{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 420063

سفارت ایران در دوحه با اشاره به مقررات اعلام شده از سوی دستگا‌های ذیربط قطری در پی شیوع کرونا به هموطنانی که قصد سفر به قطر را داشته و مقصد نهایی آنها این کشور است توصیه کرد سفرشان را تا بازگشت به شرایط عادی به تاخیر بیندازند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سفارت جمهوری اسلامی ایران در دوحه در اطلاعیه‌ای در خصوص سفر به قطر با توجه به مقررات اعلام شده از سوی دستگاه‌های ذیربط دولت قطر و نیز اقدامات به عمل آمده در مبادی ورودی هوایی و دریایی این کشور در ارتباط با کشورهایی که ابتلا به ویروس کرونا در آنها گزارش شده است، به همه هموطنانی که قصد سفر به قطر را داشته و مقصد نهایی آنها این کشور است، اکیدا توصیه کرد سفر خود را تا بازگشت به شرایط عادی به تاخیر بیندازند.

در این اطلاعیه آمده است: در فرودگاه قطر (فرودگاه بین‌المللی دوحه ) از تمامی مسافران ایرانی و دیگر کشورهایی که مواردی از ابتلا به این ویروس گزارش شده، معاینه به عمل آمده و به مدت ۱۴ روز باید تحت مراقبت و یا در قرنطینه قرار داشته و پس از احراز سلامتی و عدم ابتلا، مجوز ورود به قطر داده می‌شود. در بنادر قطر شامل حمد، دوحه و رویس نیز از ملوانان معاینه به عمل می‌آید و شناورها پس از تخلیه بار می‌بایست بندر را ترک کنند.

براساس اطلاعیه سفارت ایران در دوحه، همچنین پروازهای قطرایرویز به شهرهای ایران تا ۲۴ اسفند ماه ۹۸ لغو شده و تنها یک پرواز در مسیر دوحه - تهران به صورت روزانه برقرار است. پروازهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به دوحه نیز به طور موقت تعلیق شده است.

 در پی شیوع ویروس کرونا در ایران و اقدام برخی کشورهای همسایه در مسدود کردن مرزهایشان با ایران و یا لغو پروازهای مستقیم، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران با بیان اینکه در پی شیوع ویروس کرونا سازمان بهداشت جهانی وضعیت اضطراری برای مناطق مختلف جهان اعلام کرد، عنوان کرد: با توجه به این قضیه، طبیعی است اقداماتی که باید صورت بگیرد به صورت جمعی باید انجام شود.

وی افزود: موقعی که کشور ما آلوده نشده بود نگرانی‌هایی داشتیم و بعد از آن هم وقتی که ویروس وارد کشور ما شد، کشورهای همسایه ما نگرانی‌هایی داشتند و این قضیه طبیعی است، ولی این نباید مانع مراودات مردمی و یا حتی صادرات و واردات بین کشورها شود.

موسوی خاطرنشان کرد: وزارت امور خارجه از طریق سفارتخانه‌‌هایمان رایزنی‌هایی را با مقامات کشورهای همسایه شروع کرده‌ که به آنها اطمینان دهند که هیچگونه موارد مشکوکی از مرزها عبور نخواهد کرد. از جمله بحث‌های گواهی صحت و سلامت و بحث کالاها مدنظر است که بتوانیم در این شرایط با کمک همدیگر و کشورهای منطقه، ضمن اینکه نگرانی همدیگر را رفع کنیم، مراودات را نیز به شکل مطلوبی ادامه دهیم.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری