{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 438342

عضو هیات‌رئیسه انجمن اسلامی معلمان گفت: با همراهی سازمان برنامه و بودجه، مهمترین گام در ایجاد توازن و تعادل برای پرداختی‌های معلمان نسبت به دیگر کارکنان دولت، برداشته شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، علی‌محمد مصلحی، با بیان این‌که در ابتدای سال‌جاری چندین جلسه فشرده و منظم با محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه برای اجرایی شدن نظام رتبه‌بندی معلمان برگزار شد، گفت: این نشست‌ها در رفع مشکلات اجرایی نظام رتبه‌بندی معلمان بسیار اثربخش بود. چرا که برای اولین‌بار نمایندگان تشکل‌های فرهنگیان توانستند با یکی از مقامات عالی‌رتبه دولتی جلساتی هدفمند و معطوف به نتیجه، برگزار کنند.

مصلحی تاکید کرد: ما می‌دانیم که موضوعات اجرایی مثل رتبه‌بندی، ارتباط مستقیم چندانی با سازمان برنامه و بودجه ندارد. چرا که این سازمان صرفا مسئول برنامه‌ریزی‌های کلان و تخصیص اعتبارات است. تا آنجا که خبر دارم اعتبارات لازم پیش‌تر از سوی سازمان برنامه تخصیص داده شده بود و مشکل نظام رتبه‌بندی جای دیگری بود.

وی افزود: این‌که آقای نوبخت اقدام به دعوت از نمایندگان تشکل‌های فرهنگیان نمود تا ببیند مشکل چیست و برای رفع آن چندین جلسه مستمر برگزار کردند، واقعا جای تقدیر دارد.

به گفته وی خروجی آن جلسات، ترمیم نظام رتبه‌بندی و ابلاغ سریع بخشنامه مربوط به آن از سوی ریاست سازمان برنامه و بودجه بوده است.

وی افزود: البته طبق برنامه‌ زمان‌بندی، قرار این بود احکام معلمان در هفته معلم صادر شود اما هنوز احکام جدید برای معلمان صادر نشده است. کاش به همان سرعت که بخشنامه ترمیمی از سوی سازمان برن امه و بودجه ابلاغ شد، وزارت آموزش و پرورش نیز می‌توانست احکام مذکور را در زمان مقرر صادر کند تا کام معلمان عزیز در هفته معلم شیرین می‌شد.

مصلحی در شرح چرایی تاخیر وزارت آموزش و پرورش برای صدور احکام جدید معلمان بر اساس نظام ترمیمی رتبه‌بندی، گفت: اطلاع دقیقی ندارم اما آن‌طور که شنیده‌ام گویا در وزارت آموزش و پرورش برای صدور این احکام دچار مشکل نرم‌افزاری شده‌اند و امیدواریم هرچه زودتر این مشکل رفع شود.

او خاطرنشان کرد: البته این مشکل حتما رفع می‌شود و مانعی جدی برای احقاق حق  معطل مانده معلمان وجود ندارد، چرا که اعتبار لازم به این امر از سوی سازمان برنامه و بودجه تعلق گرفته و جای نگرانی نیست.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  جناب آقای نوبخت سلام قول رتبه بندی بازنشستگان نیمه اول و اول مهر 98 را دادید نه تنها آن را اجرا نکردید در همسان سازی حقوق 98 حتی یک ریال به بازنشستگان 98 اضافه نشد و فقط 15 درصد را برای بازنشستگان 98 اجرا کردید داد را به کی بگیم وگناه ما که 98 بازنشست شدیم مگر مازن وبچه نداریم مشکلات وبدهی وپسر ودختر دم بخت نداریم هزینه دانشگاه و هزاران مشکل دیگر نداریم چرا اینقدر مارا با این همه بی مهری مورد آزار روحی قرار میدهید چیه لطف کنید دلسوزانه پیگیری فرمایید ممنون

 • ناشناس
  ۳ ۰

  رتبه بندی معلمان چرا اجرا نمیشه چرا حذف شده مسولان آموزش پرورش نمایندگان معلمان هستند لطفا زودتر رتبه بندی را اجرا وبا حقوق اردیبهشت به معلمان بدهید

 • رشید
  ۳ ۰

  با سلام رتبه بندی معلمان دوباره اجرا شود واین هفته هفته آینده اوایل هفته آینده آخر هفته خواهشنا در این هفته جاری احکام صادر شود

 • ناشناس
  ۲ ۰

  با سلام جناب آقای وزیر چرا. خدمات رتبه بندی نمی شوند

 • معلم
  ۲ ۰

  درود.پرایدم گرون شده معلمای جدید حالا چطور برن مسافر کشی تا بتونن خرجی زندگی رو دربیارن.هی رتبه بندی معلمان،افزایش حقوق معلمان،افزایش امتیازات..... بابا یه بار هم اسمی از یه اداره دیگه بیارید .ما معلما دیگه بسه برامون.

 • معلم
  ۱ ۰

  درود.این یک پله رو هم میبینیم.این خط ...این نشون.تو تمام رسانه ها دارن میگن افزایش حقوق از ۳۵۰ هزار تومن تا یک و نیم میلیون.حالا حکم بنده رو با هجده سال سابقه هر موقع صادر شد میذارم تو سایتها.

 • ناشناس
  ۲ ۰

  نمیدن

 • محمدی
  ۰ ۰

  خدا قوت آقای نوبحت از اینکه به درد دل معلمان گوش دادی و به قولت عمل کردی تشکر . امیدوارم وزیر محترم ا .پ هم به سرعت رتبه بندی را اجرا کند مخصوصا رتبه های 4 و 5 که واقعا بهشون ظلم شده .

 • احمد
  ۱ ۰

  باسلام جناب آقای نوبخت قولی که به بازنشستگان یمه اول داده بودید چی شد؟ ه ربه بندی نه۰ ۵ درصدنه پاداش نه افزایش حقوق ترا خدا عدالت رو اجرا کنید این همه تبعیض بین بازنشسته وشاغل

 • عباس
  ۰ ۰

  ما فرهنگیان بازم مثل همیشه بخاطر تاخیر شما بایت اجرای رتبه بندی و صدور احکام شما را می بخشیم اما جون مادرتون یا قسم به روح مادرتون زود باشید ما از بی پولی نگرانیم شغل دوم هم بخاطر خطر کرونا تعطیله

 • بازشسته
  ۰ ۰

  باسلام بازتشسته های نیمه اول وسالهای قبل با شاغلین خیلی زیادشده گین ره که تو میروی آقای نوبخت به بی عدالتی است

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دکتر نوبخت بعلت تامین اعتبار ترمیم رتبه بندی فرهنگیان درود بر شما

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری