کد خبر 549179

پرسش از یک مقام مسئول؛

افزایش فوق العاده ویژه معلمان کی اجرا می شود؟

رییس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به صدور مجوز افزایش فوق‌العاده ویژه معلمان گفت: این مجوز براساس نظر مراجع حقوقی قابلیت اجرا ندارد، در انتظار رفع اشکالات آن از سوی سازمان برنامه و بودجه برای صدور احکام معلمان هستیم.

به گزارش اقتصادآنلاین، ناصر سلیمان‌زاده اظهار داشت: اخیراً مجوزی از سوی سازمان برنامه و بودجه دریافت کردیم که به استناد آن فوق‌العاده ویژه مشمولان طرح طبقه بندی مشاغل معلمان از ۲۱تا ۲۷ درصد تعیین شده است، در این مجوز، به مصوبه دولت در سال ۱۳۹۳، اشاره شده که براساس آن اولاً سقف فوق العاده ویژه ۲۱ درصدی تعیین شده و ثانیاً شامل معلمان کشور نمی‌شد.

وی افزود: در این راستا با چند مرجع حقوقی مشورت شد و اعلام کردند مجوز سازمان برنامه و بودجه به دلیل این که در سال ۹۳ مشمولان طرح طبقه بندی مشاغل معلمان، از امتیاز فوق العاده برخوردار نبودند، قابلیت اجرایی ندارد. چرا که این فوق العاده ویژه از سال ۱۳۹۹برای معلمان برقرار شده است. از طرفی، سازمان برنامه نمی تواند سقف مصوبه دولت را رأساً افزایش دهد.

سلیمان‌زاده تصریح کرد: در جلسه ای که با حضور مراجع حقوقی برگزار شد، رییس امور تلفیق و رییس امور آموزش و پرورش سازمان برنامه و بودجه نیز حضور داشتند و کارشناسان حقوقی آن مرجع حقوقی صراحتاً اعلام کردند که این مصوبه قابلیت اجرایی ندارد و اگر به این شکل اجرا شود، قطعا ورود نهادهای نظارتی را به دنبال دارد و در نهایت به ابطال نامه(مجوز) و خروج افزایش اعمال شده از احکام فرهنگیان می شود.

وی ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش از هرگونه اقدامی که بتواند ظرفیتی را متوجه فرهنگیان کند و در افزایش حقوق آن ها تاثیر گذار باشد، حمایت می کند و پیگیری چنین مواردی را از وظایف خود می داند، اما در عین حال موظف است تا این اقدام را در یک چارچوب قانونی انجام دهد، تا با مسایل و مشکلات بعدی مواجه نشود.

رییس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی افزود: تجربه نشان داده که برخی از مصوباتی که پشتوانه قانونی لازم را نداشته اند، ابطال شده اند، مانند سختی کار برخی کارکنان که در دولت دهم پیش بینی شده و یا حق عائله مندی برای بانوان مجرد و همچنین برخی از امتیازاتی که در مناطق خاص برای برخی از فرهنگیان اعمال شده بود و پس از گذشت چند سال از اجرایی شدن، با ابطال مصوبات، مجبور به خارج کردن افزایش های مذکور از احکام فرهنگیان شدیم لذا این موضوع خلاف شئونات فرهنگیان است و نباید وارد چنین مواردی شویم.

وی ادامه داد: با توجه به این که 2 تن از مدیران سازمان در جلسه مذکور بودند و متقاعد شدند که این اصلاحیه باید صادر شود، لذا برای اصلاح مجوز از سازمان برنامه و بودجه در حال رایزنی و پیگیری هستیم و همزمان کارشناسان امور اداری نگارش حقوق را تهیه کرده اند تا به محض اصلاح مصوبه، به استان ها ابلاغ شود و استان ها نیز می توانند کمتر از سه روز احکام را صادر کنند و می توانیم این احکام را به حقوق مرداد ماه برسانیم.

سلیمان‌زاده در ادامه گفت: فرهنگیان توجه داشته باشند انجام کار غیر قانونی، به طور قطع پیامدهای مثبتی نخواهد داشت و موجب می شود حتی پس از مدتی پرداخت، مجددا افزایش مذکور از احکام خارج شود،بنابراین این موضوع را مجدّانه پیگیری می کنیم و به محض اصلاح مجوز، سریعاً احکام را صادر  و در حقوق مردادماه اعمال می کنیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۰

  خاگ بر سرتون ما اصلا شما ها را قبول نداریم

 • جمال
  ۵ ۰

  اجرایی نمیشه مطمعنم معلما ۴میلیون حقوق میگرنا به نطرتون زیاد نیست؟

 • ناشناس
  ۶ ۰

  لعنت خدا بر شما...
  بالاخره آه معلمان دامنتان را خواهد گرفت...باشد که نتیجه کارتان را ببینید. انشاالله.

 • ناشناس
  ۲ ۰

  آقای سلیمانزاده شما برید تسری که به حقوق سازمان‌ها اضافه شده حقوق آنها ودیگر کارمندان از ۸میلیون دریافتی به ۱۲ میلیون رسید درصورتی ک دریافتی معلمان از ۷یا ۸ میلیون به ۸میلیون ۵۰۰رسید اونم با ۲۵ سال سابقه به بالا چرا برای آن ها قانونی است ولی برای معلما قانونی نیست !کاش اصلا نه رتبه بندی ونه فوق العاده ویژه اجرا نشه اصلا از این کلمه ها دیگه حالمون بهم میخوره متاسفیم که شان ومنزلت معلما رو به تمسخر گرفتید ای چند سال میخواید رتبه بندی رو اجرا کنید ولی نمی تونید خواهشا دیگه چیزی نگید ک ما هم اعصابمون راحت باشه ....

 • ناشناس
  ۷ ۰

  سلام
  من متوجه نمی‌شوم هر طرح لایحه و قانونی برای فرهنگیان میخواهد اجرا شود پس از مدتی یا اجرا نمیشود یا مدتی پس از اجرا با مشکلات قانونی مواجه میشود بنظر می‌رسد تصویب و اجرا کنندگان این قوانین در زمان تصویب (قانونگزاری)و اجرا مست گنگ و احمق هستند؟!!!

 • جمشیدی
  ۷ ۰

  عجب کشوری ۵۰ درصد بودجه کشور ناشفافه و نعلون نیست که کجا خرج میشه تا به فرهنگیان رسید اقایان حقوق دان شدند و قانونگرا اقا ما نمیخوریم عزیز ثابت میکنیم که با حیثیت فرهنگیان بازی کردن چه عواقبی داد

 • ناشناس
  ۲ ۰

  انگار میخان اتم بشکافت. دو ریال خواستین بهحقوق معلمان بدبخت اضافه کنید ببین چقدر فرمول تبصره وماده قانونی بین مجلس و دولت رگباری رد بدل میشه اما 80 درصد در یک چشم به هم زدن به هیات علمی دانشگاه‌ها وقوه قضایی و... اضافه شد نه لایحه نه کمبود بودجه ونه حتی فرمولاسیون من درآوردی اصلا نمیخواست. گویی معلمان حق زندگی ندارن وفقط استثمار شدن. بخدا اکثریت قریب به اتفاق فرهنگیان شرمنده زن وفرزندان خودشون هستن... دلم می‌سوزد و کاری زدستم بر نمی آید.

 • یک فرهنگی
  ۲ ۰

  چقد مطالب خوب و مفیدی بود....رتبه بندی پر...فوقالعاده پر.....من موندم ک ما به اصطلاح فرهنگیان تا کی نمیخواهیم درک کنیم که ایهاالناس سی چهل ساله ک سر کاریم و ماها رو فقط برای ایام انتخابات میخوان ولاغیر....هر دوره ای هم ک میگذره با یک شعارجدید

 • ناشناس
  ۲ ۰

  فرهنگیان محترم حقوق شما ۱/۳ ارگانهای دیگست ، به اندازه حقوقتون کار کنید ، این مملکت بزار هرچی که میخواد سرش بیاد ، مردمی که معلم رو مسخره میکنن ، و پزشک رو ارج مینهند ، سانسور نکنید این پیام رو بزارید .

 • ناشناس
  ۲ ۰

  اشکال از برنامه ریزان مالی و غیره نیست اشکال از معلم است که زحمتی هزار برابر بیشتر از حقوق خودش می کشد و بی ادعاست و این همه بی احترامی را می بیند و سکوت می کند

 • ناشناس
  ۳ ۰

  از ماست که بر ماست

 • ناشناس
  ۰ ۳

  درهمین ۲رورآینده فوق العاده معلمان واریزمیسه هیچ مشکلی نیست

 • ناشناس
  ۰ ۰

  این خانه از پای بست ویران است

 • مازیار
  ۰ ۰

  خلایق هر چه لایق