کد خبر 437371

کیفیت هوای پایتخت در هجدهمین روز اردیبهشت سالم است

کیفیت هوای پایتخت امروز پنجشنبه (۱۸ اردیبهشت) با کاهش غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۶۲ در شرایط قابل قبول یا همان سالم است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بر روی شاخص ۹۶ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۸۴ و منواکسید کربن با شاخص ۱۲ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های شاد آباد(منطقه ۱۸) با شاخص ۱۱۸،شریف(منطقه ۲) با شاخص ۱۱۷ و شهرداری (منطقه ۲۲) با شاخص ۱۰۹ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های اقدسیه(منطقه ۱) با شاخص ۷۶، شهرداری (منطقه ۲) با شاخص ۷۷ و پونک با شاخص ۸۲ در این مدت کمترین آلایندگی را داشتند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

امسال ۱۴ روز هوای پاک و ۳۴ روز هوای قابل قبول به ثبت رسیده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر