کد خبر 558803

وزیر بهداشت‌، درمان و آموزش پزشکی:

۱۹میلیون دز واکسن هفته آینده وارد کشور می‌ شود

بهرام عین‌اللهی گفت: واردات واکسن از دیروز سرعت گرفته و در هفته آینده نیز ۱۹ میلیون دز واکسن وارد کشور شده و در شبکه تزریق قرار می‌گیرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، بهرام عین‌اللهی عصر پنجشنبه در حاشیه بازدید از مرکز واکسیناسیون مصلی اردبیل بیان کرد: تا آخر شهریور ماه نیز تعداد واکسن وارداتی به کشور به ۴۰ میلیون دز افزایش خواهد یافت.

وی افزود: برنامه دولت این است که پوشش واکسیناسیون در کشور هم سرعت گرفته و هم افزایش یابد و برای این منظور نیاز به مشارکت تمام دستگاهها و مردم است‌.

وی با بیان اینکه ، در این روزهای عزیز  ثواب حسینیان و عزاداران حسینی در این است که در امر واکسیناسیون مشارکت داشته باشند اظهار کرد: با استفاده از شبکه مساجد و حسینیه‌ها باید مراکز تزریق واکسن را افزایش داده و با استقرار رابط‌های بهداشتی در آنها به واکسیناسیون در جامعه سرعت بخشیم .

عین اللهی با بیان اینکه واکسیناسیون تنها راه کنترل، مهار و کاهش مرگ و میر است، تاکید کرد: در کنار این امر مردم همچنان باید استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی  و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین در باره بازگشایی مدارس و دانشگاهها گفت: مصمم به شروع فعالیت مراکز آموزشی هستیم ، اکثر اساتید دانشگاهها و معلمان واکسینه شده‌اند و واکسیناسیون دانشجویان نیز از هفته آینده شروع می‌شود.

عین اللهی با بیان اینکه فعالیت دانشگاه‌ها با توجه به وضعیت و میزان واکسیناسیون به استانها محول خواهد شد، اظهار کرد: فعالیت مدارس احتمالا به صورت ترکیبی خواهد بود،  فعالیت حضوری و مجازی در مدارس و دانشگاه‌ها مد نظر است و کلاس‌های درس با حضور محدود دانشجویان و  دانش آموزان دایر خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه  کرونا به نظام آموزشی در همه جای جهان آسیب زده و ضروری است که فعالیت‌های آموزشی در کشور از سر گرفته شود، افزود: علاوه بر مسایل تربیتی و آموزشی، کرونا موجب آسیب‌های جسمی از جمله چاقی دانش آموزان به خاطر فقدان جنب جوش شده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین به تولید واکسن داخلی اشاره کرد و گفت: با همت دانشمندان ایرانی تولید واکسن در حال انجام است و هم اکنون سه مرکز پاستور، رازی و سینا ژن در این زمینه فعال هستند.

وی با اشاره به اینکه واکسن برکت از با کیفیت‌ترین واکسن‌ها در جهان است، گفت: البته در کنار واکسن داخلی همچنان نیاز به واردات داریم ، واکسن داخلی تضمین آینده کشور است و ما این اطمینان را داریم که در آینده نیاز داخلی را با همین واکسن‌ها تامین خواهیم کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای انجام سفر یک روزه کاری عصر روز پنجشنبه وارد استان اردبیل شد.

بهرام عین‌اللهی در جریان سفر امروز ابتدا از مرکز بزرگ واکسیناسیون استان در مصلای شهر اردبیل بازدید کرده و در ادامه با آیت الله سیدحسن عاملی نماینده ولی در استان و امام جمعه اردبیل دیدار کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه سفر خود از آزمایشگاه جامع بیمارستان امام خمینی(ره) شهر اردبیل و نیز مرکز مدیریت و بستری بیماران کرونایی این بیمارستان بازدید کرد.

عین‌اللهی در پایان سفر خود، در جلسه ستاد مدیریت کرونای استان اردبیل حاضر شده و روند اجرایی برنامه‌های مدیریت کرونای استان با حضور وزیر بهداشت بررسی خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر