کد خبر 528277

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی؛

باران‌ های بهاری در کشور ادامه دارد

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: در دو روز آینده دما در اغلب نقاط کشور افزایش می‌یابد، این افزایش دما در سواحل خزر ۶ تا ۱۰ درجه خواهد بود و از چهارشنبه کاهش محسوس دما در شرق سواحل خزر بین ۸ تا ۱۲ درجه پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، صادق ضیائیان در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: در ساعات بعدازظهر و اوایل امشب در برخی از نقاط استان‌های کردستان، لرستان، کرمانشاه، مرکزی، همدان، چهارمحال و بختیاری، کرمان، همچنین شمال آذربایجان غربی، شمال فارس، جنوب‌شرق سیستان و بلوچستان، غرب اصفهان و شمال و شرق هرمزگان، همچنین ارتفاعات استان‌های تهران، البرز، مازندران و گلستان رگبار و رعد و برق،‌ وزش باد شدید موقت و خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. 

وی ادامه داد: روز آینده 27 اردیبهشت در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار پراکنده، رعد و برق و وزش باد شدید موقت در استان‌های اردبیل، کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین، تهران، همدان، مرکزی، قم، البرز، شمال فارس، غرب یزد، لرستان و کرمان پیش‌بینی می‌شود. 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز سه‌شنبه رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در غرب و شمال‌غرب کشور، سواحل خزر، کرمان، شمال فارس و استان‌های واقع در دامنه‌های البرز پیش‌بینی می‌شود و روز چهارشنبه 29 اردیبهشت در شرق و شمال‌شرق، شرق سواحل خزر و پنج‌شنبه در شمال‌شرق بارش خواهیم داشت. 

ضیائیان گفت: در دو روز آینده دما در اغلب نقاط کشور افزایش می‌یابد و این افزایش دما در سواحل خزر 6 تا 10 درجه خواهد بود و از چهارشنبه کاهش محسوس دما در شرق سواحل خزر بین 8 تا 12 درجه پیش‌بینی می‌شود. 

وی گفت:‌ از امروز تا پایان هفته، شرق دریای عمان مواج خواهد بود و از اواخر وقت روز 28 اردیبهشت و همچنین روز 28 اردیبهشت شرق دریای خزر مواج است. 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت، اظهار داشت: آسمان تهران فردا صاف تا قسمتی ابری، در بعدازظهر افزایش ابر گاهی افزایش باد پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 31 و 21 درجه خواهد بود. 

ضیائیان افزود: روز آینده اهواز با بیشینه دمای 44 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای 6 درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر