کد خبر 556967

وزیر کشور مطرح کرد؛

فعال‌ شدن روابط اقتصادی خوزستان و بصره و تقویت بازارچه های مرزی

وزیر کشور با اشاره به لزوم فعال‌سازی بازارچه‌های مرزی و ارتباط با کشور عراق گفت: این کار باید با فعال شدن روابط اقتصادی خوزستان وبصره و تقویت بازارچه های مرزی دنبال شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، احمد وحیدی در جلسه شورای اداری خوزستان که امروز (۵ شهریورماه) با حضور رییس جمهور در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: در خصوص واکسیناسیون کرونا، شرکت‌های بزرگ در برخی از استان‌های کشور آمادگی دارند بر اساس مسئولیت‌های اجتماعی نسبت به تامین کل واکسن مورد نیاز استان خود اقدام کنند.

 وی افزود: با کمک شرکت‌های بزرگ خوزستان می‌توانیم کل واکسن مورد نیاز استان را تامین کنیم و شرکت‌ها نیز اعلام آمادگی کرده‌اند.

وزیر کشور با اشاره به آخرین وضعیت پروژه متروی اهواز گفت: متروی اهواز تبدیل به یک نمود در ناکارآمدی شده است که باید سر و سامان یابد و از این حالت خارج شود.

وی با اشاره به لزوم فعال‌سازی بازارچه‌های مرزی و ارتباط با کشور عراق گفت: این کار باید با فعال شدن روابط اقتصادی خوزستان و بصره و تقویت بازارچه های مرزی دنبال شود.

وحیدی تصریح کرد: این ظرفیت در خوزستان وجود دارد و با توجه به این ظرفیت‌ها می‌توانیم شاهد آورده بسیار خوبی برای کشور و استان خوزستان باشیم و اشتغال بسیار خوبی نیز در مرزهای استان خوزستان ایجاد خواهد شد.

وی گفت: با همکاری‌هایی که می‌توانیم با کشور عراق داشته باشیم و فعال شدن برای حضور در بازارهای این کشور، می‌توانیم وضعیت بسیار خوب و آورده بسیار خوبی برای کشور و استان خوزستان داشته باشیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر