کد خبر 521178

درخواست آموزش و پرورش از ستادکرونا برای برگزاری حضوری امتحانات

وزیر آموزش و پرورش گفت: برای برگزاری امتحانات حضوری پایه‌های نهم و دوازدهم، قطعا با ستاد ملی کرونا هماهنگ می‌کنیم و درخواستمان را دادیم اما اگر اجازه ندادند، روش‌های غیرحضوری را استفاده خواهیم کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محسن حاجی‌میرزایی در حاشیه دیدار صمیمی با اعضای هیأت رییسه مجلس دانش‌آموزی درباره نحوه برگزاری امتحانات خرداد، اظهار کرد: برای آزمون‌های تأثیرگذار که پایه‌های نهم و دوازدهم است، ترجیح ما این است که به صورت حضوری باشد و علت آن هم دفاع از حقوق و منافع خود دانش آموزان است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه این آزمون‌‌ها در روند زندگی و آینده تحصیلی دانش‌آموزان تأثیرگذار است اگر با دقت و صحت کافی و اطمینان بخشی لازم انجام نشود، ممکن است در وضعیت دانش‌آموزان مشکلاتی را به وجود آورد؛ لذا تأکدمان بر امتحان حضوری است.

حاجی‌میرزایی تصریح کرد: قطعا با ستاد ملی کرونا هماهنگ می‌کنیم و درخواستمان را دادیم و مطالبه کردیم؛ ان‌شاءالله در زمان امتحانات اگر به ما اجازه دهند، ترجیح‌مان، امتحانات حضوری است و اگر اجازه ندادند، روش‌های غیرحضوری را استفاده خواهیم کرد. 

وی درباره امتحانات سایر پایه‌ها گفت: برای سایر پایه‌ها کماکان به صورت غیرحضوری انجام خواهد شد؛ برای دروس فنی و حرفه‌ای، آن بخش که نظری است به صورت مجازی برگزار می‌شود اما بخش عملی الزاما باید حضوری باشد و هر زمان که میسر بود، این آزمون را برگزار می‌کنیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  جناب آقای وزیر و معاونین محترم شما چه اسراری به حضوری داریدمگرشما توی این مملکت زندگی نمیکنیدرهبرمعظم اینقدر برای حفظ جان مردم تاکید دارند شماچراجان دانش آموزان برایتان مهم نیست پس نسبت به تصمیمتان تجدیدنظرکنید چون مغایر با نظر رهبری است

 • غزل
  ۰ ۰

  نه به امتحان حضوری .

 • yasaman
  ۰ ۰

  اصا استرس حضوری و بی انصافی و بیخیال ولی من امسال خیلی از دوستام کرونا گرفتن چجوری حضوری برم تو وضعیت قرمز