کد خبر 515243

رییس پلیس راه خوزستان اعلام کرد؛

مهلت ۷۲ساعته برای خروج خودروهای پلاک غیربومی از خوزستان

رییس پلیس راه خوزستان گفت: خودروهای پلاک غیر بومی که به دلایل مختلف از سایر استان‌ها به خوزستان وارد شده‌اند برای اینکه اعمال قانون نشوند تنها ۷۲ ساعت فرصت دارند از این استان خارج شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، سرهنگ رضا دولتشاهی افزود: برخی به دلایل مختلف از جمله درمان از استان های دیگر وارد خوزستان شده اند که اگر بعد از سه روز به استان خود بازنگردند توسط پلیس راهور جریمه خواهند شد.

وی گفت: در زمان اجرای طرح محدودیت های کرونایی در شهرهای قرمز و نارنجی پلاک های بومی حق خروج و پلاک های غیربومی حق ورود ندارند.

رییس پلیس راه خوزستان ادامه داد: تردد در جاده ها منعی ندارد اما ورود و خروج به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است.

وی با اشاره به اینکه طرح نوروزی از ۲۷ اسفند ماه پارسال آغاز و تا ۱۵ فروردین ماه امسال ادامه دارد گفت: محدودیت های تردد به دلیل شرایط کرونایی از ۲۵ بهمن ماه پارسال آغاز شده است و تا زمانی که ستاد استانی کرونا اعلام کند ادامه دارند.

سرهنگ دولتشاهی در ادامه ضمن تقاضا از مردم برای پرهیز از تردد غیر ضروری و سفر به شهرهای قرمز و نارنجی کرونایی افزود: از ۲۵ بهمن ماه پارسال تاکنون به ۶۰ هزار دستگاه خودرو در استان خوزستان تذکر داده شد.

وی گفت: همچنین ۱۰ هزار خودرو اعمال قانون شدند، افرادی که محدودیت های کرونایی را رعایت نکنند در ابتدا تذکر دریافت خواهند کرد و پس از آن اعمال قانون می شوند.

سرهنگ دولتشاهی افزود: ۲۷، ۲۸ و ۲۹ اسفند ماه سال گذشته سه روز با بیشترین پیک تردد در جاده های استان بود. در این سه روز به دلیل نزدیک شدن به نوروز بسیاری از افراد غیربومی از خوزستان خارج شدند.

وی گفت: در حال حاضر تردد در جاده های خوزستان کم است و شاهد محدودیت های کرونایی در جاده های استان هستیم.

با خارج شدن یک شهرستان خوزستان از وضعیت قرمز تعداد شهرستان‌های قرمز این استان به هفت شهرستان کاهش یافت.

ورود و خروج به شهرهای قرمز و نارنجی خوزستان و تردد خودرویی از ساعت ۲۱ شب تا چهار بامداد ممنوع می باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر