کد خبر 461288

۲تیم در رابطه با تلاش برای القای شبهه در کنکور دستگیر شدند

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از دستگیری ۲ تیم در استان فارس و یکی از استان‌های غربی کشور که مشخصا برای ارسال عکس از حوزه‌های امتحانی کنکور علوم ریاضی و علوم انسانی برنامه‌ریزی کرده بودند، خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، فاطمه زرین آمیزی روز پنجشنبه درباره انتشار عکس های دفترچه سوال های کنکورهای علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی در فضای مجازی، اظهار داشت: حفاطت آزمون سازمان سنجش آموزش کشور با همکاری دستگاه های امنیتی انتظامی در استان فارس و یکی از استان های غربی ۲ تیم را که مشخصاً برای ارسال عکس از حوزه های امتحانی برنامه ریزی کرده بودند، دستگیر کرد و تحویل مقامات ذیربط داد.

وی افزود: در تهران نیز ۲ نفر شناسایی شده اند که به زودی دستگیر خواهند شد. براساس بررسی های به عمل آمده، اصولاً هدف این افراد از ارسال عکس تقلب نیست؛ بلکه القای شبهه در آزمون است.

کلیدهای منتشر شده در فضای مجازی کذب است

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور درباره لو رفتن کلید سوال ها تاکید کرد: بر اساس بررسی های فنی و دقیق، سازمان سنجش اعلام می کند تمام کلیدهای منتشر شده در فضای مجازی تا امروز کذب، جعلی و با هدف  کلاهبرداری است؛ هیچ کدام با جواب ها با کلید سازمان سنجش مطابقت ندارد. داوطلبان برای اطمینان بیشتر می توانند روز دوشنبه سوم شهریورماه کلیدهای منتشر شده در سایت سازمان را با این کلیدها و نوع دفترچه ها مقایسه کنند و کذب بودن آنها مشخص می شود.

کنکورهای علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی از ساعت هشت صبح امروز پنجشنبه ۳۰ مردادماه در کشور آغاز شد و این آزمون ساعاتی پیش به پایان رسید؛ یک ساعت و نیم بعد از شروع این آزمون عکس هایی در فضای اجتماعی مبنی بر لو رفتن سوالات ۲ آزمون یاد شده منتشر شد؛ عده ای این سوالات را مربوط به دروس عمومی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی می دانند.

در برخی دیگر از کانال ها حتی اخباری مبنی بر انتشار کلید سوالات این آزمون ها درج شده است که صحت و سقم آن در نگاه اول قابل تشخیص و تایید نیست.

روز گذشته نیز ادعای لو رفتن سوالات کنکور هنر مطرح شد؛ در این میان سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از دستگیری داوطلب دختری که به علت ابتلا به کرونا در بیمارستان طالقانی تهران دست به این اقدام زده بود، ‌خبر داد. این داوطلب با سوءاستفاده از احساسات عوامل اجرایی در بیمارستان طالقانی از سوالات عمومی عکس گرفته و در فضای مجای منتشر کرد، اما بلافاصله تلفن همراه او ضبط و فرد تحویل مراجع قضایی داده شد.

کنکور گروه علوم تجربی در روز جمعه ۳۱ مردادماه و کنکور گروه زبان های خارجی نیز در روز شنبه اول شهریورماه برگزار می شود.

33

34

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری