کد خبر 579679

این استان ها امشب و فردا برفی می شوند

کارشناس هواشناسی گفت: پنجشنبه و جمعه دمای هوا در نوار شمالی کشور بین ۶ تا ۱۰ درجه و در اردبیل بین ۱۰ تا ۱۵ درجه کاهش می‌یابد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، صادق ضیائیان کارشناس هواشناسی   با بیان اینکه امشب در غالب مناطق کشور جوی آرام خواهیم داشت گفت: پیامد این آرام بودن جو افزایش غلظت آلاینده‌ها در شهر‌های پرجمعیت است که این وضعیت تا ظهر فردا در شهر‌های تهران، اراک، اصفهان و مشهد تداوم دارد.

او یادآور شد: طی امشب و فردا با نفوذ جریانات سرد شمالی در استان‌های ساحلی خزر ، در استان‌های گیلان، مازندران، اردبیل آذربایجان‌های شرقی و غربی ،کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، همدان، مرکزی، قزوین، البرز، تهران، قم، خوزستان ، چهارمحال‌وبختیاری بارش برف و  باران و وزش باد شدید موقتی و در برخی نقاط رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان بیان کرد: روز جمعه علاوه‌بر آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه ، همدان،  مرکزی،  قزوین ، البرز در خراسان شمالی ،سمنان، برخی نقاط کهگیلویه و بویراحمد و غرب خلیج‌فارس هم شاهد بارش باران و  برف و وزش باد هستیم.

کارشناس هواشناسی بیان کرد:روز شنبه در خراسان شمالی و شمال خراسان‌رضوی بارش رخ خواهد داد.

او اظهار کرد:روز‌های پنجشنبه و جمعه به‌طور میانگین دمای هوا بین ۶ تا ۱۰ درجه در نوار شمالی کشور و در اردبیل هم بین ۱۰ تا ۱۵درجه کاهش می‌یابد.

ضیائیان یادآور شد: روز یکشنبه در غالب مناطق کشور جو آرام بوده و مجدداً با افزایش غلظت آلاینده‌ها مواجه خواهیم بود.

او درباره آب‌وهوای استان تهران گفت: آسمان تهران فردا نیمه‌ابری همراه با غبار صبحگاهی است و در بعدازظهر وزش باد و بارش پراکنده‌ پیش بینی می شود. بیشترین دمای تهران به ۱۵ درجه و کم‌ترین آن به ۸ درجه می رسد.

ارسال نظر

  • رضا
    ۰ ۰

    چرا در مشهد ابرها را بارور نمیکنند و آ لودگی بیداد میکند این مینی بوس های قدیمی را جمع نمیکنند

  • ناشناس
    ۰ ۰

    در شیراز باران میاید