کد خبر 549062

کیفیت هوای پایتخت؛

هوای تهران برای گروه‌ های حساس ناسالم شد

کیفیت هوای پایتخت امروز (پنجشنبه ۷مرداد) از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون با شاخص لحظه‌ای ۱۰۳ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت و افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج را از منزل کاهش دهند.

به گزارش اقتصادآنلاین، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز بر روی شاخص ۹۷ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۹۱، ازن با شاخص ۶۳، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۵۲ و منواکسید کربن با شاخص ۲۲ بوده است.

براین اساس ایستگاه‌های شریف پارک قائم منطقه ۱۸ شاخص ۵۰، پونک شاخص ۶۳ و شهرداری منطقه ۲ شاخص ۶۶ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رساندند و جزو مناطق سالم بودند.

همچنین ایستگاه های شهرداری منطقه ۲۲ شاخص ۱۵۲، شهرداری منطقه ۲۱ شاخص ۱۴۹ و شهرداری منطقه ۱۹ شاخص ۱۳۹ ایستگاه هایی هستند که از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۲ روز هوای پاک، ۱۰۲ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۲۵ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس در تهران به ثبت رسیده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر