کد خبر 549306

سازمان هواشناسی گزارش داد؛

هشدار وقوع طوفان در برخی استان ها

سازمان هواشناسی از وزش باد شدید در برخی استان‌ها و نیز بارش باران و رعد و برق از امروز تا اواسط هفته آینده در ۱۶استان خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، امروز (جمعه) در برخی مناطق گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان،‌ ارتفاعات قزوین، البرز، تهران و سمنان رگبار، وزش باد شدید موقتی، رعد و برق و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک پیش‌بینی شده است.

فردا (شنبه) و نیز یکشنبه در استان‌های گیلان، مازندران، اردبیل، برخی مناطق آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، گلستان، کردستان، زنجان، جنوب کرمان، شرق فارس، شمال و شرق هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات قزوین، البرز، تهران و سمنان شاهد رگبار، وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق خواهیم بود.

بر اساس این گزارش، روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته آینده در بخش‌هایی از شمال غرب کشور، استان‌های ساحلی دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی، جنوب کرمان، شمال و شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رگبار، وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق رخ خواهد داد.

از امروز تا سه‌شنبه نیز در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل و شرق خراسان جنوبی، وزش باد شدید و خیز گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. امروز و فردا در سمنان،‌ شرق، شمال شرق، جنوب شرق و بخش‌هایی از مرکز کشور سرعت وزش باد در برخی ساعات افزایش می‌یابد که خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در این مناطق را در پی خواهد داشت .

همچنین در ۵ روز آینده، دریای عمان به ویژه مناطق شرقی دریا مواج گزارش شده است.

سازمان هواشناسی حداکثر دمای امروز تهران را ۳۵ درجه همراه با وزش باد و در برخی ساعات همراه با گردوخاک اعلام  کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر