مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اعلام کرد؛

رعد و برق در جنوب، افزایش دما در شمال

مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رعد و برق و وزش باد شدید در برخی نقاط سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و فارس و شرجی شدن هوای بوشهر و خوزستان خبر داد.

رعد و برق در جنوب، افزایش دما در شمال

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، براساس اعلام مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا؛ امروز به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب، در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شمال و شرق هرمزگان و جنوب شرق فارس رشد ابرهای همرفتی، وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت گاهی گرد و خاک و در مناطق مستعد تگرگ پیش بینی می‌شود، اظهار کرد: این شرایط دوشنبه تا چهارشنبه (۲۰ تا ۲۲ تیرماه) در مناطق مذکور با شدت کمتر ادامه خواهد یافت.

در سایر مناطق کشور تا پنجشنبه (۲۳ تیرماه) جوی پایدار حاکم است و دمای هوا از امروز تا سه‌شنبه (۱۹ تا ۲۱ تیرماه) در سطح کشور به‌ویژه در سواحل دریای خزر، شمال غرب و دامنه‌های جنوبی البرز افزایش می‌یابد.

با توجه به وزش بادهای جنوبی از روی خلیج فارس، هوای بوشهر از یکشنبه تا سه‌شنبه و هوای خوزستان از دوشنبه و سه‌شنبه به طور قابل ملاحظه‌ای شرجی خواهد شد.

از امروز تا پایان هفته در شمال شرق، شرق و جنوب شرق به‌ویژه منطقه زابل، وزش باد شدید همراه با گرد و خاک پیش بینی می‌شود که از سه‌شنبه بر شدت آن افزوده خواهد شد.

طی این مدت با توجه به وزش بادهای فصلی روی عراق، پتانسیل تشکیل توه‌های گرد و خاک و انتقال آن به بخش‌هایی از غرب و جنوب غرب وجود دارد.امروز در بخش‌هایی از مرکز و جنوب کشور نیز وزش باد شدید همراه با گرد و خاک پیش بینی می‌شود که از سه‌شنبه تا پایان هفته بر شدت آن افزوده خواهد شد.

پدیده غالب در دامنه‌های جنوبی البرز نیز از امروز تا پایان هفته در برخی ساعات وزش باد همراه با غبار رقیق خواهد بود و دریای عمان و تنگه هرمز یکشنبه تا سه‌شنبه و خلیج فارس دوشنبه مواج خواهند بود.

آسمان تهران فردا (۲۰ تیرماه) صاف و غبار رقیق در بعضی ساعت‌ها همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتیگراد و طی سه‌شنبه (۲۱ تیرماه) صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد و غبار رقیق با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۴۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا (۱۹ و ۲۰ تیرماه) اهواز با دمای ۴۸ و ۴۷ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با دمای ۱۲ و ۱۳ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

منبع: مهر
ارسال نظر

آخرین خبر ها