کد خبر 519119

معزی: درک مشترک از تهدیدها و راه‌حل‌ها، دلیل مباحثه در ستاد ملی است

علیرضا معزی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس‌جمهوری در رشته توئیتی با تاکید براینکه رویارویی با بحران ⁧کرونا⁩، مستلزم تصمیماتی پیچیده و چند ساحتی است، گفت: ایجاد درک مشترک از تهدیدها و راه‌حل‌ها، دلیل مباحثه در ستاد ملی کرونا است.

به گزارش اقتصادآنلاین، معزی در این رشته توئیت افزود: رویارویی با بحران ⁧کرونا⁩، مستلزم تصمیماتی پیچیده و چند ساحتی است؛ ⁧سلامت عمومی⁩ در اوج‌گیری‌های بیماری، ⁧سلامت روان⁩ شهروندان در تجدید قرنطینه‌ها، ⁧ معیشت⁩ شهروندان با حقوق غیر ثابت و دهک‌های متوسط و پایین در محدودیت‌های اعمالی ...

او ادامه داد: آداب مشارکت در تصمیم‌سازی‌ جمعی اقتضا می‌کند که هر دستگاه، برای اقناع کل مجموعه تلاش کند و با ارائه‌ داده‌ها و دلایل بخش خود، ترتیب اولویت‌ها را به سود آنچه خود، خیر همگانی و مصلحت عمومی می‌داند تغییر دهد. ایجاد درک مشترک از تهدیدها و راه‌حل‌ها، دلیل مباحثه در ستاد ملی است.

معزی افزود: در شرایط ⁧ تحریم⁩ به دلیل آثار مخرب اقتصادی و تنگناهای معیشتی، اعمال محدودیت‌های سختگیرانه کرونایی با پیچیدگی‌های بیشتری مواجه می‌شود بنابراین بسیار مهم است که از دوگانه‌سازی‌ها دوری کنیم و به آداب تصمیم‌سازی جمعی وفادار بمانیم.

وی تاکید کرد: دوگانه‌ قصور حاکمیت/ مردم، دوگانه‌ محدودیت‌های عرفی/ مذهبی مانند دوگانه‌ ترکیه/ عراق یا نمک‌آبرود/جمکران و ... تنها سبب می‌شود که سلامت شهروندان هزینه‌ نمایش‌های غیرمسئولانه‌ سیاسی شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر