کد خبر 386624

برگه‌های تردد موقت تا پنجشنبه به دست زائران اربعین می‌رسد

رئیس اداره گذرنامه ناجا با اشاره به برخی سؤالات رایج زائران برای دریافت گذرنامه گفت: برگه‌های تردد موقت تا پنجشنبه به دست متقاضیان می‌رسد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، نقد علی شریفی با اشاره به اینکه برگه‌های تردد موقت تا پنجشنبه به دست متقاضیان می‌رسد، اظهار داشت: گذرنامه بانوان باید با موافقت همسر صادر شود و بانوانی که در فرآیند طلاق در دادگاه خانواده قرار دارند باید از دادستانی مجوز خروج دریافت کنند و یا پس از صدور حکم طلاق، اجرای آن و ثبت در شناسنامه اقدام به خروج از کشور کنند.

وی با تأکید بر اینکه گذرنامه موقت همه افراد پس از ثبت‌نام در ظرف مدت ۴۸ ساعت تحویل می‌شود، خاطرنشان کرد: زائران اربعین باید مدارک شناسایی هویتی خود را به همراه داشته باشند.

صدور گذرنامه دانش آموزان و دانشجویان با دریافت معافیت تحصیلی

رئیس اداره گذرنامه ناجا با تأکید بر اینکه مشمولان خدمت سربازی که غیبت دارند نمی‌توانند از کشور خارج شوند، تصریح کرد: دانش آموزان و دانشجویان با دریافت معافیت تحصیلی می‌توانند گذرنامه دریافت کنند و از کشور خارج شوند.

شریفی با اشاره به اینکه همه افرادی که دارای کارت پایان خدمت قدیمی هستند باید به پلیس ۱۰+ مراجعه کنند و کارت هوشمند دریافت کنند، اعلام کرد: بدون کارت هوشمند فرآیند دریافت گذرنامه این افراد تکمیل نمی‌شود.

وی بابیان اینکه برای خروج از مرزهای زمینی محدودیتی در اعتبار گذرنامه‌ها وجود ندارد، خاطرنشان کرد: در عبور هوایی، زائران باید حداقل شش ماه اعتبار گذرنامه داشته باشند در غیر این صورت اجازه خروج از کشور ندارند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر