کد خبر 515935

یک مقام مسئول تشریح کرد؛

حذفیات محتوای کتاب‌های درسی برای کنکور ۱۴۰۰

معاون برنامه ریزی درسی و تولید بسته‌های تربیت و یادگیری سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اظهار کرد: حذفیات محتوای کتاب‌های درسی برای کنکور ۱۴۰۰ طبق روال هر ساله انجام شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین، علی محبی اظهار کرد: پیرو حذفیاتی که تحت تاثیر شیوع کرونا که پیش‌تر در خصوص محتوای کتاب‌های درسی به استان‌ها اعلام شده بود، حذفیات کنکور تهیه و به سازمان سنجش نیز اعلام شد.

وی افزود: منابع کنکور ۱۴۰۰ و حذفیات دروس ناشی از وضعیت آموزش در شرایط همه گیری کووید ۱۹ در زمان مقرر به سازمان سنجش کشور اعلام شده است و سازمان مذکور از طریق روش‌های معمول خود اطلاع رسانی کرده یا خواهد کرد و این رویه‌ای است که هرساله انجام می‌شود.

معاون برنامه ریزی درسی و تولید بسته‌های تربیت و یادگیری سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی همچنین از ارسال راهنمای برنامه درسی حوزه‌های ۱۱ گانه تربیت و یادگیری و راهنمای برنامه درسی دوره پیش از دبستان به شورای عالی آموزش و پرورش خبر داد و گفت: این راهنما، برای تصویب به شورای عالی ارسال شده است و در صورت تصویب به عنوان مبانی تالیف کتاب‌های درسی مورد بهره برداری مولفان قرار خواهد گرفت.

محبی افزود: این راهنما به عنوان یک گام اساسی در تحقق اهداف سند تحول بنیادین و اجرایی کردن سند برنامه درسی ملی است که توسط کارشناسان دفاتر زیرمجموعه سازمان پژوهش تهیه شده است.

وی با اشاره به مبنای پژوهشی فعالیت‌های دفاتر سازمان پژوهش گفت: به زودی با راه اندازی شورای پژوهشی سازمان و نهایی شدن اولویت‌های پژوهشی که در سال ۱۳۹۹ مصوب شد، کلیه مباحث علمی در حوزه برنامه ریزی درسی و تولید بسته‌های تربیت و یادگیری با زیرساخت‌های پژوهشی تقویت خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر