کد خبر 520903

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران؛

کیفیت هوای تهران در شرایط سالم است

کیفیت هوای پایتخت امروز -۲۷ فروردین ماه- از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۷۵ در شرایط سالم یا همان قابل قبول است.

به گزارش اقتصادآنلاین، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ٨ امروز بر روی شاخص ۶۳ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۶۲، ازن با شاخص ۵۷ ، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۵۲ و منواکسید کربن با شاخص٢٠  ثبت شده است.

شهرداری منطقه ۱۵ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس

بر این اساس، ایستگاه‌های اقدسیه منطقه یک با شاخص ٣٢، پونک با شاخص ٣٣و ستاد بحران منطقه ٧، ٤١طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده و جزو مناطق پاک و سالم بود.

همچنین ایستگاه‌های پارک سلامت منطقه ۱۷ با شاخص ۱۲۲، پارک قائم منطقه ۱۸ با شاخص ۹۳ و تربیت مدرس منطقه ۶ با شاخص ۹۲ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را در این مدت ثبت کردند.  

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۲ روز هوای پاک، ۱۹روز هوای قابل قبول یا همان سالم و چهار روز هوای ناسالم برای گروه های حساس در تهران  به ثبت رسید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر