کد خبر 552955

کیفیت هوای تهران در شرایط سالم است

کیفیت هوای پایتخت امروز /۲۱ مرداد/ از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۸۳ در شرایط سالم است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز بر روی شاخص ۷۵ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۵۷، ازن با شاخص ۶۵، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۸۵ و منواکسید کربن با شاخص ۲۷ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های شهرداری مناطق ۱۶، ۲۰ و ۴ با شاخص ۴۸، ۶۷ و ۶۷ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون، کمترین آلایندگی را به ثبت رسید و جزو مناطق سالم بودند.

همچنین ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۱۱ با شاخص ۱۳۷، شهرداری منطقه ۱۹ با شاخص ۱۱۵ و شریف با شاخص ۱۰۲ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول، سالم یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۲ روز هوای پاک، ۱۱۴ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۲۷ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و همچنین یک روز ناسالم برای همه افراد به ثبت رسیده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر