر روی یک تخته خرد خرد کنید ، که آن را به ابزاری مناسب برای خرد کردن و جدا کردن مقدار زیادی سبزیجات در یک زمان تبدیل می کند. ناحیه پاشنه گسترده به این معنی است که می تواند در حین کار خرد کردن سنگین ، در مقابل فشار بیشتری مقاومت کند ، که برای برش غذاهای ضخیم تر یا سخت تر ، مانند سیب زمینی ، پیاز یا جعفری مفید است.

یک چاقوی سرآشپز یک همه کاره عالی ، یکی از همه کاره ترین چاقوها در آشپزخانه است که برای کارهای روزمره و قیمه زدن مناسب است.

5

ابزار چاقو

ابزار چاقو

ابزار چاقو یک شکل شبیه به یک چاقو آشپز است، اما کوچکتر و باریک. بعضی از چاقوهای کاربردی همچنین نوک تیز دارند که به سمت ستون فقرات جمع می شوند تا کارهای پیچیده تری را ایجاد کنند. این چاقو نیز یکی از انواع چاقو های آشپزی است.

چاقو کاربردی برای چه کاری استفاده می شود؟

یک چاقوی مفید برای خرد کردن غذاهای کوچکتر و سبزیجات مانند موسیر مفید است. این ویژگی از بسیاری از خصوصیات چاقوی سرآشپز برخوردار است ، اما هنگام کار با مواد غذایی کوچکتر می تواند ابزاری مفید باشد ، زیرا چاقوی کاربردی کار برش دقیق تری را امکان پذیر می کند. بنابراین ، هنگامی که چاقوی آشپزخانه شما برای کار بسیار بزرگ است ، می خواهید به جای آن به یک چاقوی سودمند دست پیدا کنید.

6

چاقوی تکه ای

چاقوی تکه ای

یک چاقوی خشک کن دارای تیغه ای کوتاه ، باریک و به اندازه مساوی با نوک نوک تیز است. این تمایل به سبک بودن دارد تا بتواند در حین کارهای ظریف به راحتی کار کند. این چاقو نیز یکی از انواع چاقو های آشپزی است.

چاقوی خشک کن برای چه کاری استفاده می شود؟

چاقوی کوچک اما قدرتمند برای برش ، خرد کردن و برش دادن میوه ها و سبزیجات استفاده می شود ، اما همچنین می تواند برای بسیاری از کارهای دیگر آشپزخانه استفاده شود. چاقوها به رغم اندازه کوچک ، باعث سبک شدن غذاهای سفت و سخت مانند سیب زمینی می شوند ، در حالی که هنوز به اندازه کافی برای انجام کارهای ظریف مانند لایه برداری ، پیرایش و از بین بردن دانه های میوه و سبزیجات مانور دارند.

7

چاقوی نان

چاقوی نان برای چه استفاده می شود؟

تیغه بلند و لبه دندانه دار یک چاقوی نان ، آن را به ابزاری مناسب برای اره زدن انواع نان های مختلف از جمله نان پوسته ای ، باگت ، نان و رول نان تبدیل کرده است. این به این دلیل است که لبه شیاردار به آشپز اجازه می دهد تا بافت نرم تری را خرد کند بدون اینکه آنها را از حالت طبیعی خرد کند.

از چاقوی نان برای برش دادن کیک هایی با بافت نرم و لطیف نیز می توان استفاده کرد ، زیرا می تواند آنها را بدون اینکه هوا را از اسفنج بیرون بکشد یا به شکل کلی آن آسیب برساند ، برش دهد. اگر در آشپزخانه خود یک سطح کیک ندارید ، از یک چاقوی نان نیز می توان کیک های اسفنجی شما را پس از پخت یکدست کرد. این چاقو نیز یکی از انواع چاقو های آشپزی است.

بهترین چاقوها برای تهیه گوشت

از برش های عظیم گوشت گاو گرفته تا مفاصل ظریف بره و مرغ ، گوشت اغلب نیاز به تهیه دقیق با استفاده از ابزارهای تخصصی دارد. بنابراین ، هر دوستدار گوشت باید چاقوی استخوان بندی خود را بداند. در اینجا ، ما انواع مختلفی از چاقوهای گوشتی را بحث خواهیم کرد ، از جمله اینکه کدام نوع چاقوها برای کاربردهای مختلف بهتر است. این چاقو نیز یکی از انواع چاقو های آشپزی است.

8

چاقوی کنده کاری یا حکاکی

چاقوی کنده کاری

چاقو کنده کاری طولانی، چاقو باریک است، کاهش تدریجی به یک نقطه نوک تیز. چاقوی کنده کاری که گاهی چاقوی برش دهنده نامیده می شود یکی از طولانی ترین چاقوهای آشپزخانه در آشپزخانه است. عرض باریک آن به این معنی است که هنگام کاهش غذا ، کشش کمتری ایجاد می کند و به آن امکان ایجاد برش های تمیزتر و یکنواخت تری می دهد.

موارد استفاده از چاقوی کنده کاری

وقتی نوبت به سرو گوشت مانند مرغ ، گوشت خوک ، گوشت بره یا گوشت گاو می رسد ، چاقوی حکاکی یا کنده کاری بهترین ابزار برای این کار است ، زیرا برش هایی نازک ، شسته و رفته و به اندازه یکنواخت تولید می کند. این ماده همچنین می تواند برای مقابله با میوه ها و سبزیجات بزرگتر مانند خربزه یا کدو سبز استفاده شود ، که برش دادن آن با استفاده از چاقوهای کوچک یا وسیع تر می تواند سخت باشد. این چاقو نیز یکی از انواع چاقو های آشپزی است.

تیغه های نازک و بلند نیز برای برش کیک ایده آل هستند ، زیرا آنها به اندازه کافی بلند هستند که می توانند برش های کامل را با یک حرکت برش صاف برش دهند.

9

چاقوی قصابی

ساطور

ساطور – چاقو قصاب نیز نامیده می شود – دارای یک تخت، تیغه مستطیل شکل. بسته به نوع کاربرد آنها ، در اندازه های مختلفی ارائه می شوند. این چاقوها یکی از گسترده ترین و سنگین ترین چاقوها هستند و گاهی اوقات سوراخی نزدیک ستون فقرات تیغه دارند تا در صورت عدم استفاده بتوانند آنها را آویزان کنند.

دستگاه برش برای چه کاری استفاده می شود؟

از دستگاه برش برای خرد کردن گوشت خام استفاده می شود ، یا به عنوان بخشی از فرآیند قصابی یا برای تقسیم آن به قسمت های کوچکتر قبل از پخت. این طرح بزرگ و سنگین به این معنی است که حتی می تواند استخوان را نیز از بین ببرد و آن را به یکی از بهترین چاقوها برای آماده سازی گوشت خام تبدیل کند.

با توجه به اندازه بزرگ آن ، این نوع چاقو به جای غذای پخته شده ، فقط روی گوشت خام استفاده می شود. سطح گسترده ، مسطح و سنگین برش ها نیز می توانند برای خرد کردن حبه های سیر یا زنجبیل در مقابل تخته خرد مفید باشند.

چاقوی استخوانی

این چاقو یک تیغه باریک با لبه بسیار تیز است، معمولا کاهش تدریجی به سمت بالا به نوک اشاره کرد خوب است. نسبتاً کوتاه است (معمولاً فقط حدود شش اینچ است) و معمولاً به سختی ساخته می شود ، اگرچه تیغه های انعطاف پذیرتری برای گوشت های ظریف در دسترس است. این چاقو نیز یکی از انواع چاقو های آشپزی است.

چاقوی استخوان سازی برای چه استفاده می شود؟

چاقوی استخوانی بهترین چاقو برای بریدن استخوان های گوشت و اصلاح غضروف ها برای ایجاد مفصل یا برش کامل قبل از پخت و پز است. نوک نوک تیز و تیغه باریک آن را به گزینه ای مناسب برای برش استخوان بدون از بین بردن گوشت اطراف تبدیل می کند.

از تیغه محکم و سفت و سخت می توان برای برش غضروف ها نیز استفاده کرد. هنگام از بین بردن استخوان گوشت خوک یا گوشت گاو ، چاقوی کمی سخت تر بهترین حالت است ، در حالی که تیغه انعطاف پذیرتری برای مرغ مناسب است. چاقوهای بونینگ سبک و قابل تحمل طراحی شده اند ، بنابراین می توانید روی آنها راحت و راحت استفاده کنید.

بهترین چاقو برای ماهی

چاقوی ماهی هر نوع چاقویی است که برای تهیه غذاهای دریایی استفاده می شود و ممکن است برای فیله سازی ، رسوب زدایی و برداشتن استخوان از ماهی استفاده شود. چه بخواهید سوشی و ساشیمی خود را برش بزنید و تکه تکه کنید یا ماهی را کامل روی استخوان تفت دهید ، چندین نوع مختلف چاقوی ماهی وجود دارد که روند کار را ساده تر می کند. ابزارهای این بخش همه برای آسان و سریع و ایمن کردن تهیه و خدمت به صید روز طراحی شده اند. اگر به دنبال اطلاعاتی در مورد چاقوهای ماهی روی میز شام هستید ، بخش ما را در مورد انواع مختلف چاقوهای کارد و چنگال مشاهده کنید .

10

چاقوی فیله

چاقوی فیله

چاقو فیله طولانی، چاقو باریک با یک تیغه قابل انعطاف است. این لبه بسیار تیز و یک نوک کاملاً نوک تیز دارد که می تواند از طریق پوست سوراخ کند و کارهای پیچیده از بین بردن استخوان را فراهم کند. ظاهری مشابه چاقوی استخوان بندی دارد اما تیغه آن باریکتر و انعطاف پذیرتر است. این چاقو نیز یکی از انواع چاقو های آشپزی است.

چاقوهای فیله سازی برای چه مواردی استفاده می شود؟

تیغه باریک و انعطاف پذیر برای از بین بردن استخوان ها بدون آسیب رساندن به گوشت ظریف ماهی بسیار مناسب است. تفاوت آنها با چاقوهای دیگر این است که اغلب برای برش غذا به صورت عمودی و نه عمودی استفاده می شود – این به آشپزها اجازه می دهد تا دور ستون فقرات ماهی کامل را ببرند و فیله های عالی ایجاد کنند. چاقوهای فیله برای انواع کارهایی که شامل ماهی می شود بسیار مناسب هستند ، بنابراین اگر دوست دارید دستور العمل های جدید زیادی را امتحان کنید بسیار عالی هستند.

11

چاقوی ماهی قزل آلا یا سالمون

چاقوی سالمون

چاقوهای ماهی قزل آلا دارای تیغه ای بسیار بلند و قابل انعطاف با لبه دوتایی هستند و برای پر کردن ماهی های بزرگتر طراحی شده اند. چاقوهای ماهی قزل آلا باریک و تیز هستند که امکان فیله زدن دقیق و از بین بردن پوست را فراهم می کنند ، همچنین در بسیاری از طرح ها دارای فرورفتگی در کنار تیغه هستند. این چاقو نیز یکی از انواع چاقو های آشپزی است.

چاقوی ماهی قزل آلا برای چه کاری استفاده می شود؟

از چاقوی سالمون برای برش ، فیله و از بین بردن پوست ماهی های بزرگتر مانند ماهی آزاد استفاده می شود. آنها به قدری لاغر هستند که بدون آسیب رساندن به ماهی ظریف ، بین پوست و گوشت قرار می گیرند و به آشپز اجازه می دهند فیله های تمیز و مرتبی ایجاد کند. از آنجا که می توان از آنها برای ایجاد فیله های دقیق استفاده کرد ، در به حداقل رساندن ضایعات بسیار موثر هستند. همچنین بسیاری از چاقوهای ماهی قزل آلا دارای گودی یا تورفتگی در امتداد سطح تیغه هستند که باعث کاهش کشش در هنگام برش و جلوگیری از چسبیدن ماهی خام به فلز می شود.

12

چاقوهای سانتوکو

چاقوی سانتوکو

چاقوهای سانتوکو – در اصل چاقوهای سانتوکو بوچو ، به معنای “سه کاربرد” – برای برش دقیق ، قیمت گذاری و خرد کردن بسیار عالی هستند. چاقوهای سانتوکو از محبوب ترین انواع چاقوهای آشپزخانه در کشور ژاپن ، دارای تیغه های بلند و کمی مخروطی با یک نقطه افتادگی هستند تا کار برش دقیق و پیچیده تری را امکان پذیر کند. آنها معمولاً در امتداد تیغه گودی دارند تا از چسبیدن غذا به فلز جلوگیری کنند.

چاقوی سانتوکو برای چه کاری استفاده می شود؟

لبه های تیز و مستقیم و نوک چاقوهای سانتوکو از آنها به ابزاری موثر برای برش ماهی ها تبدیل می کند. آنها به ویژه هنگام تهیه سوشی یا سایر ماهی های خام بسیار مفید هستند ، زیرا گودی در قسمت صاف تیغه به شما کمک می کند تا مواد ظریف به فلز نچسبد. از تیغه بزرگ و پهن می توان برای جمع کردن و حمل و نقل غذای خرد شده پس از برش نیز استفاده کرد.

سودمندی آنها فقط به ماهی محدود نمی شود: چاقوهای سانتوکو سبزیجات را نیز سبک می کنند. همه جانبه عالی دیگر ، آنها جایگزینی موثر برای چاقوهای آشپز یا لوازم خانگی می سازند.

چاقوهای سبزیجات

در حالی که بسیاری از آشپزها از تهیه سبزیجات با استفاده از چاقوی سرآشپز یا چاقوی خوشحال خوشحال هستند ، اما کسانی که در پخت و پز خود جدی هستند ممکن است بخواهند روی چاقوهای مخصوص سبزیجات سرمایه گذاری کنند. اینها به دقت ساخته شده اند تا به شما کمک کنند بسیاری از سبزیجات را به سرعت ، به راحتی و با خیال راحت خرد کنید. آنها همچنین می توانند به شما کمک کنند که سبزیجات مورد علاقه خود را ریزتر خرد کرده و تکه تکه کنید ، یا روبان یا تزیینات دیگری ایجاد کنید. این چاقو نیز یکی از انواع چاقو های آشپزی است.

13

چاقوهای گوجه فرنگی

چاقوی گوجه فرنگی

طول تیغه معمولاً حدود 6–7 اینچ است و طوری طراحی شده اند که سبک بوده و کار با آنها آسان است. چاقوهای گوجه فرنگی دارای یک تیغه گرد با لبه تیز و دندانه دار هستند. این چاقو نیز یکی از انواع چاقو های آشپزی است.

چاقوهای گوجه فرنگی برای چه استفاده می شوند؟

چاقوهای گوجه فرنگی برای برش و برش گوجه فرنگی طراحی شده اند که به دلیل داشتن پوست ظریف و مراکز نرم و گوشتی به یک ابزار برش تخصصی نیاز دارند. لبه دندانه دار چاقو بدون خرد کردن فضای داخلی نرم ، از طریق پوست بریده می شود و به آشپز اجازه می دهد تا خلال یا برش هایی شسته و رفته ایجاد کند. به عنوان برش گوجه فرنگی ، بسیاری از چاقوهای گوجه فرنگی به طور خاص با دستگیره های پلاستیکی یا لاستیکی طراحی شده اند تا به شما کمک کنند تا در هنگام کار برش بهتر شود.

14

چاقوی لایه بردار

چاقوی لایه بردار

یک چاقوی لایه بردار دارای تیغه ای کوتاه ، صلب و کمی خمیده است. معمولاً یک لبه مستقیم ، بسیار تیز خواهد داشت.

چاقوی لایه بردار برای چه استفاده می شود؟

چاقوی لایه بردار در درجه اول برای پوست کندن سبزیجات ، سیب زمینی و میوه استفاده می شود ، و همچنین آنقدر تیز است که به راحتی می توانید پوست سخت آن را برش دهید. آنها دارای تیغه ای محکم و دسته های محکم و ارگونومیک هستند که هر دو از لیز خوردن چاقو در حین کار لایه برداری جلوگیری می کنند و روند کار را بسیار ایمن تر می کنند. این چاقو نیز یکی از انواع چاقو های آشپزی است.

 

منبع: 1touchfood
ارسال نظر

آخرین خبر ها